Pētera Apiņa mājaslapa
Pētera Apiņa mājaslapa
Latvieši dzer, sāk agrā bērnībā, bet līdz sirmam vecumam izdzer savu autocisternu šnabja PDF Drukāt E-pasts

 

Alkohols mazās devās nav nekas neparasts. Savainotiem kokiem tek sulas, sarūgst, un tās kāru muti nolaiza lācis un alnis. Alu cilvēce pazīst vismaz 6 gadu tūkstošus, vismaz četrus gadu tūkstošus alus tiek reklamēts (atrasta kāda māla plāksnīte ar iegrebtu sievietes attēlu, kas piedāvā alu). Un ticiet, šajā laikā cilvēce nav izmirusi.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja. “Latvijas Ārsts”, maijs. PDF Drukāt E-pasts

 

Mūžsens jautājums: “Ko darīt?” Ko darīt situācijā, kad naudas nepietiek? Ko darīt situācijā, kad politiķi nesaprot? Patīk kādam vai nepatīk, Latvijas valsts budžets nekad nav veidots pēc sistēmas, cik procentu no budžeta vai no IKP kurai nozarei vajag. Latvijas budžets allaž veidots pēc principa – iepriekšējais budžets ar korekciju. Latvijas ekonomika gadā pieaug par 2–5%, nedaudz vairāk pieaug budžets, un nākamā gada budžets tiek rēķināts 102–105% no iepriekšējā gada. Tos dažus procentus tad nu uz savu pusi staipa armija (likumā paredzēti 2%, kas garantē dalību NATO, bet realitātē armiju finansējam mazāk), iekšlietas (policisti un muitnieki savu toleranto attieksmi pret kontrabandistiem, točkām, huligāniem pie Brīvības pieminekļa pamato ar mazajām algām), izglītība un zinātne, kultūra un, protams, medicīna. Tātad objektīvi medicīna varētu pretendēt uz 1% no iepriekšējā gada budžeta klāt. Un tas nebūtu maz, vismaz vairāk nekā nekas. Bet man šķiet – nebūs nekas.

Lasīt tālāk...
 
Ir meli, lieli meli un Baibas Rozentāles pausme PDF Drukāt E-pasts

Tāpat kā Amerikā ik pa pāris gadiem pāri traucas tornado, visu dzīvo noslaucīdams, bet nedzīvo sagraudams, Latvijas politikai laiku pa laikam pāri brāžas Baiba Rozentāle, citkārt kā kompartijas, citkārt kā sociāldemokrātu, citkārt kā Tautas partijas biedre, bet šoreiz jau kā Saskaņas centra pārstāve.

Šķiet, lielāko virpuli Baiba sagrieza 2009. gadā, kad, Tautas partijas atbalstīta, nonāca veselības ministres krēslā, aizslēdza Rīgas 1. slimnīcu, slēdza Sabiedrības veselības aģentūru (SVA).

Līdz Baibai Rozentālei nevienam pasaulē nebija ienācis prātā aizvērt vienīgo kompetento iestādi valstī, kas atbild par profilaksi un prevenciju, un pārvērst visu šo darbību par infekcijas slimību meklēšanu un apkarošanu. Pēc SVA likvidācijas Latvija kļuva par vienīgo valsti pasaulē ar samērojamu sociālo attīstību, kurā nebija nevienas iestādes, kas rūpētos lai iedzīvotāji neslimotu, nevis cīnītos ar sekām.

Lasīt tālāk...
 
Intervija avīzē VENTAS BALSS 2013. gada 22.maijā PDF Drukāt E-pasts

 

 

Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini

Ko Jūs saprotat ar jēdzienu „Veselība?”

Klasiski veselība ir slimību neesamība, fiziska un garīga labsajūta. Valstij un pašvaldībai vispār ir tikai divas nozīmīgas funkcijas– pagarināt iedzīvotāju mūžu un nodrošināt šīs dzīves kvalitāti. Un es kā ārsts šo dzīves kvalitāti saprotu tikai un vienīgi kā veselību. Līdz ar to mēs varam paraudzīties plašāk uz jautājumu „pašvaldības rūpes par iedzīvotāju veselību”. Nozīmīgākās rūpes par iedzīvotāju veselību ir iespējas katram bērnam sportot un peldēt.

Lasīt tālāk...
 
KNAB un žurnālistu sapnis: Latvija kā ierēdņu valsts, nekādu nevalstisku organizāciju PDF Drukāt E-pasts

 

Refleksija uz Viktora Avotiņa rakstu "Kantoru patriotisms"

Latvijas Ārstu biedrība ir nevalstiska, profesionāla organizācija, kas no valsts naudu nesaņem, toties veic ārstu sertifikāciju, kas ir likumā ierakstīta funkcija, tātad – valstiska. Savu budžetu Ārstu biedrība veido no biedru naudām, žurnālu un grāmatu izdošanas, konferenču, kongresu rīkošanas, kolēģu apmācības. Ārstu biedrība ir aktīvākā organizācija likumdošanā un normatīvo aktu izvērtēšanā no visa nevalstiskā sektora, tiesa, Ārstu biedrība nemēdz iesniegt likuma labojumus populārajos Valodas vai Pilsonības likumos, bet mazāk redzamajos sabiedrības veselības likumdošanas aktos, piemēram, tabakas, alkohola, transtauku ierobežošanā. Pašlaik Latvijas Ārstu biedrība gatavo likumdošanas iniciatīvas, lai Latvijas valstī samazinātu pesticīdu lietošanu, izvairītos no ftalātiem, A bisfenola un citām hormonālo sistēmu graujošām vielām.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas Ārstu Kongress 2013.gada 19.-21.septembris Rīga PDF Drukāt E-pasts

 
LETA raksta - LĀB prezidents, Pēteris Apinis atbild! PDF Drukāt E-pasts

 

Latvijas lielveikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot ne tikai bezrecepšu medikamentus, bet arī ķirurģiskos instrumentus un sniegt pareizās atbildes uz kompjūtertomogrāfijas izmeklējumiem.

Atbilde uz LETA (21.05.2013) Latvijas veikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot bezrecepšu zāles.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs paziņojis, ka bezrecepšu medikamentu tirgošana veikalos vai citās mazumtirdzniecības vietās būtu tikai un vienīgi atbalstāma. Uzaudzis cienījamā mediķu ģimenē Tirgotāju asociācijas prezidents uzskata, ka lielveikalā „Rimi” pie kases kopā ar cigaretēm, čupačupu, šokolādes olām un košļājamo gumiju būtu jāpārdod daļu bezrecepšu zāļu - pretsāpju, pretdrudža, vēdera un zarnu darbību veicinošos, pretsmēķēšanas un citus līdzekļus.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

35 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.