Pētera Apiņa mājaslapa
Pētera Apiņa mājaslapa
Apinis: Salīdzinot ar izglītības sistēmu, veselības sistēma ir daudz sakārtotāka PDF Drukāt E-pasts

Ar Latvijas ārstu biedrības vadītāju Pēteri Apini sarunājas Māris Zanders.

Aizvadītajā nedēļā valdība deva zaļo gaismu ilgi gatavotajai veselības aprūpes sistēmas finansējuma reformai. Savulaik Ārstu biedrība neslēpa skepsi pret šo reformu, nu atbalsta. Kas mainīja viedokli?

Sāksim ar to, ka manā subjektīvā skatījumā Ministru kabinets nestrādā kā vienota komanda - katrs ministrs savā ziņā ir savas nozares lobists, kas domā, kā izcīnīt papildu naudu savai nozarei. Ja veselības ministre tā vienkārši aizietu uz valdību un teiktu: «Iedodiet man x miljonus,» būtu pretestība ne tikai no kolēģiem, bet vispirms jau no mūsu starptautiskajiem aizdevējiem. Mums pret viņiem joprojām ir pamatīgas parādsaistības, kas savukārt nosaka viņu attieksmi pret tēriņu palielināšanu. Mēs esam zem lupas!

Lasīt tālāk...
 
DIENA raksta– Latvijas Ārstu biedrības prezidents atbild PDF Drukāt E-pasts

Circenes plāna vienīgā atbalstītāja - pati Circene 
Autors: Diena.lv. 2013. gada 4. aprīlis
Gan Eiropas, gan Pasaules veselības organizācijas uzstādījums veselības aprūpē ir - valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu universāla pieejamība iedzīvotājiem neatkarīgi no to materiālā stāvokļa un citām pazīmēm. Latvijā vienīgā amatpersona,
kas vēlas samazināt šādu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, ir veselības ministre Ingrīda Circene
_____________________________

Kas notiek– „Dienā” ir vienvirziena viedoklis?
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 Pretenciozāku virsrakstu un izklāstu par veselības aprūpi „Dienā” nebiju lasījis kopš Sarmītes Ēlertes laikiem, –„Circenes plāna vienīgā atbalstītāja – pati Circene”.

Ja Ēlertes gados viedokli parakstīja kāds pilsonis Ozoliņš (ļoti reti savu viedokli uzzinādams, pirms avīze iznāca), tad šoreiz parakstījusi „Diena”. Man Sarmītes Ēlertes laikos „Dienā” savu viedokli paust bija neiespējami, šoreiz izskatās, ka līdzīga liga piemeklējusi Veselības ministri Ingrīdu Circeni. Spriežot pēc intervētajiem speciālistiem, uzstādījums nav bijis politisks, jo nozīmīgāko negatīvo viedokli paudusi otra „Vienotības” ministre – Ilze Viņķele.

Pilnu tekstu abiem rakstiem  lasiet tālāk:

 

Lasīt tālāk...
 
Nekad nesaki nekad, Uganda! PDF Drukāt E-pasts

Šis ir stāsts ar bildēm par manu vizīti Ugandas galvaspilsētā - Kampalā, lai uzzinātu vairāk par Pasaules Medicīnas asociācijas nākamo prezidenti Margaretu Munghereru, par to, kur un kā viņa dzīvo.

Peteris Apinis. Never Say Never, Uganda!. World Medical Journal 2013; 59(1): 13-21.

 
Nekā personīga cenšas dabūt laukā Napoleonu no Napoleona kūkas jeb– publiska aģitācija pret psihiatrijas dienestu ir noziedzīga PDF Drukāt E-pasts

KNAB draugu pulciņš no raidījuma „NEKĀ PERSONĪGA” nolēma turpināt kampaņu pret ārstiem, tikai šoreiz izvēlējās konkrētu mērķauditoriju– psihiatrus. Psihiatri ir slikti, viņi zāļo pacientus ar stipriem medikamentiem, tāds bija galvenais „mesidžs”, ko sniedza raidījums. Tāda neliela sasauce ar Tiesībsarga uzstādījumu, ka Sociālās aprūpes centros pacienti tiekot zāļoti ar stiprajiem nomierinošajiem zāļlīdzekļiem.

Lasīt tālāk...
 
Publisks aicinājums Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un Finansu ministram Andrim Vilkam– atbalstiet Līgatnes dabas takas finansiāli. PDF Drukāt E-pasts

  

Līgatnes dabas takas atrodas „būt vai nebūt” situācijā. Kaut kas līdzīgs Liepājas metalurgam– ja valsts nepalīdzēs, projekts aizies „skuju taku”. Atšķirība tikai tā, ka Liepājas metalurga vadība prasījusi valdībai palīdzību 57,6 miljonu latu apmērā, bet Līgatnes dabas taku glābšanai pietiktu ar dažiem desmitiem tūkstošu latu– nu tieši tik daudz, lai nevajadzētu meža zvērus mērdēt badā vai slaktēt nost.

Lasīt tālāk...
 
Par psihiski slimiem pacientiem sociālās parūpes namos jeb turpinājums rakstam par publisko aģitāciju pret psihiatrijas dienestu PDF Drukāt E-pasts

 Nekad neesmu rakstījis turpinājumos. Nelasu komentārus. Arī diskutēju tikai ar profesionāļiem. Šoreiz bija savādāk. Pēc mana raksta „„Nekā personīga” cenšas dabūt laukā Napoleonu no Napoleona kūkas jeb– publiska aģitācija pret psihiatrijas dienestu ir noziedzīga” publicēšanas „Apollo” un vēl dažos portālos, man nācās ļoti daudz uzklausīt viedokļus par Sociālās aprūpes centriem un hronisko psihiatrijas pacientu atrašanos tajos. Es saņēmu veselu gūzmu negāciju par psihiatrijas dienestu, pie kam ne tikai no tiem, kas varētu būt bijuši psihiatru klienti, bet arī no tādiem, kam „bēniņos” nudien viss ir kārtībā.

Lasīt tālāk...
 
Uz žurnālista Imanta Vīksnas jautājumu atbild Pēteris Apinis PDF Drukāt E-pasts

Neatkarīgajai avīzei manā personā ir interese uzzināt, kādēļ, apkarojot smēķēšanas netikumu, esat rosinājis apkarot arī kiosku un preses biznesu.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

37 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.