Pētera Apiņa mājaslapa
Par sociālismu dziesmu svētkos, par rindām pēc biļetēm un Uģa Prauliņa Jāņu nakts mistēriju tramvajā PDF Drukāt E-pasts

Deju svētku biļetes nopirku „no rokas” par 50 latiem gabalā. Labi, ka pirku laikus, pēdējā dienā cena uzkāpa līdz 400 latiem. Man nebija žēl samaksāt šo naudu, bet labprātāk es šo summu būtu maksājis valstij kā dziesmu svētku rīkotājiem. Deju svētkos bija viss – režija, organizācija, precizitāte, dejotāju azarts un vadītāju profesionalitāte.

Lasīt tālāk...
 
Miljona vērts trolejbuss PDF Drukāt E-pasts

Ušakova/Amerika 18 metru garais vēlēšanu trolejbuss maksā 568 tūkstošus latu. Noapaļosim– miljonu dolāru. Neatkarīgi no tā– ir vai nav šajā summā ir iekļauti Rīgas domnieka Pētera Viņķeļa minētie „Saskaņas centra” leģendārie nekaunīgie 20% otkati”, tā ir varena summa. Šī summa nāk no nodokļu maksātāju kabatas, un tā nekad nenonāks pensiju indeksācijai, medmāsu, policistu un skolotāju algām, ceļu remontiem vai vienkārši nesamazinās līdzmaksājumus slimnīcā.

Lasīt tālāk...
 
Instead of Editorial World Medical Journa PDF Drukāt E-pasts

June is graduation month and approximately 700,000 young doctors throughout the world will receive diplomas. These medical degrees may be quite variable. In some countries non-traditional practitioners, local medical specialists and dentists are counted as doctors, whereas in others, physicians must undergo six years of rigorous medical education before they get medical doctorates. Nonetheless, they will all join the pool of doctors in the world and will become serious players in the medical field within ten years.

Lasīt tālāk...
 
Zaļš sveiciens Jūrmalas domei PDF Drukāt E-pasts

Jūrmalā beidzot ir zaļā dome. Un mēs ar to lepojamies. Tieši ar šādu izjūtu Līgo dienā pārstaigāju vienu no Jūrmalas skaistākajiem objektiem– Ragakāpas dabas taku, kas gandrīz divu kilometru garumā veidota, lai jūrmalniekiem un pilsētas viesiem apmācītu zaļo domāšanu. Visvienkāršāk to sasniegt ir aizbraucot līdz 36. līnijai. Ragakāpa ir 800 metru garš kāpu valnis, dižām priedēm noaudzis. Pati dabas taka ir būvēta dažus gadus atpakaļ no koka laipām ar vairākiem skatu laukumiem un savulaik rūpīgi iedalīta kukaiņu takā, augu takā utt.

Lasīt tālāk...
 
Dr. Ingrida Circene, Minister of Health of Latvia Dr. Pēteris Apinis, President of Latvian Medical Association PDF Drukāt E-pasts

On May 30, in the third and final reading the Latvian Parliament unanimously adopted amendments to the law “Protection of the Rights of the Child” which among other things contain the following:”Physical abuse is intentional application of force that threatens the health or life of a child in contacts with the child, including deliberate exposure of a child to the effects of harmful factors, including tobacco smoke.”

Lasīt tālāk...
 
Latvijas bērnu veselība jeb ko nedrīkstēja dzirdēt Izglītības ministra maigās ausis PDF Drukāt E-pasts

Vairāk nekā 50% zēnu vairāk nekā 3 stundas ikdienu spēlē datorspēles. Trešdaļai bērnu ir lieks vai nepietiekams svars un mugurkaula deformācijas. Nepietiekama fiziskā aktivitāte Latvijā ir 79.9% bērnu. Izglītības ministrijas ierēdne ar kodētu nosaukumu koka klucis Konstantīns gatava darīt visu, lai bērni skolā nekad neapmeklētu sporta nodarbības. Šo datu nonākšana līdz Izglītības un zinātnes ministram ir aizliegta.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja "Latvijas Ārsts" jūnija numurs PDF Drukāt E-pasts

Redaktora sleja "Latvijas Ārsts" jūnija numurs

Jūnijs ir izlaiduma mēnesis. Latvijā medicīnas studijas beidz ap 300 jauno ārstu, bet visā pasaulē kopumā – ap 700 000 jaunu ārstu. Šis skaitlis nav precīzi izmērāms, jo ārstu izglītība dažādās zemeslodes vietās atšķiras, citviet pie ārstiem tiek pieskaitīti netradicionālās vai lokālās medicīnas speciālisti, citviet zobārsti, bet citviet ārsta diplomu saņem pēc 4 studiju gadiem, kas nudien nav ārsta izglītība. Šā vai tā – šie jaunie cilvēki ienāks pasaules ārstu vidē un jau pēc gadiem desmit būs nozīmīgi spēlētāji mūsu profesijas attīstībā.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

33 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.