Pētera Apiņa mājaslapa
2014. gada budžets PDF Drukāt E-pasts

2014. gada budžets plānots mazāks par 2012. gada budžeta faktu un ir vienāds ar 2013. gada budžeta prognozi. Līdz ar to nākamā gada veselības budžets faktiski būs mazāks par 3% no IKP, kas būs mazākais Eiropā gan procentuāli no valdības izdevumiem, gan mazākais absolūtos skaitļos uz vienu iedzīvotāju.

Lasīt tālāk...
 
2013. gada Latvijas Farmindeksu 7. Latvijas Ārstu kongresā atverot PDF Drukāt E-pasts

Šis Latvijas Farmindekss ir parafrāze par pirmo farmindeksu pirms divdesmit gadiem, tas radies kā jubilejas izdevums vai kā nostaigāts aplis spirālē. 1992. gadā Latvijas Ārstu biedrība sāka darbu pie pirmā Latvijas Farminedeksa, kas iznāca 2. Pasaules latviešu ārstu kongresā 1993. gada jūnijā. Šī zāļu grāmata medicīnas grāmatu jomā radīja pavērsienu. Tā bija pirmā zāļu grāmata un pirmā medicīnas grāmata, kas iznāca bez valsts plāna subsīdijas, vispār bez jebkāda valstiska finansējuma un jebkādas valsts cenzūras atļaujas. Farmindekss bija grāmata ar 1800 lapaspusēm, tas tika izdots 5000 eksemplāru tirāžā un pilnībā iztirgots vienas dienas laikā. Pirmais Latvijas Farmindekss apkopoja modernāko Eiropas zāļlīdzekļu anotācijas, kļuva populārs un nonāca katra sevi cienoša Latvijas Ārsta bibliotēkā vai praksē uz galda.

Lasīt tālāk...
 
Par akcīzes nodokļiem tabakai, alkoholam un neveselīgam uzturam. PDF Drukāt E-pasts

Latvijā nodokļu sistēma ir amorāla. Mēs iekasējam par maz nodokļu lai uzturētu valsts funkcijas. Nodokļu masa, kas rada valsts budžetu, Latvijā proporcionāli ir trešā mazākā Eiropā, bet šie nodokļi galvenokārt ir darbspēka nodokļi. Pilnīgi pareizi valdība darbspēka nodokļus samazina, taču tai nepietiek drosmes celt citus– apgrozījuma nodokļus, piepildīt valsts budžetu, un lietot valsts budžeta līdzekļus medicīnai, izglītībai, kultūtai, drošībai (policijai, glābšanas dienestam, robežsardzei). Visa Latvijas prese un sabiedriskā doma vienlaikus kliedz– samaziniet nodokļus, dodiet vairāk naudas skolotāju, kultūras darbinieku vai policistu algām un ceļu remontam.

Lasīt tālāk...
 
Par kādu avāriju Nometņu ielā un izglītības politiķu kategoriskām iebildēm pret veselības mācību skolās PDF Drukāt E-pasts

Ap plkst.1.30 naktī Rīgā, Nometņu ielā automašīna Mazda 3 ietriecās stāvošā automašīnā Volkswagen BoraMazda 3 vadītājs pēc negadījuma nobraucis pārdesmit metrus, apstājies un aizmidzis.

Lasīt tālāk...
 
Egila Līcīša feļetons par Apini PDF Drukāt E-pasts

Egils Līcītis. Uz nāvi notiesāto cīsiņu piemiņai

26.08.2013 Egils Līcītis
www.la.lv

Kad visu pīpotāju un šņabdeguņu pārmācības nama prorektors dr. Pēteris Apinis tagad ienāk parastā rimčikā vai maksimā, tur sākas rosība kā vistu kūtī. Veco paziņu saozdami, tabakas paciņu grēdā ikkatri neaizzēvelēti smēķi met liesmas, netaupīdami nikotīna indējošo munīciju.

Lasīt tālāk...
 
Ekskursija uz KNAB, iestādi, kas nolēmusi valstiskot un kontrolēt visas nevalstiskās organizācijas PDF Drukāt E-pasts

Ekskursija uz KNAB, iestādi, kas nolēmusi valstiskot un kontrolēt visas nevalstiskās organizācijas

Piektdien (20.08.2013.) man bija izdevība apmeklēt KNABu. Nē, es nebiju tur saukts, varētu teikt vēl vairāk – es biju tur ļoti nevēlams viesis. Gāju turp kopā ar Olimpiskās komitejas prezidentu Aldoni Vrubļevski un Saeimas deputātu Jāni Upenieku, kurš kopā ar mani pārstāvēja sporta federāciju padomi. Sen neviens nebija tik ļoti atklāti izrādījis savu nepatiku pret šādu ļaužu pulciņu, jo KNABs priecājas tikai par tādiem konsultantiem, kas piekrīt viņu viedoklim. Dungojot „pūcīte atnāca neaicināta”, tikām izvietoti KNAB konferenču zālē.

Lasīt tālāk...
 
Žurnāls „Klubs” vaicā– kā pāreja uz eiro ietekmēs veselības aprūpi? PDF Drukāt E-pasts

Pēteris Apinis atbild:

Pāreja uz eiro Latvijai notiks kā zirgu maiņa uz pārmijām. Nākošā gada budžets būs priekšvēlēšanu budžets, kuru būs grūti pieņemt, pie kam visi ar šo budžetu būs neapmierināti vai vismaz savu neapmierinātību skaļi paudīs. Pret gada budžetu iebildīs skolotāji, policisti, mediķi, kultūras darbinieki, autotransporta pakalpojuma sniedzēji un pašvaldības. Visi pūlēsies pagrābt lielāko kumosu. Šādā situācijā eiro ieviešana vēl vairāk saduļķos ūdeni, jo pārrēķini būs iespējami subjektīvi.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

32 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.