Pētera Apiņa mājaslapa
Nav legāla un nelegāla tabakas biznesa, ir tabakas industrijas vēlme nopelnīt, slepkavojot cilvēkus PDF Drukāt E-pasts

2015. gada 22. maijā

Izlasīju ziņu, ka Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts „Par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”, un jau gatavojos rakstīt slinku atsauci, ka mīļotā Veselības ministrija tikai stratēģijās ir drosmīga, bet likumprojektā gļēvi iztop tabakas industrijai. Jaunais likums gandrīz nekādu reālu uzlabojumu cīņā pret smēķēšanu neparedz. Šķiet likumprojekta gatavošanā tabakas tirgotāji bija kā rēgi klīduši pa Veselības ministriju un neuzkrītoši no likuma „izravējuši” virkni tirdzniecības un lietošanas ierobežojumu.

Lasīt tālāk...
 
Diždūka - "Saskaņas" un Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības mītiņš zālienā iepretim bibliotēkai❇ PDF Drukāt E-pasts

Igaunijā pie šosejas apļa esot divas ceļa zīmes:

(i) apļveida kustība un

(ii) ne vairāk kā trīs apļus.

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai (LVSADA) uz ceļa otro zīmi piemirsa uzlikt, un arodbiedrība brauc pa apli - šoreiz pieteica 143. pēdējo brīdinājumu valdībai.

20. aprīlī LVSADA rīkoja "skaļu" protesta akciju pie Nacionālās bibliotēkas, jo tieši tajā dienā bibliotēkā notika Eiropas Savienības (ES) veselības ministru neformālā sanāksme. LVSADA un "Saskaņas" pasākumam dosim nosaukumu DIŽDŪKA. Diždūkā piedalījās aptuveni 300 cilvēku, no kuriem redzamākie bija visi Latvijas arodbiedrību līderi - Pēteris Krīgers, Egils Baldzēns, liela daļa bija draudzīgi atbalstošās partijas "Saskaņa" aktīvisti, citu arodbiedrību biedri, taču dalībnieku vidū bija ne viens vien mediķis. Kopš LVSADA ir partijas "Saskaņa" draugs un biedrs, bija gaidīti sarkani karogi, bet bija tikai sarkanas teltis. Pasākumu visvairāk krāšļoja daudzie policisti dzeltenajās vestēs, lielākoties no draudzīgās Ušakova partijas vadītās galvaspilsētas pašvaldības policijas.

Lasīt tālāk...
 
Publicitāti veicinošs raksts Lielajam Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības un partijas "Saskaņa" protestam 20. aprīlī pie Nacionālās bibliotēkas ❇ PDF Drukāt E-pasts

Lielais notikums tuvojas pārlieku klusi. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) līderis Valdis Keris 20. aprīlī ņems rokā sarkano karogu, cels barikādes pie Nacionālās bibliotēkas un grandiozais medicīnas darbinieku protests varēs sākties. Tikai nelabvēļi izplata tenkas, ka protestētāji esot "piesaistīti" no citām nozarēm, bet viņiem apsolīta "saskanīga trīs dienu atpūta".

Lasīt tālāk...
 
Pierīgas meži ar suņiem un bruņotu cilvēku PDF Drukāt E-pasts

Pa Rīgas un Pierīgas mežiem skrienu 45 gadus, kas nozīmē - vairāk par 100 tūkstošiem kilometru. Manā dzīvē ir bijuši mēneši, kad esmu noskrējis vairāk par 1000 kilometriem, tagad labi, ja noskrienu 80 mēnesī, savulaik skrēju ātri, tagad - klibojot, savulaik labprāt skrēju katrā kalnā, šobrīd - apkārt tiem. Pagājušo sestdien Rīgas rogainingā startēja vairāk nekā 1000 cilvēku, un gandrīz visi vienlaikus dienas vidū ieskrēja Kleistu mežā. Izrādījās - tur visi Imantas suņmīļi bija aizveduši klusumā pastaigāties savus mīluļus, un gan suņi, gan saimnieki bija panikā par milzīgām skrienošu ļaužu masām.

Lasīt tālāk...
 
Uzticamība, pielaide, pielaidīgums un caurspīdīgums Ministru kabinetā, Valsts kancelejas vadītāju noņemot PDF Drukāt E-pasts

Diez vai Dombrovska „Vienotība” ir tā pati Straujumas „Vienotība”. Elita Dreimane, kas bija ļoti laba biroja vadītāja Dombrovska valdībā finansiāli un stratēģiski sarežģītajā 2011. gadā, kļuvusi gauži neuzticama Straujumas valdībai 2015. gadā. Un pierādījumu šai neuzticamībai atradis Satversmes aizsardzības birojs, kurš augstāko pielaidi Dreimanei sniedzis jau kopš 2003. gada, kad viņa kļuva par Valsts kancelejas direktora vietnieci.

Lasīt tālāk...
 
SKOLU VIDE – ĀRSTU, MEDICĪNAS DARBINIEKU UN VECĀKU ATBILDĪBA ✱ PDF Drukāt E-pasts

Latviešu aforisms: “Skola ir vieta, kur slīpē bruģakmeņus un bojā dimantus.

Skola ir vieta, kur bērns mācās, ēd, sporto un komunicē. Bērns skolā pavada vairāk nekā astoņas stundas dienā, jo pēc stundām aizķeras pagarinātās dienas stundās, pulciņā vai treniņā. Skola ir ne tikai skolēnu vide, bet arī skolotāju darba vide, tātad skolai būtu jābūt absolūti veselīgākajai videi valstī. Diemžēl skolas vide nav ieinteresējusi Izglītības un zinātnes ministriju, pašvaldības vai Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību. Arī Latvijas Ārstu biedrības, RSU Darba drošības un vides veselības institūta un AS “Inspecta Latvia” rīkoto konferenci par veselīgu un drošu skolu vidi apmeklēja galvenokārt vecāki un vecāku organizāciju vadītāji. Mēģināšu īsumā apkopot konferences lektoru – ārstu, pētnieku, būvnieku un inženieru – teikto.

Lasīt tālāk...
 
16. marts kā pārdomu diena, pieminot izcilus latviešu ārstus, ko liktenis iesauca karā PDF Drukāt E-pasts

Pieminot latviešu karavīru gaitas abās frontes pusēs, nereti piemirstam, ka karā piedalījās un cieta ne tikai karavīri, bet arī mediķi. Par leģiona ārstiem nav zinātnisku vēsturisku pētījumu un informācijas apkopojuma. 1974. gada Latviešu ārstu un zobārstu apvienības apkārtrakstā (izdots Viskonsinā) ir Raimunda Pavasara apraksts par leģiona galveno ārstu, pulkvežleitnantu Jāni Puriņu, kurš kopā ar docentu Arvēdu Alksni 1943. gadā izveidoja leģiona slimnīcu. 1975. gada aprīlī šis pats mēnešraksts publicējis arī paša Jāņa Puriņa atmiņas, bet cienījamais 1. pasaules kara un Atbrīvošanas cīņu dalībnieks, vēlāk Latvijas brīvvalsts laika Armijas štāba vecākais ārsts vairāk dalās atmiņās par to, kā Latvijas armija pārtapa 24. teritoriālajā strēlnieku korpusā 1940. gadā un kā viņam Litenē izdevies izbēgt no nošaušanas.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā11121314151617181920NākamāBeigas»

11 lapa no 37
Joomla templates, advanced hosting.