Pētera Apiņa mājaslapa
Veselība


Bēgļu jautājums – vaimanas par bēgļu infekcijām un parazītiem ir tukša manipulācija PDF Drukāt E-pasts

Publiskajā telpā valda viedoklis, ka migrācija un infekcijas slimības korelē. Tā nav taisnība – sistemātiskas saistības starp šiem jautājumiem nav. Infekcijas slimības galvenokārt uz zemeslodes ir saistītas ar nabadzību. Migranti veic garus, nogurdinošus ceļojumus no no kara, konfliktu vai ekonomiskās krīzes zonām, un tieši šis ceļš ar higiēnas trūkumu palielina ūdens un pārtikas izraisītu slimību risku. Migrantu vidū vēl varētu izplatīties masalas. Tomēr šie riski Eiropai ir nenozīmīgi, jo Eiropā ir liela pieredze, ārstējot tuberkulozi, HIV/AIDS, hepatītu, masalas un masaliņas. Šīs slimības nav novērstas un joprojām pastāv Eiropas reģionā neatkarīgi no migrācijas. Piemēram, saslimstība ar tuberkulozi Eiropas reģionā ir 39 uz 100 000 iedzīvotāju, bet bēgļu izcelsmes valstīs svārstās no tik zemas kā 17 jauni gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem Sīrijā līdz 338 gadījumiem Nigērijā. Turklāt tuberkuloze nav pārnēsājama no imigrantiem uz pastāvīgajiem iedzīvotājiem, jo ir ierobežots savstarpējs kontakts.

Lasīt tālāk...
 
Zāļu fasēšana aptiekās un Veselības ministrijas rosība mainīgajā medicīnas pasaulē PDF Drukāt E-pasts

Šonedēļ Latvijas medicīnas pasauli sašūpoja „zāļu kari”. Diskusijas notika Ministru kabinetā, ministrijā, konferencē, visi zinošie sniedza intervijas. Galvenais mērķis – zāļu cenām jākļūst mazākām, tad ar veselību Latvijā viss būs kārtībā.

Visvienkāršākais veids, kā Latvijā ievest lētas zāles, ir atvest tās no Indijas, Krievijas vai Brazīlijas lielos maisos, sabērt mazākās turziņās pa 20 tabletēm un pārdot pacientiem. Gara acīm redzu skatu, kā garām Vientuļu robežpunktam pa tuvējo mežu takām nāk vjetnamieši, plecos cēluši tablešu pauniņu, kā viņi, vietējo Ivanu Susaņinu pavadīti, nāk uz tuvējo aptieku, kur tabletes tiek sadalītas blisteriem līdzīgos iepakojumos.

Lasīt tālāk...
 
Bulciņu drudzis Rīgas centrā PDF Drukāt E-pasts

Aplausiem un saksofoniem skanot, 100 m attālumā no Brīvības pieminekļa uzcelts kārtējais pseidopārtikas templis „Statoil”, kurā pārdod nevis degvielu, bet elektriski karsētas desas. Rinda gluži tāda kā pie Onkoloģijas centra, kad „izsviestas” kvotas. Šeit rindā stāv bērni, visi no Rīgas centra prestižajām skolām. Visi iepērk zem karsto suņu un kokteiļu izkārtnes labi slēptas karsētas cukura, sāls un konservantu bumbas kopā ar enerģijas dzērienu vai kolu (kas patiesībā ir viens un tas pats, tikai dažādos šķaidījumos).

Lasīt tālāk...
 
Vai Guntim Belēvičam izdosies pilnībā sagraut veselības sistēmu? PDF Drukāt E-pasts

Ar labu melno humoru apveltītiem Latvijas mediķiem „ir cerība”, bet Guntim Belēvičam „ir plāns”. Ministra haotiskā darbība vainagosies ar pilnīgu veselības sistēmas kolapsu, bet valdība būs spiesta beidzot atbalstīt veselības jomu. Unikāls ministra darbības rezultāts ir rindas kopš sešiem rītā un grūstīšanās pie Austrumu slimnīcas– lai gūtu iespēju konsultēties pie speciālista vai moderni izmeklēties.

Lasīt tālāk...
 
Par iebildumiem Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidotajai redakcijai PDF Drukāt E-pasts

Godātā Jūrmalas dome! Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupai bija iespēja iepazīties ar Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidoto projektu. Mēs kategoriski iebilstam pret radikālajiem priekšlikumiem dabas teritoriju pārveidošanā apbūvējamās teritorijās, apbūves augstuma ievērojamu palielināšanu un zonējuma maiņu no sabiedriskās apbūves uz dzīvokļu un rindu māju apbūvi, kas parādījušies Teritorijas plānojuma grozījumos. Nesaprotamas ir atsauces, ka Buļļuciemā 1724 (kadastra Nr. 13000021724) un Dzintaros 2103 (kadastra Nr. 13000082103) Dabas pamatņu teritoriju pārvēršana nepieciešama, lai būvētu jaunas medicīnas iestādes, ir pilnīgi meli un cilvēku dezinformācija. Latvijā šobrīd nav nepieciešamības pēc jauniem stacionāriem, ir pilnīgi skaidrs, ka tuvākajos 20 gados slimnīcu skaits tiks ievērojami samazināts. Latvijas Ārstu biedrība par šīm manipulācijām mainīt kāpu zonu pret apbūves zonu, pamatojoties ar pseidomedicīniskiem argumentiem, informēs Saeimu, Ministru kabinetu, kā arī Vides un reģionālo ministriju.

Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupa kategoriski iebilst pret zonējuma maiņu Lašu 31 un Lašu 34 (kadastra Nr. 13000020114, 13000020115), kur paredzēta apbūve līdz 42 m augstumam. Šī teritorija atrodas pavisam netālu no Lielupes ietekas jūrā, vienas no nozīmīgākajām Jūrmalas dabas daudzveidības vietām. Lielupes ieteka jūrā ir putnu migrācijas nozīmīga vieta, nozīmīgs zivju ceļš, teritorija no Stirnu raga līdz ietekai ir ļoti nozīmīga tieši ar floras unikalitāti.

 

Latvijas Ārstu biedrība aicina Jūrmalas deputātus: ieklausieties Jūrmalas aizsardzības biedrības pamatotajos argumentos par saudzīgu attieksmi pret Jūrmalas dabas bagātībām!

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

7 lapa no 34
Joomla templates, advanced hosting.