Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Vēlreiz – par valsts kompensējamajiem medikamentiem jeb – meklēsim risinājumu nevis nomelnosim ārstus PDF Drukāt E-pasts

Pietiek.com mūs ir ievilcis diskusijā par kompensējamu medikamentu izrakstīšanu Latvijā, par to– vai konkrētam slimniekam var vai nevar valsts apmaksāt visus nepieciešamos zāļlīdzekļus. Diskusijā aizvainojoši ir tas, ka jautājums netiek skatīts globāli vai pat valstiski, bet izrauti no konteksta. Vienam konkrētam slimniekam neizssniegts finansējums no neeksistējošas naudas tiek pārvērsts par viena konkrēta ierēdņa kaitniecību vai noziegumu. Patiesībā Latvijā divas trešdaļas vēža slimnieku paliek bez vajadzīgiem zāļlīdzekļiem.

Lasīt tālāk...
 
Priekšvārdi „Klīniskās medicīnas” trešajam sējumam PDF Drukāt E-pasts

Atverot „Klīniskās medicīnas” trešo, pēdējo sējumu, ir padarīta darba gandarījuma sajūta. Neko lielāku, vispusīgāku, fundamentālāku kā šie trīs sējumi kopā Latvijas medicīnas zinātne izglītībai nav radījusi. Šīs trīs grāmatas ierindojamas blakus Kristapa Rudzīša „Terminologia medica” un Ilmāra Lazovska „Klīniskiem simptomiem un sindromiem”, lai to visu kopā nosauktu par Latvijas medicīnas zelta fondu.

Lasīt tālāk...
 
Ievadraksts 2012. gada "Latvijas Ārstam" PDF Drukāt E-pasts

Trīs galvenās mēneša tēmas bija iekšlietu struktūru aktivitātes, televīzijas kanālu sakurinātas kaislības ap sociālās palīdzības namiem un vakcinācijas nedēļa.

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš iesniedza labojumus administratīvā pārkāpuma kodeksā, kas turpmāk ļautu sodīt pacientu – kukuļdevēju. Likumprojekta izmaiņas izstrādāja KNAB. Radās pārliecinošs iespaids, ka Tieslietu ministrija un KNAB visas citas problēmas tieslietu sistēmā jau ir atrisinājušas – nekādas citas korupcijas valstī nav, tiesas norit ātri un godīgi, un

Lasīt tālāk...
 
Pret publisku ārstu nopulgošanu PDF Drukāt E-pasts

Raksts Dienā „Ārsti krāpj valsti, izdomājot pacientu vizītes un slimības” ir provokatīvs, pārspīlēts un nekorekts, jo palielina neuzticību medicīnai, samazina ārstniecības efektu un līdz ar to tautas veselības stāvokli. Laura Dzērve, kas šodien ir latviešu profesionālākā medicīnas tematikā specializējusies žurnāliste, izvelk no kājslauķa apakšas tenkas (kuras iespējams ir patiesība), un piešuj šīs tenkas visiem ārstiem. Stāsts ir par 11 gadījumiem no valsts apmaksātajiem 28 237 385 pakalpojumiem, kur kļūdas apmērs ir aptuveni 24 lati. Vispārinājums tiek veikts pamatojoties uz 11 gadījumiem no 28 miljoniem!

Lasīt tālāk...
 
Par onkoloģisko medikamentu apmaksu un provokācijām ar vēzi PDF Drukāt E-pasts

Atbilde uz rakstu "Circenes ministrija liek noprast: necilvēcisko lēmumu par zālēm ar vēzi slimajam zēnam pieņēmis NVD vadītājs Taube"

Lato Lapsas raksts pietiek.com „Circenes ministrija liek noprast: necilvēcisko lēmumu par zālēm ar vēzi slimajam zēnam pieņēmis NVD vadītājs Taube” ir zemiska, personiska provokācija un balansē uz naida kurināšanas robežas pret valsti.

Nav jau atrodama jūtīgāka tēma kā paziņojums, ka valsts vai ierēdnis nogalina bērnu. Bet dzīvojam mēs konkrētā valstī ar konkrētu budžetu, konkrētām iespējām. Man atliek izteikt cerību, ka raksta mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību nepietiekamam finansējumam onkoloģiskajiem medikamentiem, bet plašākā skatījumā nepietiekamam veselības aprūpes finansējumam kopumā.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā21222324NākamāBeigas»

22 lapa no 24
Joomla templates, advanced hosting.