Pētera Apiņa mājaslapa
Kremļa Kongresu pils – pēc 20 gadiem PDF Drukāt E-pasts

Šajā rakstā nebūs nekādas politikas, morāles un filozofijas. Turklāt rakstīts tas ir, sēžot krogā Рисовая ниндзя, dzerot 0,8 l Baltikas 7. alu no kokakolas papīra turzas. Krogs atrodas milzu tirdzniecības centrā Европейский, tieši pretī vecajai skaistajai Kijevas stacijai, tajā strādā Vidusāzijas izcelsmes meitenes un piedāvā dažādu veidu šašlikam līdzīgas gaļas ar rīsiem.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja žurnāla Latvijas Ārsts aprīļa numurā PDF Drukāt E-pasts


Pieņemta veselības aprūpes finansēšanas koncepcija, ko žurnālisti sauc par apdrošināšanas medicīnu. Tiesa, pieņemta visai sāpīgā formā, jo no koncepcijas vardarbīgi tika izrauta būtiskākā sadaļa – finansējuma pieauguma grafiks tuvākajiem 10 gadiem veselības aprūpei. Pirms koncepcijas pieņemšanas Latvijas presē pār Ingrīdas Circenes galvu nolija negāciju lietus, izcēlās laikraksts Diena ar pretenciozāko izklāstu par veselības aprūpi kopš Sarmītes Ēlertes laikiem: “Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene.” Nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra Vienotības ministre – Ilze Viņķele.

Lasīt tālāk...
 
DIENA raksta– Latvijas Ārstu biedrības prezidents atbild PDF Drukāt E-pasts

Circenes plāna vienīgā atbalstītāja - pati Circene 
Autors: Diena.lv. 2013. gada 4. aprīlis
Gan Eiropas, gan Pasaules veselības organizācijas uzstādījums veselības aprūpē ir - valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu universāla pieejamība iedzīvotājiem neatkarīgi no to materiālā stāvokļa un citām pazīmēm. Latvijā vienīgā amatpersona,
kas vēlas samazināt šādu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, ir veselības ministre Ingrīda Circene
_____________________________

Kas notiek– „Dienā” ir vienvirziena viedoklis?
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 Pretenciozāku virsrakstu un izklāstu par veselības aprūpi „Dienā” nebiju lasījis kopš Sarmītes Ēlertes laikiem, –„Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene”.

Ja Ēlertes gados viedokli parakstīja kāds pilsonis Ozoliņš (ļoti reti savu viedokli uzzinādams, pirms avīze iznāca), tad šoreiz parakstījusi „Diena”. Man Sarmītes Ēlertes laikos „Dienā” savu viedokli paust bija neiespējami, šoreiz izskatās, ka līdzīga liga piemeklējusi Veselības ministri Ingrīdu Circeni. Spriežot pēc intervētajiem speciālistiem, uzstādījums nav bijis politisks, jo nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra „Vienotības” ministre – Ilze Viņķele.

Pilnu tekstu abiem rakstiem  lasiet tālāk:

 

Lasīt tālāk...
 
Nekad nesaki nekad, Uganda! PDF Drukāt E-pasts

Šis ir stāsts ar bildēm par manu vizīti Ugandas galvaspilsētā - Kampalā, lai uzzinātu vairāk par Pasaules Medicīnas asociācijas nākamo prezidenti Margaretu Munghereru, par to, kur un kā viņa dzīvo.

Peteris Apinis. Never Say Never, Uganda!. World Medical Journal 2013; 59(1): 13-21.

 
Apinis: Salīdzinot ar izglītības sistēmu, veselības sistēma ir daudz sakārtotāka PDF Drukāt E-pasts

Ar Latvijas ārstu biedrības vadītāju Pēteri Apini sarunājas Māris Zanders.

Aizvadītajā nedēļā valdība deva zaļo gaismu ilgi gatavotajai veselības aprūpes sistēmas finansējuma reformai. Savulaik Ārstu biedrība neslēpa skepsi pret šo reformu, nu atbalsta. Kas mainīja viedokli?

Sāksim ar to, ka manā subjektīvā skatījumā Ministru kabinets nestrādā kā vienota komanda - katrs ministrs savā ziņā ir savas nozares lobists, kas domā, kā izcīnīt papildu naudu savai nozarei. Ja veselības ministre tā vienkārši aizietu uz valdību un teiktu: «Iedodiet man x miljonus,» būtu pretestība ne tikai no kolēģiem, bet vispirms jau no mūsu starptautiskajiem aizdevējiem. Mums pret viņiem joprojām ir pamatīgas parādsaistības, kas savukārt nosaka viņu attieksmi pret tēriņu palielināšanu. Mēs esam zem lupas!

Lasīt tālāk...
 
Publisks aicinājums Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un Finansu ministram Andrim Vilkam– atbalstiet Līgatnes dabas takas finansiāli. PDF Drukāt E-pasts

  

Līgatnes dabas takas atrodas „būt vai nebūt” situācijā. Kaut kas līdzīgs Liepājas metalurgam– ja valsts nepalīdzēs, projekts aizies „skuju taku”. Atšķirība tikai tā, ka Liepājas metalurga vadība prasījusi valdībai palīdzību 57,6 miljonu latu apmērā, bet Līgatnes dabas taku glābšanai pietiktu ar dažiem desmitiem tūkstošu latu– nu tieši tik daudz, lai nevajadzētu meža zvērus mērdēt badā vai slaktēt nost.

Lasīt tālāk...
 
Par psihiski slimiem pacientiem sociālās parūpes namos jeb turpinājums rakstam par publisko aģitāciju pret psihiatrijas dienestu PDF Drukāt E-pasts

 Nekad neesmu rakstījis turpinājumos. Nelasu komentārus. Arī diskutēju tikai ar profesionāļiem. Šoreiz bija savādāk. Pēc mana raksta „„Nekā personīga” cenšas dabūt laukā Napoleonu no Napoleona kūkas jeb– publiska aģitācija pret psihiatrijas dienestu ir noziedzīga” publicēšanas „Apollo” un vēl dažos portālos, man nācās ļoti daudz uzklausīt viedokļus par Sociālās aprūpes centriem un hronisko psihiatrijas pacientu atrašanos tajos. Es saņēmu veselu gūzmu negāciju par psihiatrijas dienestu, pie kam ne tikai no tiem, kas varētu būt bijuši psihiatru klienti, bet arī no tādiem, kam „bēniņos” nudien viss ir kārtībā.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā3132333435363738NākamāBeigas»

36 lapa no 38
Joomla templates, advanced hosting.