Pētera Apiņa mājaslapa
Veselība
Vai Guntim Belēvičam izdosies pilnībā sagraut veselības sistēmu? PDF Drukāt E-pasts

Ar labu melno humoru apveltītiem Latvijas mediķiem „ir cerība”, bet Guntim Belēvičam „ir plāns”. Ministra haotiskā darbība vainagosies ar pilnīgu veselības sistēmas kolapsu, bet valdība būs spiesta beidzot atbalstīt veselības jomu. Unikāls ministra darbības rezultāts ir rindas kopš sešiem rītā un grūstīšanās pie Austrumu slimnīcas– lai gūtu iespēju konsultēties pie speciālista vai moderni izmeklēties.

Lasīt tālāk...
 
Par iebildumiem Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotajai redakcijai PDF Drukāt E-pasts

Godātā Jūrmalas dome! Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupai bija iespēja iepazīties ar Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidoto projektu. Mēs kategoriski iebilstam pret radikālajiem priekšlikumiem dabas teritoriju pārveidošanā apbūvējamās teritorijās, apbūves augstuma ievērojamu palielināšanu un zonējuma maiņu no sabiedriskās apbūves uz dzīvokļu un rindu māju apbūvi, kas parādījušies Teritorijas plānojuma grozījumos. Nesaprotamas ir atsauces, ka Buļļuciemā 1724 (kadastra Nr. 13000021724) un Dzintaros 2103 (kadastra Nr. 13000082103) Dabas pamatņu teritoriju pārvēršana nepieciešama, lai būvētu jaunas medicīnas iestādes, ir pilnīgi meli un cilvēku dezinformācija. Latvijā šobrīd nav nepieciešamības pēc jauniem stacionāriem, ir pilnīgi skaidrs, ka tuvākajos 20 gados slimnīcu skaits tiks ievērojami samazināts. Latvijas Ārstu biedrība par šīm manipulācijām mainīt kāpu zonu pret apbūves zonu, pamatojoties ar pseidomedicīniskiem argumentiem, informēs Saeimu, Ministru kabinetu, kā arī Vides un reģionālo ministriju.

Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupa kategoriski iebilst pret zonējuma maiņu Lašu 31 un Lašu 34 (kadastra Nr. 13000020114, 13000020115), kur paredzēta apbūve līdz 42 m augstumam. Šī teritorija atrodas pavisam netālu no Lielupes ietekas jūrā, vienas no nozīmīgākajām Jūrmalas dabas daudzveidības vietām. Lielupes ieteka jūrā ir putnu migrācijas nozīmīga vieta, nozīmīgs zivju ceļš, teritorija no Stirnu raga līdz ietekai ir ļoti nozīmīga tieši ar floras unikalitāti.

 

Latvijas Ārstu biedrība aicina Jūrmalas deputātus: ieklausieties Jūrmalas aizsardzības biedrības pamatotajos argumentos par saudzīgu attieksmi pret Jūrmalas dabas bagātībām!

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 
Dažas rindas Gunta Belēviča un homeopātijas aizstāvībai PDF Drukāt E-pasts

Šobrīd publiskajā telpā mēdz visu krāsot melnu vai baltu. Ļaudis ir kategoriski „par” vai kategoriski „pret” vakcināciju, fizikālo terapiju, lāzerterapiju un citām diagnostikas vai ārstniecības metodēm, toties aizraujas ar diskusijām par Ebola vai Zika vīrusu, iespējamām migrantu infekcijām vai sabiedrībā pazīstamu cilvēku gaitām slimnīcā.

Neticamā kārtā viens ministra paziņojums radīja plašu negāciju homeopātijai. Guntis Belēvičs publiski nosauca homeopātiju par labu un saņēma tik bargu kritiku, ka izdzēsa savus vārdus no twitter konta.

Nekad neesmu nozīmējis nevienu homeopātisku preparātu, galvenokārt tāpēc, ka uzskatu– homeopātija gluži kā jebkura medicīnas nozare necieš diletantismu. Anestezioloģijā un reanimācijā homeopātijas nav. Toties nereti savus pacientus ar hroniskām slimībām, vispārēju nespēku un visa organisma resursu izsīkšanu esmu nosūtījis pie Homeopātu asociācijas prezidentes Ingūnas Vecvagares vai pie Latvijas Ārstu biedrības viceprezidentes, ģimenes ārstes Ilzes Aizsilnieces, un man jāatzīst– tas nav bijis velti. Ilze Aizsilniece ir rakstījusi vadlīnijas dažādu slimību diagnostikai un ārstēšanai, viņa pārvalda gan allopātiju, gan homeopātiju, un es par to viņu apbrīnoju.

Lasīt tālāk...
 
Stāstiņš par to, kāpēc es vēlētos Gunti Belēviču redzēt jebkurā nozīmīgā amatā, izņemot veselības ministra krēslā. PDF Drukāt E-pasts

Uzrakstīt stāstiņu par Gunti Belēviču nolēmu tikai tālab, ka viens no manas paaudzes daudzšķautņainākajiem, pretrunīgākajiem un spilgtākajiem tēliem paliktu svešs nākamajām paaudzēm. Pašlaik, kad rakstu šīs rindas, Guntis Belēvičs ir veselības ministrs, 57 gadus vecs drukns, labi noaudzis džentlmenis, kas televīzijas ekrānos un preses slejās redzams vai ik dienu. No visiem oficiālajiem portāliem pretī mirdz Gunta smaids un CV, kurā netieši teikts, ka šis ir visu laiku (Latvijas, Eiropas, Piena ceļa galaktikas) gudrākais, pieredzējušākais, skaistākais un apņēmīgākais veselības ministrs ar ārsta un farmaceita diplomu kabatā un vēl bioloģijas doktora grāda diplomu zelta rāmītī pie sienas. Tomēr no pasaules godības nekas nepazūd tik ātri kā slavas dziesmas un spīdoši CV, tāpēc ķēros pie grūtā uzdevuma.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

8 lapa no 42
Joomla templates, advanced hosting.