Pētera Apiņa mājaslapa
Latvieša daba


Par putnu medībām,piebarotiem kaķiem– putnu slepkavām un mežstrādnieku vēlmi kokus zāģēt arputnēniem ligzdās. PDF Drukāt E-pasts

 

Neesmune mednieks, ne makšķernieks, taču jau kopš bērnības mežā jūtos kā mājās–galvenokārt skrienot orientēšanās sacensībās. Ar katru gadu biežāk nākas skrietslikti iztīrītos izcirtumos un šķērsot būvgružiem piedrazotas mežmalas. Mažasūnu ārda motobraucēji un kvadraciklisti.

Lasīt tālāk...
 
Savai mātei PDF Drukāt E-pasts


2015. gada 6. februārī tai saulē aizgāja mana mamma Silvija Apine, ko draugi un radi mēdza saukt par Zīli, bet mūža beigās galvenokārt dēvēja par vecomammu vai vecvecmammu.
Viņa nodzīvoja raženu un darbīgu mūžu – 94 gadus – un, neskaitot dažas pēdējās mūža dienas, bija dzīves ieinteresēta, aktīva un kustīga. Žurnālus un avīzes lasot, viņa galveno pasvītroja, būtiskākos rakstus izgrieza un kārtoja mapēs, kuras laiku pa laikam pāršķirstīja. Tiesa, raksti, ko viņa bija šādi izgriezusi un sakārtojusi tālajos sešdesmitajos, bija ar pilnīgi citu informāciju un domāšanas veidu nekā tie, ko viņa vāca 21. gadsimtā.

Lasīt tālāk...
 
Pasūtījuma raksts Delfiem par līgošanu ārsta skatījumā PDF Drukāt E-pasts

 

Latvietis Jāņu nakti neguļ– viņš sēž internetā vai skatās pasaules futbola čempionāta spēli starp Kamerūnu un Brazīliju vai starp Meksiku un Horvātiju. Nepazīstu pārlieku daudz latviešu, kas zin vairāk par diviem līgo dziesmu pantiņiem. Toties visi mani paziņas lieliski orientējas Brazīlijas izlases uzbrukuma taktikā. Nevaru iedomāties latvieti, kas gatavojas svinēt Jāņus vietā, kur nav bezmaksas Wi–Fi. Ja nu vienīgi viņam ir iPhone ar G4 pieslēgumu.

Lasīt tālāk...
 
Latvijas lielā alus balle atturības biedrības telpās. PDF Drukāt E-pasts

 

Iespējams, šos vārdus vēlējos rakstīt jau pēc Gada balvas sportā, kas atturības biedrības „Ziemeļblāzma” namā notika 27. decembrī. Šo rindu autors nav nedzērājs, bet jutās gauži pārsteigts, ka atturības biedrībā sporta balvas pasniegšana sākas ar alkohola glāzi. Šķiet, Latvijas krējums, kas bija sabraucis uz šo pasākumu, tērpušies garās kleitās un smokingos, par Augustu Dombrovski un atturības biedrību neko nebija dzirdējuši, tādēļ malkoja ar lielu kāri. Paldies Dievam, premjers Valdis Dombrovskis pamanīja tieši šo pašu nesakritību un dzēra sulu.

Lasīt tālāk...
 
Vectētiņš nocērt eglīti Pierīgas mežā vai tepat parkā PDF Drukāt E-pasts

 

Valsts mērogā Ziemassvētkus varētu saukt par meža retināšanas svētkiem. Ja ķīnietim valsts paģēr katru gadu iestādīt vismaz vienu koku, un ir cerības, ka ar laiku pār Gobi tuksnesi šalks ciedru meži, latvietis vismaz vienu egli gadā nocērt. Nu varbūt necērt pats, tad viņa vietā to nocērt bizness.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12NākamāBeigas»

1 lapa no 2
Joomla templates, advanced hosting.