Pētera Apiņa mājaslapa
Pašvaldību vēlēšanas ir sākušās pat medicīnā PDF Drukāt E-pasts

Neuzticības izteikšana Ingrīdai Circenei ir tikai neliels starpposms starp neuzticības izteikšanu Ilzei Viņķelei (jau noticis fakts) un neuzticības izteikšanu Andrim Vilkam.
Lieta tā, ka jebkuram, kas gatavojas pašvaldību vēlēšanām ir būtiski uzbrukt «Vienotības» ministriem, kas tomēr ir daudz atpazīstamāki, ietekmīgāki vai vismaz sekmīgāki par saviem koalīcijas kolēģiem.
Īpašs šis gadījums ir tādēļ, ka neuzticības izteikšanu Ingrīdai Circenei organizēja viņas formāli partijas biedrene, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas ilggadējā prezidente un faktiskā līdere Sarmīte Veide tieši «Vienotības» kongresa priekšvakarā. Ilgus gadus veltīgi centusies kļūt par ministri vai vismaz ministra kandidāti, Sarmīte Veide šobrīd iezīmē sevi pārējiem partijas biedriem ar savu kolēģu rokām. Protams, viņa pati nav neuzticības paudēja – šos vārdus viņa ielikusi mutē pašreizējam Latvijas Ģimenes ārstu prezidentam, ventspilniekam Paulam Princim mutē.

Lasīt tālāk...
 
Ievadraksts žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numuram PDF Drukāt E-pasts

 

Žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numurs lielā mērā veltīts alkoholisma problēmai Latvijā. Latvijas Ārstu biedrība šā gada janvārī iniciēja Saeimas Iekšlietu, drošības un korupcijas novēršanas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopēju sēdi par jaunatnes alkoholismu. Pienācis oktobris, bet Saeima nevienu priekšlikumu vēl nav nodevusi pat komisijām, kaut visu pavasari un vasaru ilgušas darba grupas aktivitātes.

Vismaz daļu no šā žurnāla rakstiem saņems katrs Latvijas Saeimas deputāts un katrs ministrs, pat, ja neprot lasīt vai nesaprot uzrakstīto.

Lasīt tālāk...
 
Latviski ir zupu vārīt no cirvja, bet pensijas maksāt no pārliecības PDF Drukāt E-pasts

Pateicoties Ilzei Viņķelei un viņas nedraugiem esmu guvis jaunus iespaidus. Man nekad nebūtu ienācis prātā izlasīt grāmatiņu "Todien, kad Kārlis bija Karlīna" un "Todien, kad Rūta bija Rihards", bet, pateicoties draudzīgās asociācijas "Ģimene" un tās 54 asociāciju izvērstai reklāmas kampaņai, grāmatiņas ieguvu un izlasīju. Kauns atzīties, – līdz šim biju konservatīvs žurnāla "Klubs" ikmēneša lasītājs, un man nebija ienācis prātā iegādāties žurnālu "Playboy". "Klubā" viss bija vienkārši – meitene bija aizsegta, toties atpazīstama, humora daudz, toties saprotams tikai vecākiem vīriem, intervijas labas un nedaudz garlaicīgas. Bet tad Latvijas interneta žurnālisti sagādāja tādu reklāmu Ilzes Viņķeles intervijai vīriešu žurnālā, ka es iegādājos "Playboy". Ilze Viņķele tur plika fotografēta nebija, un tas mani patiesi sarūgtināja, jo tieši šo skatu biju cerējis saskatīt.

Lasīt tālāk...
 
Ja etogo svoloča ņe čital, no znaju, čto ploho• PDF Drukāt E-pasts

Nevienam ministram neviens sabiedrisks spēks nav taisījis tādu publisku kampaņu kā asociācija „Ģimene” radījis Ilzei Viņķelei. Katrā ziņā man nekad nebūtu ienācis prātā izlasīt grāmatiņu „Todien, kad Kārlis bija Karlīna un Todien, kad Rūta bija Rihards”, kur nu vēl metodisko materiālu pedagogiem. Vēl trakāk– man nekad nebūtu ienācis prātā šīs grāmatas iegādāties. Un iegādāties tikai par milzīgu sociālo pazīšanos („blatu”), jo šīs grāmatas bija līdz pēdējai izķēruši interesenti pēc asociācijas „Ģimene” reklāmas kampaņas.

Lasīt tālāk...
 
Ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini sarunājas Elita Veidemane PDF Drukāt E-pasts

Igauņu ārsti streikoja. Valdība viņus nosauca par reketieriem. Beigu beigās abas puses vienojās, un igauņu ārsti atgriezās darbā. Komentē lūdzu šo notikumu.

 

Tad jau Tev vajadzēja intervēt Andresu Korku, Igaunijas Ārstu savienības prezidentu, kas streiku vadīja. Inteliģents, pieklājīgs, kluss, bet tai pašā laikā harizmātisks un noteikts ķirurgs.

Igauņu ārstu savienība tiešām organizēja streiku, un streiks beidzās ar ļoti labiem rezultātiem, kad gan valdība, gan streikotāji atrada veiksmīgu kompromisu. Igauņu ārsti saņems par 11% lielākas algas, medicīnas māsas– par 20% lielākas. Sākotnējās prasības bija attiecīgi 20% un 40%.  Valdība piekrita arī ārstu savienības citām būtiskām prasībām.

 

Lasīt tālāk...
 
Veselības mācība nenozīmē prezervatīvu mācību kā to saprot Izglītības ministrija PDF Drukāt E-pasts

Valdības deklarācijā noteikts, ka veselības mācību skolās vajag, bet Izglītības ministrijas amatpersonas uzskata, ka daudz vērtīgāk ir 14 stundas mācīt čemurziežu uzbūvi vai gāzu likumus. Būtiskais arguments kāpēc nemācīt, – ir atziņa, ka par prezervatīviem visu skolotāji pastāstot sabiedrības mācības stundās, tā teikt, integrēti ar atziņu, ka skolēnu vecumā par dzimumdzīvi nav jādomā. Izglītības ministrijas ierēdņiem veselība vispār šķiet viena vienīga nepiedienīga erotika. Tieši tā šo jautājumu uztver arī daža deputāte, kas spēj reducēt jebkuru veselības apmācību līdz kādai Sarkanā Krusta jauniešu veiktai aptaujai par kontracepcijas zināšanām skolēnu vidū.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā313233343536373839NākamāBeigas»

39 lapa no 39
Joomla templates, advanced hosting.