Pētera Apiņa mājaslapa
Pētera Apiņa mājaslapa
Reti kļūmīgs salīdzinājums enerģijas dzērienu aizstāvībai ❊ PDF Drukāt E-pasts

( raksts Apollo „Pēteris Liniņš: Kas kopīgs pesticīdiem ar enerģijas dzērieniem?”)

Advokāts Pēteris Liniņš, vērojot jezgu ap enerģijas dzērieniem, pamanījies salīdzināt tos ar pesticīdiem. Patiesībā salīdzinājums ir līdzvērtīgs indiāņu šaujamā loka salīdzināšanai ar ķīmiskajiem ieročiem. Pēteris Liniņš vēlējies pateikt, ka nav vēlams apstrīdēt Eiropas struktūru ilggadēji izstrādātus normatīvos aktus, bet atsauci velk uz 2013. gada 14. marta Eiropas Parlamenta rezolūciju par sabiedrības veselības aizsardzību pret endokrīnās sistēmas traucējumu izraisītājiem (2012/2066(INI)). Šis dokuments balstās uz Eiropas Pārtikas drošuma aģentūras EFSA secinājumiem, kur cauri spīd pesticīdu tirgotāju lobijs.

Lasīt tālāk...
 
Elita Veidemane, laikraksta NRA galvenās redaktores vietniece intervē Pēteri Apini 2013. gada 14. maijā PDF Drukāt E-pasts

Ne vārda par politiku

Politikā Tu neesi jau vairāk nekā 10 gadus, ne kādā partijā, ne kādā politiskā strāvojumā, nepiedalies vēlēšanās. Un tomēr parasti mēs runājam par politiku. Šoreiz pamēģināsim runāt tikai un vienīgi par medicīnu

Un visos tajos jautājumos, kur valsts vai tās institūcijas šo medicīnu izvaro, izliksimies, ka runājam apstrakti, gandrīz nekur nesauksim vārdā nevienu politisku darbinieku.

Lasīt tālāk...
 
Bērnu tiesības pret tabakas industrijas tiesībām PDF Drukāt E-pasts

 

 

Kāpēc tāda jezga ap likumprojekta garu un burtu, kas nosaka, ka bērniem ir tiesības uz tīru gaisu un veselību? Kāpēc tāda pretestība viedoklim, ka vecāki nedrīkst apdūmot savus bērnus, tāpat kā nedrīkst pērt, kratīt, psiholoģiski mocīt, badināt vai iespundēt? Visi taču jau sen zin, ka pat otrējie cigarešu dūmi piesmēķētā telpā samazina bērna veselīgi nodzīvotos dzīves gadus, izraisa slimības un pat nāvi.

Lasīt tālāk...
 
Kremļa Kongresu pils – pēc 20 gadiem PDF Drukāt E-pasts

Šajā rakstā nebūs nekādas politikas, morāles un filozofijas. Turklāt rakstīts tas ir, sēžot krogā Рисовая ниндзя, dzerot 0,8 l Baltikas 7. alu no kokakolas papīra turzas. Krogs atrodas milzu tirdzniecības centrā Европейский, tieši pretī vecajai skaistajai Kijevas stacijai, tajā strādā Vidusāzijas izcelsmes meitenes un piedāvā dažādu veidu šašlikam līdzīgas gaļas ar rīsiem.

Lasīt tālāk...
 
Ceļavārdi jaunam žurnālam latviešu valodā PDF Drukāt E-pasts

Rakstīt ievadvārdus žurnālam, kura sūtība ir apšaubīt mediķu viedokli, nav Ārstu biedrības prezidentam viegls uzdevums. Vācijā un Anglijā katru gadu esmu iegādājies vismaz dažas grāmatas ar intriģējošiem virsrakstiem par to, ka ārsti melo, ka mediķi Jums nepasaka visu, ka zāļu kompānijas valda pār pasauli utt.

Lasīt tālāk...
 
KNAB cīņā pret nevalstiskajām organizācijām – totalitārisma jauncelsme PDF Drukāt E-pasts

KNAB radījuši jaunu likumprojektu «Grozījumi likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā».

Īsais jaunā likumprojekta apraksts ir šāds– visu nevalstisko organizāciju valdes locekļiem jāreģistrējas kā valsts amatpersonām, ja vien nevalstiskā organizācija pilda valsts funkciju vai saņem valsts vai pašvaldību naudu.

Latvijas Ārstu biedrībai šo likumprojektu saskaņošanai atsūtīja 29. aprīļa vakarā ar termiņu līdz 2. maijam un ar cerību, ka svētku noskaņā dokumentā neviens neieskatīsies. Pie kam pilnu likumprojekta tekstu piemirsa atsūtīt. Lielākai daļai nevalstisko organizāciju, ja vien tās nav «KNAB draugu biedrības» nekādu saskaņojumu neprasīja vispār.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja žurnāla Latvijas Ārsts aprīļa numurā PDF Drukāt E-pasts


Pieņemta veselības aprūpes finansēšanas koncepcija, ko žurnālisti sauc par apdrošināšanas medicīnu. Tiesa, pieņemta visai sāpīgā formā, jo no koncepcijas vardarbīgi tika izrauta būtiskākā sadaļa – finansējuma pieauguma grafiks tuvākajiem 10 gadiem veselības aprūpei. Pirms koncepcijas pieņemšanas Latvijas presē pār Ingrīdas Circenes galvu nolija negāciju lietus, izcēlās laikraksts Diena ar pretenciozāko izklāstu par veselības aprūpi kopš Sarmītes Ēlertes laikiem: “Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene.” Nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra Vienotības ministre – Ilze Viņķele.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

36 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.