Pētera Apiņa mājaslapa
KNAB un žurnālistu sapnis: Latvija kā ierēdņu valsts, nekādu nevalstisku organizāciju PDF Drukāt E-pasts

 

Refleksija uz Viktora Avotiņa rakstu "Kantoru patriotisms"

Latvijas Ārstu biedrība ir nevalstiska, profesionāla organizācija, kas no valsts naudu nesaņem, toties veic ārstu sertifikāciju, kas ir likumā ierakstīta funkcija, tātad – valstiska. Savu budžetu Ārstu biedrība veido no biedru naudām, žurnālu un grāmatu izdošanas, konferenču, kongresu rīkošanas, kolēģu apmācības. Ārstu biedrība ir aktīvākā organizācija likumdošanā un normatīvo aktu izvērtēšanā no visa nevalstiskā sektora, tiesa, Ārstu biedrība nemēdz iesniegt likuma labojumus populārajos Valodas vai Pilsonības likumos, bet mazāk redzamajos sabiedrības veselības likumdošanas aktos, piemēram, tabakas, alkohola, transtauku ierobežošanā. Pašlaik Latvijas Ārstu biedrība gatavo likumdošanas iniciatīvas, lai Latvijas valstī samazinātu pesticīdu lietošanu, izvairītos no ftalātiem, A bisfenola un citām hormonālo sistēmu graujošām vielām.

Lasīt tālāk...
 
Ir meli, lieli meli un Baibas Rozentāles pausme PDF Drukāt E-pasts

Tāpat kā Amerikā ik pa pāris gadiem pāri traucas tornado, visu dzīvo noslaucīdams, bet nedzīvo sagraudams, Latvijas politikai laiku pa laikam pāri brāžas Baiba Rozentāle, citkārt kā kompartijas, citkārt kā sociāldemokrātu, citkārt kā Tautas partijas biedre, bet šoreiz jau kā Saskaņas centra pārstāve.

Šķiet, lielāko virpuli Baiba sagrieza 2009. gadā, kad, Tautas partijas atbalstīta, nonāca veselības ministres krēslā, aizslēdza Rīgas 1. slimnīcu, slēdza Sabiedrības veselības aģentūru (SVA).

Līdz Baibai Rozentālei nevienam pasaulē nebija ienācis prātā aizvērt vienīgo kompetento iestādi valstī, kas atbild par profilaksi un prevenciju, un pārvērst visu šo darbību par infekcijas slimību meklēšanu un apkarošanu. Pēc SVA likvidācijas Latvija kļuva par vienīgo valsti pasaulē ar samērojamu sociālo attīstību, kurā nebija nevienas iestādes, kas rūpētos lai iedzīvotāji neslimotu, nevis cīnītos ar sekām.

Lasīt tālāk...
 
Intervija avīzē VENTAS BALSS 2013. gada 22.maijā PDF Drukāt E-pasts

 

 

Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini

Ko Jūs saprotat ar jēdzienu „Veselība?”

Klasiski veselība ir slimību neesamība, fiziska un garīga labsajūta. Valstij un pašvaldībai vispār ir tikai divas nozīmīgas funkcijas– pagarināt iedzīvotāju mūžu un nodrošināt šīs dzīves kvalitāti. Un es kā ārsts šo dzīves kvalitāti saprotu tikai un vienīgi kā veselību. Līdz ar to mēs varam paraudzīties plašāk uz jautājumu „pašvaldības rūpes par iedzīvotāju veselību”. Nozīmīgākās rūpes par iedzīvotāju veselību ir iespējas katram bērnam sportot un peldēt.

Lasīt tālāk...
 
Reti kļūmīgs salīdzinājums enerģijas dzērienu aizstāvībai ❊ PDF Drukāt E-pasts

( raksts Apollo „Pēteris Liniņš: Kas kopīgs pesticīdiem ar enerģijas dzērieniem?”)

Advokāts Pēteris Liniņš, vērojot jezgu ap enerģijas dzērieniem, pamanījies salīdzināt tos ar pesticīdiem. Patiesībā salīdzinājums ir līdzvērtīgs indiāņu šaujamā loka salīdzināšanai ar ķīmiskajiem ieročiem. Pēteris Liniņš vēlējies pateikt, ka nav vēlams apstrīdēt Eiropas struktūru ilggadēji izstrādātus normatīvos aktus, bet atsauci velk uz 2013. gada 14. marta Eiropas Parlamenta rezolūciju par sabiedrības veselības aizsardzību pret endokrīnās sistēmas traucējumu izraisītājiem (2012/2066(INI)). Šis dokuments balstās uz Eiropas Pārtikas drošuma aģentūras EFSA secinājumiem, kur cauri spīd pesticīdu tirgotāju lobijs.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Ārstu Kongress 2013.gada 19.-21.septembris Rīga PDF Drukāt E-pasts

 
LETA raksta - LĀB prezidents, Pēteris Apinis atbild! PDF Drukāt E-pasts

 

Latvijas lielveikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot ne tikai bezrecepšu medikamentus, bet arī ķirurģiskos instrumentus un sniegt pareizās atbildes uz kompjūtertomogrāfijas izmeklējumiem.

Atbilde uz LETA (21.05.2013) Latvijas veikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot bezrecepšu zāles.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs paziņojis, ka bezrecepšu medikamentu tirgošana veikalos vai citās mazumtirdzniecības vietās būtu tikai un vienīgi atbalstāma. Uzaudzis cienījamā mediķu ģimenē Tirgotāju asociācijas prezidents uzskata, ka lielveikalā „Rimi” pie kases kopā ar cigaretēm, čupačupu, šokolādes olām un košļājamo gumiju būtu jāpārdod daļu bezrecepšu zāļu - pretsāpju, pretdrudža, vēdera un zarnu darbību veicinošos, pretsmēķēšanas un citus līdzekļus.

Lasīt tālāk...
 
Elita Veidemane, laikraksta NRA galvenās redaktores vietniece intervē Pēteri Apini 2013. gada 14. maijā PDF Drukāt E-pasts

Ne vārda par politiku

Politikā Tu neesi jau vairāk nekā 10 gadus, ne kādā partijā, ne kādā politiskā strāvojumā, nepiedalies vēlēšanās. Un tomēr parasti mēs runājam par politiku. Šoreiz pamēģināsim runāt tikai un vienīgi par medicīnu

Un visos tajos jautājumos, kur valsts vai tās institūcijas šo medicīnu izvaro, izliksimies, ka runājam apstrakti, gandrīz nekur nesauksim vārdā nevienu politisku darbinieku.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā3132333435363738NākamāBeigas»

34 lapa no 38
Joomla templates, advanced hosting.