Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Par onkoloģisko medikamentu apmaksu un provokācijām ar vēzi PDF Drukāt E-pasts

Atbilde uz rakstu "Circenes ministrija liek noprast: necilvēcisko lēmumu par zālēm ar vēzi slimajam zēnam pieņēmis NVD vadītājs Taube"

Lato Lapsas raksts pietiek.com „Circenes ministrija liek noprast: necilvēcisko lēmumu par zālēm ar vēzi slimajam zēnam pieņēmis NVD vadītājs Taube” ir zemiska, personiska provokācija un balansē uz naida kurināšanas robežas pret valsti.

Nav jau atrodama jūtīgāka tēma kā paziņojums, ka valsts vai ierēdnis nogalina bērnu. Bet dzīvojam mēs konkrētā valstī ar konkrētu budžetu, konkrētām iespējām. Man atliek izteikt cerību, ka raksta mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību nepietiekamam finansējumam onkoloģiskajiem medikamentiem, bet plašākā skatījumā nepietiekamam veselības aprūpes finansējumam kopumā.

Lasīt tālāk...
 
Streļčenoka kungam par nepieciešamību kaut nedaudz skatīt lietas kopsakarībās PDF Drukāt E-pasts

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē KNAB priekšnieks Jaroslavs Strelčenoks deputātiem paziņojis, ka administratīvā korupcija Latvijā ir plaši izplatīta tikai vienā sektorā – veselības aprūpē. Kā administratīvo korupciju Streļčenoks saprot ārstu un pacientu attiecības, kur iedzīvotājiem nav saprotams pakalpojumu klāsts, kas pieejams neatkarīgi no pacienta iespējamajiem maksājumiem. Savukārt neziņa veicinot neoficiālos maksājumus.

Lasīt tālāk...
 
Ar aborta plakātu pie Izglītības ministrijas PDF Drukāt E-pasts

Politiķa galvenais uzdevums vasarā ir atrast tēmu, kas spēj saviļņot cilvēku prātus. Pensiju vecuma paaaugstināšana satrauca 8 piketētājus pie Saeimas, 14. jūnija deportācijas atceras tikai tie, kas paši tikuši represēti, Latvijas ekonomiskos rādītājus izlasa premjers un seši viņa padomnieki. Pat ziņa, ka avāriju izraisījis 12 gadīgs šoferis, piesaista dažu desmitu interneta lasītāju uzmanību, kas savus komentārus sniedz atbilstoši savam sliktajam garastāvoklim. Šajā vasarā vīrieši skatās futbolu un par to arī runā, bet sievietes lēnām iežūžo gaidāmā atvaļinājuma izjūtās un īstas politiskas vai patriotiskas tēmas viņām nav. Un tad nāk Parādnieks, paceļ asiņainu karogu, aizliedz abortus, un latviešu tauta atmostas – diskusijas var sākties.

Lasīt tālāk...
 
Nedaudz par zālēm, ārstiem un farmaceitiem PDF Drukāt E-pasts

Zāļu bizness ir trešais vai sestais nozīmīgākais pasaulē – atkarā no tā, kā tiek uzskaitīti ieroči un narkotikas. Toties zāļu bizness ir nozīmīgākais spēlētājs reklāmas tirgū, zāles pasaulē tieši un netieši reklamē par lielākām naudām nekā automašīnas, ceļojumus un modes preces kopā.

Šobrīd transnacionālās farmācijas kompānijas saviem atklājumiem nodrošina 20 gadu patenta aizsardzību. Šī patenta aizsardzība nodrošina stabilu peļņu ražotājam un izslēdz konkurenci no ģenērisko preparātu ražotāju vidus.

Lasīt tālāk...
 
Pret Stradiņa slimnīcas nopulgošanu PDF Drukāt E-pasts

Gadījums Stradiņa slimnīcā (slimnieks A.L. pēc izrakstīšanās no uzņemšanas nodaļas bija pazudis, bet pēc mēneša atrasts slimnīcas teritorijā miris) izgaismoja virkni pieklusētu jautājumu. Es netaisos kliegt līdzi trīsrindu publicistiem, kas meklē tikai sliktās ziņas. Toties katrai sliktai ziņai un notikumam jākļūst par pamatu analizēt situāciju un labot to, kas labojams.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā212223NākamāBeigas»

22 lapa no 23
Joomla templates, advanced hosting.