Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna
Dņipropetrovska, 2014. gada 27. augusts, pēcpusdiena PDF Drukāt E-pasts


Esmu atmetis cerības tikt uz fronti un redzēt – kā Ukrainas armijas karavīri veic primāro palīdzību ievainotajiem, kā notiek evakuācija. Mans sarunu biedrs ir jauns ķirurgs, kurš lūdz nekur viņa vārdu nepublicēt. Nepilnus trīsdesmit gadus vecs, strādājis par ķirurgu lielā Dņipropetrovskas klīnikā, ticis iesaukts Ukrainas bruņotajos spēkos un nosūtīts uz fronti. Uz frontes līniju sūtīts gandrīz katru otro dienu un šīs dienas pavadījis pārsiešanas autobusā. Dienā skatījis, šuvis, drenējis, imobilizējis līdz 32 sašautiem vai sadragātiem pacientiem. Lielākā problēma, ka neesot saprotama pati frontes līnija, visbiežāk zaldāti tiek sašauti, ievainoti vai nogalināti tad, kad ir atpūtā – barakās vai teltīs. Iespējams, darbojas nodevēji, iespējams, ļoti precīzas novērošanas sistēmas. Grad varot raidīt lādiņus pat 50 un 70 km attālumā.

Lasīt tālāk...
 
Dņipropetrovska, 26. augusta rīts PDF Drukāt E-pasts

Ukrainas prezidents Petro Porošenko šodien dodas uz Minsku tikties ar Vladimiru Putinu un meklēt izlīgumu, miera līgumu vai vismaz pamieru.
Dņipropetrovska dzīvo savu dzīvi. Kaut Krievijas televīzija stāsta, ka Dņipropetrovska ir kara izpostīta, ka šeit tiek apspiesti krievi, ka šeit plosās vismaz benderieši, ja ne fašisti, pilsēta atstāj mierīgas, tīras, labiekārtotas vietas iespaidu.

Lasīt tālāk...
 
Kijeva, 2014. gada 25. augusts PDF Drukāt E-pasts

Krievijas armija iebraukusi Ukrainā. Esam Kijevas neatkarīgās televīzijas tiešraidē, taču mūsu sarunu divreiz pārtrauc Ukrainas bruņoto spēku preses brīfingi. Ukraiņu valodu spējam saprast tikai tad, ja to lieto lēni, taču bruņoto spēku preses virsnieks ir satraukts un emocionāls, esam spiesti lūgt mums tulkot. Televīzijas diktore smaida, mierīgi apstāsta situāciju un turpina mūs iztaujāt par Latvijas un Ukrainas sadarbību veselības jomā.

Lasīt tālāk...
 
Redaktora sleja augusta žurnālam "Latvijas Ārsts" - Cerībā uz laimes lāci PDF Drukāt E-pasts

Tuvojas nacionālā izklaide – vēlēšanas. Ar lielu prieku vērojam, kā gudri, spējīgi un talantīgi cilvēki pārvēršas, uzliek smaidu, notrauš putekļus, saveido jaunu frizūru un naktstaureņu apmātībā dodas uz gaismu. Vēlēšanas un tajās iesaistītos personāžus apsmej, apspriež, apraksta, citē, tomēr lielākoties uz vēlēšanām raugās uz cerībām.

Lasīt tālāk...
 
Veselības aprūpes sistēmas krīze– jāveic pilnīga likumdošanas inventarizācija PDF Drukāt E-pasts

Vēlēšanas tuvojas un mēs aizgūtnēm gaidām jauno veselības ministru. Gaidām cilvēku, kas nāks, atnesīs budžeta naudu pietiekamā daudzumā, visiem dāsni sadalīs. Šis „laimes lācis” visu zinās, visu pratīs, būs taisnprātīgs un labprāt uzklausīs visu padomdevēju ieteikumus. Vārdu sakot– atliek tikai iecelt īsto ministru, un medicīnai tiks ne tikai nieka 4.5% no IKP, bet visi 6% kā vidējai Eiropas valstij pieklājas.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

10 lapa no 22
Joomla templates, advanced hosting.