Pētera Apiņa mājaslapa
Pētera Apiņa mājaslapa
Instead of Editorial World Medical Journa PDF Drukāt E-pasts

June is graduation month and approximately 700,000 young doctors throughout the world will receive diplomas. These medical degrees may be quite variable. In some countries non-traditional practitioners, local medical specialists and dentists are counted as doctors, whereas in others, physicians must undergo six years of rigorous medical education before they get medical doctorates. Nonetheless, they will all join the pool of doctors in the world and will become serious players in the medical field within ten years.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas bērnu veselība jeb ko nedrīkstēja dzirdēt Izglītības ministra maigās ausis PDF Drukāt E-pasts

Vairāk nekā 50% zēnu vairāk nekā 3 stundas ikdienu spēlē datorspēles. Trešdaļai bērnu ir lieks vai nepietiekams svars un mugurkaula deformācijas. Nepietiekama fiziskā aktivitāte Latvijā ir 79.9% bērnu. Izglītības ministrijas ierēdne ar kodētu nosaukumu koka klucis Konstantīns gatava darīt visu, lai bērni skolā nekad neapmeklētu sporta nodarbības. Šo datu nonākšana līdz Izglītības un zinātnes ministram ir aizliegta.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja "Latvijas Ārsts" jūnija numurs PDF Drukāt E-pasts

Redaktora sleja "Latvijas Ārsts" jūnija numurs

Jūnijs ir izlaiduma mēnesis. Latvijā medicīnas studijas beidz ap 300 jauno ārstu, bet visā pasaulē kopumā – ap 700 000 jaunu ārstu. Šis skaitlis nav precīzi izmērāms, jo ārstu izglītība dažādās zemeslodes vietās atšķiras, citviet pie ārstiem tiek pieskaitīti netradicionālās vai lokālās medicīnas speciālisti, citviet zobārsti, bet citviet ārsta diplomu saņem pēc 4 studiju gadiem, kas nudien nav ārsta izglītība. Šā vai tā – šie jaunie cilvēki ienāks pasaules ārstu vidē un jau pēc gadiem desmit būs nozīmīgi spēlētāji mūsu profesijas attīstībā.

Lasīt tālāk...
 
Resns un slims bērns pie datora – IZM sapnis PDF Drukāt E-pasts

Izglītības ministrijas ierēdņi atkal virza Sporta politikas pamatnostādnes 2014.– 2020. gadam Ministru kabinetā, kuras apakšnosaukums vienkāršotā valodā būtu – "kaut tie bērni būtu resni un sēdētu mierīgi". Pašvaldību savienība, Veselības ministrija, sporta organizācijas, ārstu biedrība lūdz Izglītības ministrijai palielināt sporta stundu skaitu, paredzēt 3 sporta stundas no 2014. vai pat 2020. gada, bet Izglītības ministrija apgalvo, ka sports ir direktora izvēle un nekāda sporta stundu papildināšana nenotikšot. Iedomājieties cienījamo 70 gadus veco, cukura diabēta, ceļu locītavu sāpju un kardiovaksulārās mazspējas nomākto direktori kā sporta fani, kas pati aktīvi ieviesīs vēl vienu sporta stundu? Bet Izglītības un zinātnes ministrija taču lepojas, ka lielākā daļa direktores ir pieredzējušas (virs 60 gadu vecuma) kundzes.

Lasīt tālāk...
 
Zaļš sveiciens Jūrmalas domei PDF Drukāt E-pasts

Jūrmalā beidzot ir zaļā dome. Un mēs ar to lepojamies. Tieši ar šādu izjūtu Līgo dienā pārstaigāju vienu no Jūrmalas skaistākajiem objektiem– Ragakāpas dabas taku, kas gandrīz divu kilometru garumā veidota, lai jūrmalniekiem un pilsētas viesiem apmācītu zaļo domāšanu. Visvienkāršāk to sasniegt ir aizbraucot līdz 36. līnijai. Ragakāpa ir 800 metru garš kāpu valnis, dižām priedēm noaudzis. Pati dabas taka ir būvēta dažus gadus atpakaļ no koka laipām ar vairākiem skatu laukumiem un savulaik rūpīgi iedalīta kukaiņu takā, augu takā utt.

Lasīt tālāk...
 
Budžets kā pārplēsts lupatu deķis jeb veselības sistēmas "izdegšanas sindroms" PDF Drukāt E-pasts

Neviens šodien pat neapstrīd faktu par to, ka Rietumeiropā iedzīvotāju veselībai tiek atvēlēti 6–7% no IKP, Austrumeiropā – 4–6%, bet Latvijā – 3%. Neviens neapstrīd to, ka IKP Latvijā uz vienu iedzīvotāju ir divkārt mazāks par Rietumeiropu. Tātad uz katru iedzīvotāju Latvijā solidāri tērē 4–5 reizes mazāk naudas nekā citās Eiropas valstīs. Un mēs jautājam – "kāpēc?".

Lasīt tālāk...
 
Vai trolejbusu iepirkums ir Ušakova/Amerika vēlēšanu kampaņas finansējums? PDF Drukāt E-pasts

Valsts un pašvaldību budžets kopā saucas konsolidētais budžets. Nav atsevišķa nabagā valsts un bagātā Rīgas budžeta. Naudas valstij un pašvaldībām kopā ir tieši tik, cik tiek savākts no nodokļiem un nodevām. Vēl var aizņemties, bet tas ir uz nākotnes nodokļu rēķina. Rīgai iepērkot divkārt pārmaksātus trolejbusus, pensijas būs mazākas, un nebūs algu pielikumi policistiem, medicīnas māsām un skolotājām.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

34 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.