Pētera Apiņa mājaslapa
Streļčenoks melnā maskā ieskrien slimnīcā un iešauj griestos– kopš šā brīža medicīnā vairs nav korupcijas PDF Drukāt E-pasts

 

Saņēmu ielūgumu no KNĀBa 11. februārī piedalīties preses konferencē, kurā šī korupcijas apkarošanas iestāde nolēmusi paziņot, ka visus spēkus turpmāk ieguldīs korupcijas apkarošanā medicīnā. 18% no slimniekiem, lūk, esot devuši mediķiem neoficiālus maksājumus vai dāvanas.

Kā zināms, visus pārējos korupcijas gadījumus, t.sk., lielos pašvaldību iepirkumus Rīgā un Daugavpilī, KNĀB ir pilnībā izskaudis, tagad atliek tikai apkarot konjakus, ziedus un tortes medicīnā, un Latvija būs no korupcijas sērgas tīra. Izlasot uzaicinājumu uz KNĀB pašreklāmas pasākumu, mani sākotnēji pārņēma izjūta, ka Streļčenoka kungs sirgst ar uzmanības deficīta sindromu un man būtu jādeleģē uz preses konferenci psihoterapijas katedras vadītāja profesore Gunta Ancāne. Iepriekšējie KNĀB vadītāji vismaz preses slejās bija bieži viesi dēļ vienkāršas naudas zagšanas KNĀBā vai iekšējiem kariņiem tēva pagalmā. Streļčenoka kungs, aizturot valsts mantas izlaupītāju, pat nav iešāvis superdārgo Vērmanes parka ziedu kiosku vai divkārt pārmaksāto Rīgas tramvaju griestos.

Lasīt tālāk...
 
Vai var slēgt līgumu Latvijas Ārstu biedrība ar šņabja un alus ražotājiem PDF Drukāt E-pasts

Var – ja šis līgums ir virzīts uz kontrabandas un nelegālā alkohola ierobežošanu un cīņu pret bērnu alkoholismu.

Latvijas iedzīvotāju pārlieku lielā tieksme uz alkoholiskajiem dzērieniem ir ļoti būtisks, ja ne būtiskākais no mūsu ekonomikas un valstiskuma apdraudējums. Vismaz Pasaules Veselības organizācija savos dokumentos vai ar pirkstu rāda uz latviešu lielo dzeršanas kāri un šīs dzeršanas sekām- mirstību ar aknu un sirds slimībām, traumatismu un pašnāvību skaitu, lielos izdevumus ārstēšanai. Eiropas Komisija nekautrējas mums norādīt, ka tieši dzeršana ir pamats lielajam bezdarbnieku skaitam Latvijā, jo liela daļa alkoholiķu nevar vai nevēlas noturēties darbā, bet labprāt izmanto noplītēšanai dažāda veida pabalstus- sākot no slimības lapas un beidzot ar sirmmāmiņas pensiju.

Lasīt tālāk...
 
Pašvaldību vēlēšanas ir sākušās pat medicīnā PDF Drukāt E-pasts

Neuzticības izteikšana Ingrīdai Circenei ir tikai neliels starpposms starp neuzticības izteikšanu Ilzei Viņķelei (jau noticis fakts) un neuzticības izteikšanu Andrim Vilkam.
Lieta tā, ka jebkuram, kas gatavojas pašvaldību vēlēšanām ir būtiski uzbrukt «Vienotības» ministriem, kas tomēr ir daudz atpazīstamāki, ietekmīgāki vai vismaz sekmīgāki par saviem koalīcijas kolēģiem.
Īpašs šis gadījums ir tādēļ, ka neuzticības izteikšanu Ingrīdai Circenei organizēja viņas formāli partijas biedrene, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas ilggadējā prezidente un faktiskā līdere Sarmīte Veide tieši «Vienotības» kongresa priekšvakarā. Ilgus gadus veltīgi centusies kļūt par ministri vai vismaz ministra kandidāti, Sarmīte Veide šobrīd iezīmē sevi pārējiem partijas biedriem ar savu kolēģu rokām. Protams, viņa pati nav neuzticības paudēja – šos vārdus viņa ielikusi mutē pašreizējam Latvijas Ģimenes ārstu prezidentam, ventspilniekam Paulam Princim mutē.

Lasīt tālāk...
 
Ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini sarunājas Elita Veidemane PDF Drukāt E-pasts

Igauņu ārsti streikoja. Valdība viņus nosauca par reketieriem. Beigu beigās abas puses vienojās, un igauņu ārsti atgriezās darbā. Komentē lūdzu šo notikumu.

 

Tad jau Tev vajadzēja intervēt Andresu Korku, Igaunijas Ārstu savienības prezidentu, kas streiku vadīja. Inteliģents, pieklājīgs, kluss, bet tai pašā laikā harizmātisks un noteikts ķirurgs.

Igauņu ārstu savienība tiešām organizēja streiku, un streiks beidzās ar ļoti labiem rezultātiem, kad gan valdība, gan streikotāji atrada veiksmīgu kompromisu. Igauņu ārsti saņems par 11% lielākas algas, medicīnas māsas– par 20% lielākas. Sākotnējās prasības bija attiecīgi 20% un 40%.  Valdība piekrita arī ārstu savienības citām būtiskām prasībām.

 

Lasīt tālāk...
 
Ilmāram Rimševicam – nav korekti visus, kas ir PRET EIRO netieši saukt par valsts ienaidniekiem PDF Drukāt E-pasts

Nudien nebūtu izteicies PRET EIRO ieviešanu „rīt uz pēcpusdienu”, ja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimševics nebūtu visus konservatīvākos Latvijas iedzīvotājus sabēris vienā ienaidnieku maisā, piekāris politisku birku un pavēstījis, ka šie visi bijuši arī pret stingrās taupības politiku, ko veiksmīgi realizēja Valdis Dombrovskis.

Vismazāk jau nu Eiro ieviešanu vajadzētu politizēt– tas tomēr ir pilnīgi ekonomisks un finansiāls jautājums. Un es nudien nesaskatu neko kontraversālu, ja pilnībā atbalstot Valda Dombrovska politiku ekonomikas jautājumos, esmu pret sasteigtu Eiro ieviešanu. Mani kaut kā nesatrauc, ka Eiro ieviešanas dēļ Latvijas Bankai būs vieglāk un ērtāk dzīvot, ka bankas vadītāji pāreju uz Eiro sasolījuši Eiropas lielbaņķieriem, bet pretī saņēmuši kaut kādus citus solījumus.

Lasīt tālāk...
 
Ievadraksts žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numuram PDF Drukāt E-pasts

 

Žurnāla „Latvijas Ārsts” oktobra numurs lielā mērā veltīts alkoholisma problēmai Latvijā. Latvijas Ārstu biedrība šā gada janvārī iniciēja Saeimas Iekšlietu, drošības un korupcijas novēršanas komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopēju sēdi par jaunatnes alkoholismu. Pienācis oktobris, bet Saeima nevienu priekšlikumu vēl nav nodevusi pat komisijām, kaut visu pavasari un vasaru ilgušas darba grupas aktivitātes.

Vismaz daļu no šā žurnāla rakstiem saņems katrs Latvijas Saeimas deputāts un katrs ministrs, pat, ja neprot lasīt vai nesaprot uzrakstīto.

Lasīt tālāk...
 
Latviski ir zupu vārīt no cirvja, bet pensijas maksāt no pārliecības PDF Drukāt E-pasts

Pateicoties Ilzei Viņķelei un viņas nedraugiem esmu guvis jaunus iespaidus. Man nekad nebūtu ienācis prātā izlasīt grāmatiņu "Todien, kad Kārlis bija Karlīna" un "Todien, kad Rūta bija Rihards", bet, pateicoties draudzīgās asociācijas "Ģimene" un tās 54 asociāciju izvērstai reklāmas kampaņai, grāmatiņas ieguvu un izlasīju. Kauns atzīties, – līdz šim biju konservatīvs žurnāla "Klubs" ikmēneša lasītājs, un man nebija ienācis prātā iegādāties žurnālu "Playboy". "Klubā" viss bija vienkārši – meitene bija aizsegta, toties atpazīstama, humora daudz, toties saprotams tikai vecākiem vīriem, intervijas labas un nedaudz garlaicīgas. Bet tad Latvijas interneta žurnālisti sagādāja tādu reklāmu Ilzes Viņķeles intervijai vīriešu žurnālā, ka es iegādājos "Playboy". Ilze Viņķele tur plika fotografēta nebija, un tas mani patiesi sarūgtināja, jo tieši šo skatu biju cerējis saskatīt.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā31323334353637383940NākamāBeigas»

39 lapa no 40
Joomla templates, advanced hosting.