Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Jaunķemeriem šodien aprit 45 ražena darba gadi – ko no tiem mācīties? PDF Drukāt E-pasts

Kūrorta rehabilitācijas centrs "Jaunķemeri" šodien svin savu 45 dzimšanas dienu, pie kam strādājusi šī iestāde visus 45 gadus ir viena cilvēka – Mihaila Malkieļa vadībā. Dažos vārdos cildinot iestādi, varu teikt, ka rehabilitācija Jaunķemeros tiešām ir labā un mūsdienīgā līmenī, pie kam centrs saglabājis arī tradicionālo sanatorijas mieru un stabilitāti. Aprakstīt visu to, ko cilvēka veselības labā veic centrā, nav mans uzdevums – ar to var iepazīties mājas lapā vai cenrādī. Šodien ir īstais brīdis parunāt par rehabilitācijas un kurortoloģijas sasaistes attīstību Latvijā.

Lasīt tālāk...
 
Papildu līdzekļus Stradiņa slimnīcai PDF Drukāt E-pasts

Šodien valdība slēgtajā sēdes daļā spriež par līdzekļu papildu izdalīšanu Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai. Uzreiz gribu definēt – papildus līdzekļi ir ļoti nepieciešami, pat krietni vairāk nekā prasītie desmit miljoni.

Pirmkārt jau tālab, ka Stradiņa slimnīcas finansiālais stāvoklis pilnībā neatbilst tam, kas pēdējās dienās izskanēja radio un presē – reālie mīnusi ir daudz (daudz)kārt lielāki par dažiem miljoniem. Pat tad, ja valdes priekšsēdētāja šos mīnusus pārbīda pa budžeta iedaļām, tie tik un tā paliek mīnusi, kas jebkurā mirklī var pāraugt maksātnespējā. Un valdība par šo reālo situāciju ir labi informēta.

Lasīt tālāk...
 
Vēlreiz – par valsts kompensējamajiem medikamentiem jeb – meklēsim risinājumu nevis nomelnosim ārstus PDF Drukāt E-pasts

Pietiek.com mūs ir ievilcis diskusijā par kompensējamu medikamentu izrakstīšanu Latvijā, par to– vai konkrētam slimniekam var vai nevar valsts apmaksāt visus nepieciešamos zāļlīdzekļus. Diskusijā aizvainojoši ir tas, ka jautājums netiek skatīts globāli vai pat valstiski, bet izrauti no konteksta. Vienam konkrētam slimniekam neizssniegts finansējums no neeksistējošas naudas tiek pārvērsts par viena konkrēta ierēdņa kaitniecību vai noziegumu. Patiesībā Latvijā divas trešdaļas vēža slimnieku paliek bez vajadzīgiem zāļlīdzekļiem.

Lasīt tālāk...
 
Priekšvārdi „Klīniskās medicīnas” trešajam sējumam PDF Drukāt E-pasts

Atverot „Klīniskās medicīnas” trešo, pēdējo sējumu, ir padarīta darba gandarījuma sajūta. Neko lielāku, vispusīgāku, fundamentālāku kā šie trīs sējumi kopā Latvijas medicīnas zinātne izglītībai nav radījusi. Šīs trīs grāmatas ierindojamas blakus Kristapa Rudzīša „Terminologia medica” un Ilmāra Lazovska „Klīniskiem simptomiem un sindromiem”, lai to visu kopā nosauktu par Latvijas medicīnas zelta fondu.

Lasīt tālāk...
 
Ievadraksts 2012. gada "Latvijas Ārstam" PDF Drukāt E-pasts

Trīs galvenās mēneša tēmas bija iekšlietu struktūru aktivitātes, televīzijas kanālu sakurinātas kaislības ap sociālās palīdzības namiem un vakcinācijas nedēļa.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš iesniedza labojumus administratīvā pārkāpuma kodeksā, kas turpmāk ļautu sodīt pacientu – kukuļdevēju. Likumprojekta izmaiņas izstrādāja KNAB. Radās pārliecinošs iespaids, ka Tieslietu ministrija un KNAB visas citas problēmas tieslietu sistēmā jau ir atrisinājušas – nekādas citas korupcijas valstī nav, tiesas norit ātri un godīgi, un

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā21222324NākamāBeigas»

22 lapa no 24
Joomla templates, advanced hosting.