Pētera Apiņa mājaslapa
Pētera Apiņa mājaslapa
Dzimšanas dienas noskaņas mirušo piemiņas dienā. PDF Drukāt E-pasts

Dāvināšana mums ir dabā. Es pieļauju, ka dāvinot latvietis atbrīvojas no kompleksiem vai vainas apziņas par to, ka bērnībā nav atnesis vecmāmiņai paša zīmētu kartīti vai sirsnīgi sabučojis tanti, kas raustīja aiz vaiga. Un tā kā vecmāmiņa jau sen kapiņos, bet brangās tantas liktenis neskaidrs (droši vien turpat), tad dāvinam mēs viens otram un apdāvinam kā nu protam.

Lasīt tālāk...
 
Aiziesim uzsmēķēt uz slimnīcu! PDF Drukāt E-pasts

Savā mīļotajā Gaiļezera slimnīcā labprāt kāpju pa trepēm. Gan tāpēc, ka kāpšana ir veselīgāka nekā vizināšanās liftā, gan tāpēc, ka nevēlos, lai manis dēļ pie lifta kabīnes ilgstoši gaidītu kāds slimnieks, kuram pēc operācijas kāpšana nebūtu vēlama, bet uz kādu diagnostikas procedūru jātiek iespējami ātri.

Gaiļezera slimnīcas kāpnes ir piesmēķētas līdz neprātam. Pacienti kūpina, met stūros benčikus un par aizrādījumiem neliekas ne zinis. Neskaitot politraumu un plastiskās ķirurģijas nodaļas, kuru ārsti principiāli slimnīcas noteikumu pārkāpējus izraksta, citu nodaļu pacienti ir pārliecināti par savu visvarenību likuma, savas un citu veselības priekšā.

Lasīt tālāk...
 
Nepirksim piecus jaunos superdārgos trolejbusus un nodrošināsim 100% apmaksātus medikamentus C hepatīta slimniekiem. PDF Drukāt E-pasts

Šī ir vēstule Saeimas priekšsēdētājas biedram Andrejam Klementjevam un Veselības apakškomisijas loceklim Vitālijam Orlovam, kuri enerģiski cīnas par finansējumu C hepatīta slimnieku ārstēšanai.

Un pamatojums viņu cīņai ir nopietns– vairāk nekā 13 000 pilsoņu ir parakstījuši vēstuli Saeimai ar aicinājumu apmaksāt C hepatīta ārstēšanai nepieciešamos medikamentus 100% apmērā. Saeima ir nobalsojusi par atbalstu šādam risinājumam un nosūtījusi vēstuli tālāk Ministru kabinetam. Jāpiebilst, ka kompensē C hepatītam paredzētos medikamentus 75% apmērā, savukārt līdz 2011. gadam šos medikamentus kompensēja 50% apmērā. Sagadīšanās pēc šo paaugstinājumu panāca Ingrīda Circene, kura vēl joprojām ir veselības ministre, kaut pie mums pieņemts par labiem darbiem sodīt.

Lasīt tālāk...
 
Daudz laimes, Latvijas Ārstu biedrība! PDF Drukāt E-pasts

 

25 gadi Latvijas Ārstu biedrībai. Jubileja, kongress, dievkalpojums Doma baznīcā, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, pieņemšana Rīgas Latviešu biedrības namā.

Šo rindu autors apzinās sevi kā vāju oratoru un moderatoru, taču skolā apgūtās rakstu zīmes izmanto visai bieži, tālab arī 7. Latvijas Ārstu kongresa tribīnē nerausies, bet savas pārdomas par Latvijas Ārstu biedrību paudīs rakstveidā.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja žurnāla "Latvijas Ārsts" oktobra numurā PDF Drukāt E-pasts

 

Pirmo reizi pieņemsim budžetu eiro valūtā. Un eiro šoreiz nevis kā saņurcīts eirorublītis, bet sistēma, ko mīl un ienīst Eiropā un pasaulē. Budžeta pieņemšanu virza divas aksiomas:

(i) nepieļausim nekādus jaunus nodokļus un samazināsim esošos;

(ii) liksim, lai valsts samaksā maksimāli par veselību, izglītību, aizsardzību, iekšlietām, kultūru utt. Jebkuru mēģinājumu aplikt ar nodokli auto biznesu, mazo biznesu vai kaut vai enerģiju ar negaidītu degsmi apkaro latviešu bizness un plašsaziņas līdzekļi, bet līdzi tiem visi, kas vēlas saņemt, nevis dot. Savukārt visas nozares, kas vairāk vai mazāk dzīvo no valsts budžeta (nodokļiem), pieprasa vismaz divkārt vai daudzkārt palielināt finansējumu. Lobistu lomā iejūtas deputāti, gan pozīcijas, gan opozīcijas. Nemēģinot iedziļināties, kas satrauc tautas kalpus, nedaudz papētīsim eirorublīti.

Lasīt tālāk...
 
Nenopulgot Ingrīdas Circenes veselības apdrošināšanas modeli PDF Drukāt E-pasts

Naudas veselības aprūpei nepietiek. Šī aksioma labi saprotama katram un ir pietiekams iegansts lamāt jebkuru valdību. Lielākā daļa rakstītāju un runātāju lieto mantru, ka veselībai nepieciešams 4.1% vai 4.5% no iekšzemes kopprodukta. Patiesībā jau veselība sen tērē vairāk par šiem mistiskajiem procentiem, problēma ir apstāklī, ka Latvijas iedzīvotāji pārlieku daudz (45%) par veselību maksā tieši no sava maciņa, nevis solidāri caur nodokļiem vai caur apdrošināšanu. Tas nozīmē –  paši pērk zāles, piemaksā par slimnīcas gultasdienu un operāciju, radioloģisko vai laboratorisko izmeklējumu. Slimo galvenokārt bērni un cilvēki pensijas vecumā, tad nu maksājums par slimību tiek uzkrauts māmiņas vai paša pensionāra pleciem.

Lasīt tālāk...
 
Uzkost sālītos Ādažu čipšus un uzdzert palmu eļļu no kartera PDF Drukāt E-pasts

 

Šā gada 5. jūlijā tika parakstīta Vīnes deklarācija (parakstīta arī no Latvija valsts puses) par uzturu un neinfekcijas slimībām. Šajā dokumentā visai skaidri pateikts, ka veselīgs uzturs var palīdzēt sasniegt Pasaules veselības 66. asamblejas pieņemtos globālos mērķus, tostarp samazināt neinfekcijas slimību izraisītus priekšlaicīgas nāves gadījumus par 25 % līdz 2025. gadam. Vienkāršoti izsakoties, neveselīgs uzturs un mazkustīgs dzīvesveids ir nozīmīgs iemesls sirds un asinsvadu slimībām, cukura diabētam, nieru slimībām, gremošanas slimībām, vēzim un daudzām citām kaitēm. Vīnes deklarācijā galvenais uzsvars likts uz straujo liekā svara un aptaukošanās pieaugumu bērnu vidū visā Eiropā. Par pamatu neinfekcijas slimību mazināšanā un prioritātēm visas Eiropas mērogā noteikts samazināt pārmērīgu enerģētisko vērtību, trans tauku un piesātināto tauku, brīvā cukura un sāls uzņemšanu, kā arī palielināt dārzeņu un augļu patēriņu. Visai vienkārši– cukurs, sāls, trans tauki ir atzīti par svarīgākajiem riska faktoriem, kas izraisa aptaukošanos un ar uzturu saistītas neinfekcijas slimības.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

31 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.