Pētera Apiņa mājaslapa
Intervija avīzē VENTAS BALSS 2013. gada 22.maijā PDF Drukāt E-pasts

 

 

Intervija ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini

Ko Jūs saprotat ar jēdzienu „Veselība?”

Klasiski veselība ir slimību neesamība, fiziska un garīga labsajūta. Valstij un pašvaldībai vispār ir tikai divas nozīmīgas funkcijas– pagarināt iedzīvotāju mūžu un nodrošināt šīs dzīves kvalitāti. Un es kā ārsts šo dzīves kvalitāti saprotu tikai un vienīgi kā veselību. Līdz ar to mēs varam paraudzīties plašāk uz jautājumu „pašvaldības rūpes par iedzīvotāju veselību”. Nozīmīgākās rūpes par iedzīvotāju veselību ir iespējas katram bērnam sportot un peldēt.

Lasīt tālāk...
 
Reti kļūmīgs salīdzinājums enerģijas dzērienu aizstāvībai ❊ PDF Drukāt E-pasts

( raksts Apollo „Pēteris Liniņš: Kas kopīgs pesticīdiem ar enerģijas dzērieniem?”)

Advokāts Pēteris Liniņš, vērojot jezgu ap enerģijas dzērieniem, pamanījies salīdzināt tos ar pesticīdiem. Patiesībā salīdzinājums ir līdzvērtīgs indiāņu šaujamā loka salīdzināšanai ar ķīmiskajiem ieročiem. Pēteris Liniņš vēlējies pateikt, ka nav vēlams apstrīdēt Eiropas struktūru ilggadēji izstrādātus normatīvos aktus, bet atsauci velk uz 2013. gada 14. marta Eiropas Parlamenta rezolūciju par sabiedrības veselības aizsardzību pret endokrīnās sistēmas traucējumu izraisītājiem (2012/2066(INI)). Šis dokuments balstās uz Eiropas Pārtikas drošuma aģentūras EFSA secinājumiem, kur cauri spīd pesticīdu tirgotāju lobijs.

Lasīt tālāk...
 
Ceļavārdi jaunam žurnālam latviešu valodā PDF Drukāt E-pasts

Rakstīt ievadvārdus žurnālam, kura sūtība ir apšaubīt mediķu viedokli, nav Ārstu biedrības prezidentam viegls uzdevums. Vācijā un Anglijā katru gadu esmu iegādājies vismaz dažas grāmatas ar intriģējošiem virsrakstiem par to, ka ārsti melo, ka mediķi Jums nepasaka visu, ka zāļu kompānijas valda pār pasauli utt.

Lasīt tālāk...
 
LETA raksta - LĀB prezidents, Pēteris Apinis atbild! PDF Drukāt E-pasts

 

Latvijas lielveikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot ne tikai bezrecepšu medikamentus, bet arī ķirurģiskos instrumentus un sniegt pareizās atbildes uz kompjūtertomogrāfijas izmeklējumiem.

Atbilde uz LETA (21.05.2013) Latvijas veikalos un degvielas uzpildes stacijās varētu pārdot bezrecepšu zāles.

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs paziņojis, ka bezrecepšu medikamentu tirgošana veikalos vai citās mazumtirdzniecības vietās būtu tikai un vienīgi atbalstāma. Uzaudzis cienījamā mediķu ģimenē Tirgotāju asociācijas prezidents uzskata, ka lielveikalā „Rimi” pie kases kopā ar cigaretēm, čupačupu, šokolādes olām un košļājamo gumiju būtu jāpārdod daļu bezrecepšu zāļu - pretsāpju, pretdrudža, vēdera un zarnu darbību veicinošos, pretsmēķēšanas un citus līdzekļus.

Lasīt tālāk...
 
Elita Veidemane, laikraksta NRA galvenās redaktores vietniece intervē Pēteri Apini 2013. gada 14. maijā PDF Drukāt E-pasts

Ne vārda par politiku

Politikā Tu neesi jau vairāk nekā 10 gadus, ne kādā partijā, ne kādā politiskā strāvojumā, nepiedalies vēlēšanās. Un tomēr parasti mēs runājam par politiku. Šoreiz pamēģināsim runāt tikai un vienīgi par medicīnu

Un visos tajos jautājumos, kur valsts vai tās institūcijas šo medicīnu izvaro, izliksimies, ka runājam apstrakti, gandrīz nekur nesauksim vārdā nevienu politisku darbinieku.

Lasīt tālāk...
 
Bērnu tiesības pret tabakas industrijas tiesībām PDF Drukāt E-pasts

 

 

Kāpēc tāda jezga ap likumprojekta garu un burtu, kas nosaka, ka bērniem ir tiesības uz tīru gaisu un veselību? Kāpēc tāda pretestība viedoklim, ka vecāki nedrīkst apdūmot savus bērnus, tāpat kā nedrīkst pērt, kratīt, psiholoģiski mocīt, badināt vai iespundēt? Visi taču jau sen zin, ka pat otrējie cigarešu dūmi piesmēķētā telpā samazina bērna veselīgi nodzīvotos dzīves gadus, izraisa slimības un pat nāvi.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

35 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.