Pētera Apiņa mājaslapa
Ceļavārdi jaunam žurnālam latviešu valodā PDF Drukāt E-pasts

Rakstīt ievadvārdus žurnālam, kura sūtība ir apšaubīt mediķu viedokli, nav Ārstu biedrības prezidentam viegls uzdevums. Vācijā un Anglijā katru gadu esmu iegādājies vismaz dažas grāmatas ar intriģējošiem virsrakstiem par to, ka ārsti melo, ka mediķi Jums nepasaka visu, ka zāļu kompānijas valda pār pasauli utt.

Lasīt tālāk...
 
Bērnu tiesības pret tabakas industrijas tiesībām PDF Drukāt E-pasts

 

 

Kāpēc tāda jezga ap likumprojekta garu un burtu, kas nosaka, ka bērniem ir tiesības uz tīru gaisu un veselību? Kāpēc tāda pretestība viedoklim, ka vecāki nedrīkst apdūmot savus bērnus, tāpat kā nedrīkst pērt, kratīt, psiholoģiski mocīt, badināt vai iespundēt? Visi taču jau sen zin, ka pat otrējie cigarešu dūmi piesmēķētā telpā samazina bērna veselīgi nodzīvotos dzīves gadus, izraisa slimības un pat nāvi.

Lasīt tālāk...
 
Kremļa Kongresu pils – pēc 20 gadiem PDF Drukāt E-pasts

Šajā rakstā nebūs nekādas politikas, morāles un filozofijas. Turklāt rakstīts tas ir, sēžot krogā Рисовая ниндзя, dzerot 0,8 l Baltikas 7. alu no kokakolas papīra turzas. Krogs atrodas milzu tirdzniecības centrā Европейский, tieši pretī vecajai skaistajai Kijevas stacijai, tajā strādā Vidusāzijas izcelsmes meitenes un piedāvā dažādu veidu šašlikam līdzīgas gaļas ar rīsiem.

Lasīt tālāk...
 
Apinis: Salīdzinot ar izglītības sistēmu, veselības sistēma ir daudz sakārtotāka PDF Drukāt E-pasts

Ar Latvijas ārstu biedrības vadītāju Pēteri Apini sarunājas Māris Zanders.

Aizvadītajā nedēļā valdība deva zaļo gaismu ilgi gatavotajai veselības aprūpes sistēmas finansējuma reformai. Savulaik Ārstu biedrība neslēpa skepsi pret šo reformu, nu atbalsta. Kas mainīja viedokli?

Sāksim ar to, ka manā subjektīvā skatījumā Ministru kabinets nestrādā kā vienota komanda - katrs ministrs savā ziņā ir savas nozares lobists, kas domā, kā izcīnīt papildu naudu savai nozarei. Ja veselības ministre tā vienkārši aizietu uz valdību un teiktu: «Iedodiet man x miljonus,» būtu pretestība ne tikai no kolēģiem, bet vispirms jau no mūsu starptautiskajiem aizdevējiem. Mums pret viņiem joprojām ir pamatīgas parādsaistības, kas savukārt nosaka viņu attieksmi pret tēriņu palielināšanu. Mēs esam zem lupas!

Lasīt tālāk...
 
KNAB cīņā pret nevalstiskajām organizācijām – totalitārisma jauncelsme PDF Drukāt E-pasts

KNAB radījuši jaunu likumprojektu «Grozījumi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā».

Īsais jaunā likumprojekta apraksts ir šāds– visu nevalstisko organizāciju valdes locekļiem jāreģistrējas kā valsts amatpersonām, ja vien nevalstiskā organizācija pilda valsts funkciju vai saņem valsts vai pašvaldību naudu.

Latvijas Ārstu biedrībai šo likumprojektu saskaņošanai atsūtīja 29. aprīļa vakarā ar termiņu līdz 2. maijam un ar cerību, ka svētku noskaņā dokumentā neviens neieskatīsies. Pie kam pilnu likumprojekta tekstu piemirsa atsūtīt. Lielākai daļai nevalstisko organizāciju, ja vien tās nav «KNAB draugu biedrības» nekādu saskaņojumu neprasīja vispār.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja žurnāla Latvijas Ārsts aprīļa numurā PDF Drukāt E-pasts


Pieņemta veselības aprūpes finansēšanas koncepcija, ko žurnālisti sauc par apdrošināšanas medicīnu. Tiesa, pieņemta visai sāpīgā formā, jo no koncepcijas vardarbīgi tika izrauta būtiskākā sadaļa – finansējuma pieauguma grafiks tuvākajiem 10 gadiem veselības aprūpei. Pirms koncepcijas pieņemšanas Latvijas presē pār Ingrīdas Circenes galvu nolija negāciju lietus, izcēlās laikraksts Diena ar pretenciozāko izklāstu par veselības aprūpi kopš Sarmītes Ēlertes laikiem: “Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene.” Nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra Vienotības ministre – Ilze Viņķele.

Lasīt tālāk...
 
DIENA raksta– Latvijas Ārstu biedrības prezidents atbild PDF Drukāt E-pasts

Circenes plāna vienīgā atbalstītāja - pati Circene 
Autors: Diena.lv. 2013. gada 4. aprīlis
Gan Eiropas, gan Pasaules veselības organizācijas uzstādījums veselības aprūpē ir - valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu universāla pieejamība iedzīvotājiem neatkarīgi no to materiālā stāvokļa un citām pazīmēm. Latvijā vienīgā amatpersona,
kas vēlas samazināt šādu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, ir veselības ministre Ingrīda Circene
_____________________________

Kas notiek– „Dienā” ir vienvirziena viedoklis?
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 Pretenciozāku virsrakstu un izklāstu par veselības aprūpi „Dienā” nebiju lasījis kopš Sarmītes Ēlertes laikiem, –„Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene”.

Ja Ēlertes gados viedokli parakstīja kāds pilsonis Ozoliņš (ļoti reti savu viedokli uzzinādams, pirms avīze iznāca), tad šoreiz parakstījusi „Diena”. Man Sarmītes Ēlertes laikos „Dienā” savu viedokli paust bija neiespējami, šoreiz izskatās, ka līdzīga liga piemeklējusi Veselības ministri Ingrīdu Circeni. Spriežot pēc intervētajiem speciālistiem, uzstādījums nav bijis politisks, jo nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra „Vienotības” ministre – Ilze Viņķele.

Pilnu tekstu abiem rakstiem  lasiet tālāk:

 

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

36 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.