Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Stradiņa slimnīca - rosības imitācija. Sāgas otrā daļa❀ PDF Drukāt E-pasts

Lai saprastu, kas notiek Stradiņa slimnīcā, sākotnēji vajadzētu atbildēt uz dažiem jautājumiem. Pirmais un būtiskais ir - kas saņem "otkatu" no celtniecības? Uzrakstīju šo teikumu un nokaunināju sevi - "otkati" ir Rīgas domē, valdībā tādu nav. Sauksim šo nelielo darījumu par "draudzību". Bet celtnieki šo "draudzību" uzskata par "apdrošināšanu pret neparedzētiem gadījumiem". Guntis Belēvičs publiski norādīja, ka celtniecībā 1800 eiro par kvadrātmetru ir nepārprotams sadārdzinājums, ka slimnīcas būvniecības kvadrātmetrs ir ievērojami lētāks - aptuveni 1300 eiro par kvadrātmetru. Pieņemsim, ka šādu atšķirību ministrs nosauca savā jūtu maksimālismā, bet, vērojot notiekošo, rodas iespaids, ka "draudzība" ir lielāka par 10% un to kāds jau ir saņēmis avansā.

Lasīt tālāk...
 
Stradiņa slimnīca❀– būt vai nebūt. Vai RSU menedžments Stradiņa slimnīcu ved pretī kraham? PDF Drukāt E-pasts

Iedomājieties Stradiņa slimnīcas teritoriju, kas piekļaujas Ventspils un Atpūtas ielai, kā milzīgu veikalu Plaza Pizza Riga vai ar līdzīgu nosaukumu, kurā ārvalstu firmu filiāles tirgo Ķīnā ražotu preci. Jā, es domāju Stradiņa slimnīcas jaunceltni, kur nule faktiski apstādināta celtniecība, kur sastiķētas konstrukcijas, bet ūdensvadam un kanalizācijai nav pat projekta un nav zināms, kā šos kolektorus izbūvēt zem Jūrmalas dzelzceļa. Tā ir tā pati jaunceltne, kurai nauda ņemta no ERAF līdzekļiem un valsts galvotiem kredītiem (ko nule būs jāsāk atdot), bet nauda daļēji iztērēta dažādiem iepirkumiem un atstāta kredītbankā.

Lasīt tālāk...
 
Pozitīvisma pilns stāsts par Bērnu slimnīcas finansiālo attīstību PDF Drukāt E-pasts

Meitene no rajona ar augstāko izglītību un diviem bērniem, no kuriem vienam ir pārmantota slimība (sauksim viņu par Jānīti - vārds ir apzināti mainīts). Jānīša slimības dēļ alimentu nemaksātājs pazudis Anglijas tālēs zilajās. Slimības ārstēšanu lielā mērā apmaksā valsts, zāles jāšpricē katru otro dienu vēnā, un to parasti dara rajona slimnīcas bērnu nodaļas procedūru māsa. Nav jau viegli atrast bērna vēnas, kuras gadiem krustu šķērsu durstītas. Reizi trijos mēnešos vai biežāk jābrauc uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā pie speciālistiem.

Lasīt tālāk...
 
21. gadsimta ārsts realitātes šovā PDF Drukāt E-pasts

(nedaudz par darba nespējas lapām kā sociālu fenomenu)

21. gadsimta ārsts darbojas TV realitātes šovā. Biežāk tie ir TV šovi, kur ārsti veic kosmētiskas vai bariatriskās (svaru samazinošas) operācijas, nereti televīzijas kameru priekšā urbj zobus vai koriģē krūšu formu. Holandē televīzija pamanījās rādīt šovu par nieru transplantāciju, kur visa valsts sekoja līdzi slimniekiem, bet patiesībā gaidīja kāda līdzcilvēka nāvi un transplantējamas nieres.

Lasīt tālāk...
 
Eiropas prezidentūra, draudzība ar Krieviju un Latvijā ražoti medikamenti PDF Drukāt E-pasts

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

Katrs, kas runā par Eiropas Savienības un Krievijas abpusējām sankcijām, agri vai vēlu nonāk pie zemkopības. Latvijas zemnieki cieš lielus zaudējumus, jo zudis lielais Krievijas pārtikas tirgus. Eiropa cenšas līdzēt ar subsīdijām, kas ir pārlieku mazas, un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs vairāk laika pavada Briselē, latviešu zemniekus lobējot, nekā ministra kabinetā. Par nepieciešamību atbalstīt latviešu zemniekus Briselē bez mitas runā Laimdota Straujuma, Edgars Rinkēvičs un Dana Reizniece-Ozola. Daļa no Briseles sarunām pārcēlušās uz Daugavas kreiso krastu - Nacionālo bibliotēku.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

9 lapa no 24
Joomla templates, advanced hosting.