Pētera Apiņa mājaslapa
Staļins, Streļčenoks un „ārstu indētāju lieta” PDF Drukāt E-pasts

5. martā aprit 60 gadi, kopš miris Josifs Staļins. Un vēl šajā gadā mēs atskatāmies uz „ārstu lietas” sešdesmitgadi. Tajā tālajā 1953. gada 13. janvārī visu Padomju Savienību pārsteidza ziņojumi centrālajās avīzēs, ka grupa ārstu visā Padomju Savienībā bendējuši vai indējuši savus pacientus, kamdēļ miruši tādi Padomju darbinieki kā Ščerbakovs un Ždanovs. Visā PSRS teritorijā notika masveida apcietināšanas un tika gatavotas paraugprāvas, kuru mērķis bija nāves sods. Par lielākajiem noziedzniekiem tika atzīti ebreji M.Vovsi (dzimis Krāslavā), J. Etingers, B. Kogans, M. Kogans, A. Grinšteins, kuriem tika inkriminēta sadarbība ar ASV ebreju organizāciju „Džoint”. Kaut arī šai ārstu apcietināšanai, Vissavienības kūdīšanai pret ārstiem bija izteikts antisemītisks raksturs, apcietināti tika arī citu tautu profesori V.Vinogradovs, V. Vasiļenko, V.Zeļēnins, B. Preobraženskis, un visai garajā sarakstā atrodams arī kāds ārsts N. Vilks. Vismaz seši ārsti tika apcietināti arī Latvijā un arī viņiem draudēja nāves sods, t.sk. populārajam zobārstam V. Vigdorčikam.

Lasīt tālāk...
 
AKKA/LAA ar fanfarām iznes radioaparātu no slimnīcas paliatīvās palīdzības nodaļas PDF Drukāt E-pasts

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija šodien skata Autortiesību likumu, kur Kultūras ministrija iesaka 15. pantu izteikt šādā redakcijā:

„15) publisks izpildījums — darba vai cita ar šo likumu aizsargāta objekta priekšnesums, atskaņojums vai kā citādi tieši vai ar jebkuras tehniskas ierīces palīdzību vai procesa starpniecību veikts izmantojums, kas paredzēts vairākiem ar izmantojuma veicēju vai savstarpēji personīgi nesaistītiem sabiedrības locekļiem”

Šāds risinājums nozīmē, ka jebkurā vietā, kur atskanēs mūzika, varēs ienākt policists un paprasīt uzrādīt licenci. Ja licences nebūs– tiks uzlikts 500 līdz 5000 latu liels sods, kādu jau izpelnījušās kafejnīcas „Mājas svētība” īpašnieces.

Lasīt tālāk...
 
Vai var slēgt līgumu Latvijas Ārstu biedrība ar šņabja un alus ražotājiem PDF Drukāt E-pasts

Var – ja šis līgums ir virzīts uz kontrabandas un nelegālā alkohola ierobežošanu un cīņu pret bērnu alkoholismu.

Latvijas iedzīvotāju pārlieku lielā tieksme uz alkoholiskajiem dzērieniem ir ļoti būtisks, ja ne būtiskākais no mūsu ekonomikas un valstiskuma apdraudējums. Vismaz Pasaules Veselības organizācija savos dokumentos vai ar pirkstu rāda uz latviešu lielo dzeršanas kāri un šīs dzeršanas sekām- mirstību ar aknu un sirds slimībām, traumatismu un pašnāvību skaitu, lielos izdevumus ārstēšanai. Eiropas Komisija nekautrējas mums norādīt, ka tieši dzeršana ir pamats lielajam bezdarbnieku skaitam Latvijā, jo liela daļa alkoholiķu nevar vai nevēlas noturēties darbā, bet labprāt izmanto noplītēšanai dažāda veida pabalstus- sākot no slimības lapas un beidzot ar sirmmāmiņas pensiju.

Lasīt tālāk...
 
