Pētera Apiņa mājaslapa
Ar Latvijas Ārstu biedrības prezidentu Pēteri Apini sarunājas Elita Veidemane PDF Drukāt E-pasts

Igauņu ārsti streikoja. Valdība viņus nosauca par reketieriem. Beigu beigās abas puses vienojās, un igauņu ārsti atgriezās darbā. Komentē lūdzu šo notikumu.

 

Tad jau Tev vajadzēja intervēt Andresu Korku, Igaunijas Ārstu savienības prezidentu, kas streiku vadīja. Inteliģents, pieklājīgs, kluss, bet tai pašā laikā harizmātisks un noteikts ķirurgs.

Igauņu ārstu savienība tiešām organizēja streiku, un streiks beidzās ar ļoti labiem rezultātiem, kad gan valdība, gan streikotāji atrada veiksmīgu kompromisu. Igauņu ārsti saņems par 11% lielākas algas, medicīnas māsas– par 20% lielākas. Sākotnējās prasības bija attiecīgi 20% un 40%.  Valdība piekrita arī ārstu savienības citām būtiskām prasībām.

 

Lasīt tālāk...
 
Latviski ir zupu vārīt no cirvja, bet pensijas maksāt no pārliecības PDF Drukāt E-pasts

Pateicoties Ilzei Viņķelei un viņas nedraugiem esmu guvis jaunus iespaidus. Man nekad nebūtu ienācis prātā izlasīt grāmatiņu "Todien, kad Kārlis bija Karlīna" un "Todien, kad Rūta bija Rihards", bet, pateicoties draudzīgās asociācijas "Ģimene" un tās 54 asociāciju izvērstai reklāmas kampaņai, grāmatiņas ieguvu un izlasīju. Kauns atzīties, – līdz šim biju konservatīvs žurnāla "Klubs" ikmēneša lasītājs, un man nebija ienācis prātā iegādāties žurnālu "Playboy". "Klubā" viss bija vienkārši – meitene bija aizsegta, toties atpazīstama, humora daudz, toties saprotams tikai vecākiem vīriem, intervijas labas un nedaudz garlaicīgas. Bet tad Latvijas interneta žurnālisti sagādāja tādu reklāmu Ilzes Viņķeles intervijai vīriešu žurnālā, ka es iegādājos "Playboy". Ilze Viņķele tur plika fotografēta nebija, un tas mani patiesi sarūgtināja, jo tieši šo skatu biju cerējis saskatīt.

Lasīt tālāk...
 
Ja etogo svoloča ņe čital, no znaju, čto ploho• PDF Drukāt E-pasts

Nevienam ministram neviens sabiedrisks spēks nav taisījis tādu publisku kampaņu kā asociācija „Ģimene” radījis Ilzei Viņķelei. Katrā ziņā man nekad nebūtu ienācis prātā izlasīt grāmatiņu „Todien, kad Kārlis bija Karlīna un Todien, kad Rūta bija Rihards”, kur nu vēl metodisko materiālu pedagogiem. Vēl trakāk– man nekad nebūtu ienācis prātā šīs grāmatas iegādāties. Un iegādāties tikai par milzīgu sociālo pazīšanos („blatu”), jo šīs grāmatas bija līdz pēdējai izķēruši interesenti pēc asociācijas „Ģimene” reklāmas kampaņas.

Lasīt tālāk...
 
Veselības mācība nenozīmē prezervatīvu mācību kā to saprot Izglītības ministrija PDF Drukāt E-pasts

Valdības deklarācijā noteikts, ka veselības mācību skolās vajag, bet Izglītības ministrijas amatpersonas uzskata, ka daudz vērtīgāk ir 14 stundas mācīt čemurziežu uzbūvi vai gāzu likumus. Būtiskais arguments kāpēc nemācīt, – ir atziņa, ka par prezervatīviem visu skolotāji pastāstot sabiedrības mācības stundās, tā teikt, integrēti ar atziņu, ka skolēnu vecumā par dzimumdzīvi nav jādomā. Izglītības ministrijas ierēdņiem veselība vispār šķiet viena vienīga nepiedienīga erotika. Tieši tā šo jautājumu uztver arī daža deputāte, kas spēj reducēt jebkuru veselības apmācību līdz kādai Sarkanā Krusta jauniešu veiktai aptaujai par kontracepcijas zināšanām skolēnu vidū.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā31323334353637383940NākamāBeigas»

40 lapa no 40
Joomla templates, advanced hosting.