Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Atklāta vēstule LTV ģenerāldirektoram Edgaram Kotam PDF Drukāt E-pasts

Latvijas TV ģenerāldirektoram Edgaram Kotam Latvijas TV raidījumam „Panorāma” Godātais Latvijas Televīzijas vadītāj, godātie „Panorāmas” veidotāji! Latvijas Ārstu biedrības vārdā izsaku savu satraukumu par „Panorāmā” skatīto sižetu: „Negodīgi mediķi apzog valsti” , kur tika stāstīts, ka viens no veidiem, kā nākamgad ietaupīt naudu veselības budžetā, ir neļaut to nozagt, jo tieši tā rīkojas dakteri ģimenes ārstu praksēs, poliklīnikās un slimnīcās. Shēma esot šāda– pacienta slimības vēsturē tiek ierakstīti nekad neveikti izmeklējumi, un par to iekasē naudu no valsts. Valstij pērn, pieķerot negodīgus mediķus, izdevies atgūt 204 tūkstošus, šogad– 82 tūkstošus latu. Sagadīšanās pēc šāda ziņa Latvijas Televīzijas ekrānos parādas brīdī, kad tiek sastādīts budžets, bet budžeta konsolidācijas vārdā paredzēts atņemt naudu veselības nozarei.

Lasīt tālāk...
 
Viltotas zāles Latvijā un pasaulē PDF Drukāt E-pasts

Ineses Sviestiņa, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas klīniskā farmaceite
Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents


Beidzot arī pie mums noķerts viltotas viagras tirgotājs. Beidzot arī pie mums ir viltotas zāles, un Veselības ministrijas un Zāļu valsts aģentūras u.c. citu iestāžu birokrāti vairs nevarēs atrunāties, ka pie Latvijā viltotu zāļu nav, ka esam laimes saliņa Eiropas malā, kuru viltotu zāļu problēma neskar. Latvijā nav speciālu tiesību normu vai arī attiecīgās uzraudzības sistēmas, kas vērstas tikai un vienīgi zāļu viltojumu atklāšanai ražošanā, importēšanā vai izplatīšanā.
Pēc ASV Medicīnas informācijas centra ziņām ienākumi no viltotu medikamentu pārdošanas 2010.gadā pasaulē sasniedza 75 miljardus ASV dolārus. Par viltotām zālēm uzskata ar iepriekšēju nodomu viltotas zāles kā no identitātes un sastāva, tā arī marķējuma viedokļa. Viltotas tiek gan patenbrīvās zāles, gan oriģinālpreparāti. Pasaules Veselības organizācija, dažādas farmācijas organizācijas un ārstu biedrības jau vismaz desmit gadus vērš sabiedrības uzmanību viltotu zāļu problēmai, pie kam 2011. gadā visvairāk. Protams, atbalstu konferencēm un pētījumiem par zāļu viltošanu sniedz lielās farmācijas kompānijas, jo viltojumi viņām rada lielus zaudējumus.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā21222324NākamāBeigas»

24 lapa no 24
Joomla templates, advanced hosting.