Pašvaldību vēlēšanas ir sākušās pat medicīnā PDF Drukāt E-pasts

Neuzticības izteikšana Ingrīdai Circenei ir tikai neliels starpposms starp neuzticības izteikšanu Ilzei Viņķelei (jau noticis fakts) un neuzticības izteikšanu Andrim Vilkam.
Lieta tā, ka jebkuram, kas gatavojas pašvaldību vēlēšanām ir būtiski uzbrukt «Vienotības» ministriem, kas tomēr ir daudz atpazīstamāki, ietekmīgāki vai vismaz sekmīgāki par saviem koalīcijas kolēģiem.
Īpašs šis gadījums ir tādēļ, ka neuzticības izteikšanu Ingrīdai Circenei organizēja viņas formāli partijas biedrene, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas ilggadējā prezidente un faktiskā līdere Sarmīte Veide tieši «Vienotības» kongresa priekšvakarā. Ilgus gadus veltīgi centusies kļūt par ministri vai vismaz ministra kandidāti, Sarmīte Veide šobrīd iezīmē sevi pārējiem partijas biedriem ar savu kolēģu rokām. Protams, viņa pati nav neuzticības paudēja – šos vārdus viņa ielikusi mutē pašreizējam Latvijas Ģimenes ārstu prezidentam, ventspilniekam Paulam Princim mutē.

Lasīt tālāk...
 
Streļčenoks melnā maskā ieskrien slimnīcā un iešauj griestos– kopš šā brīža medicīnā vairs nav korupcijas PDF Drukāt E-pasts

 

Saņēmu ielūgumu no KNĀBa 11. februārī piedalīties preses konferencē, kurā šī korupcijas apkarošanas iestāde nolēmusi paziņot, ka visus spēkus turpmāk ieguldīs korupcijas apkarošanā medicīnā. 18% no slimniekiem, lūk, esot devuši mediķiem neoficiālus maksājumus vai dāvanas.

Kā zināms, visus pārējos korupcijas gadījumus, t.sk., lielos pašvaldību iepirkumus Rīgā un Daugavpilī, KNĀB ir pilnībā izskaudis, tagad atliek tikai apkarot konjakus, ziedus un tortes medicīnā, un Latvija būs no korupcijas sērgas tīra. Izlasot uzaicinājumu uz KNĀB pašreklāmas pasākumu, mani sākotnēji pārņēma izjūta, ka Streļčenoka kungs sirgst ar uzmanības deficīta sindromu un man būtu jādeleģē uz preses konferenci psihoterapijas katedras vadītāja profesore Gunta Ancāne. Iepriekšējie KNĀB vadītāji vismaz preses slejās bija bieži viesi dēļ vienkāršas naudas zagšanas KNĀBā vai iekšējiem kariņiem tēva pagalmā. Streļčenoka kungs, aizturot valsts mantas izlaupītāju, pat nav iešāvis superdārgo Vērmanes parka ziedu kiosku vai divkārt pārmaksāto Rīgas tramvaju griestos.

Lasīt tālāk...
 
Ilmāram Rimševicam – nav korekti visus, kas ir PRET EIRO netieši saukt par valsts ienaidniekiem PDF Drukāt E-pasts

Nudien nebūtu izteicies PRET EIRO ieviešanu „rīt uz pēcpusdienu”, ja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimševics nebūtu visus konservatīvākos Latvijas iedzīvotājus sabēris vienā ienaidnieku maisā, piekāris politisku birku un pavēstījis, ka šie visi bijuši arī pret stingrās taupības politiku, ko veiksmīgi realizēja Valdis Dombrovskis.

Vismazāk jau nu Eiro ieviešanu vajadzētu politizēt– tas tomēr ir pilnīgi ekonomisks un finansiāls jautājums. Un es nudien nesaskatu neko kontraversālu, ja pilnībā atbalstot Valda Dombrovska politiku ekonomikas jautājumos, esmu pret sasteigtu Eiro ieviešanu. Mani kaut kā nesatrauc, ka Eiro ieviešanas dēļ Latvijas Bankai būs vieglāk un ērtāk dzīvot, ka bankas vadītāji pāreju uz Eiro sasolījuši Eiropas lielbaņķieriem, bet pretī saņēmuši kaut kādus citus solījumus.

Lasīt tālāk...
 
Ievadraksts žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numuram PDF Drukāt E-pasts

 

Žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numurs lielā mērā veltīts alkoholisma problēmai Latvijā. Latvijas Ārstu biedrība šā gada janvārī iniciēja Saeimas Iekšlietu, drošības un korupcijas novēršanas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopēju sēdi par jaunatnes alkoholismu. Pienācis oktobris, bet Saeima nevienu priekšlikumu vēl nav nodevusi pat komisijām, kaut visu pavasari un vasaru ilgušas darba grupas aktivitātes.

Vismaz daļu no šā žurnāla rakstiem saņems katrs Latvijas Saeimas deputāts un katrs ministrs, pat, ja neprot lasīt vai nesaprot uzrakstīto.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā31323334353637383940NākamāBeigas»

39 lapa no 40
Joomla templates, advanced hosting.