Pētera Apiņa mājaslapa
Medicīna


Stradiņa slimnīcas liktenis – pavērsieni gaidāmi šonedēļ PDF Drukāt E-pasts

Pirms divām nedēļām pārstaigāju klusējošo Stradiņa slimnīcas būvlaukumu un uzrakstīju nelielu komentāru, kurā mēģināju noskaidrot – kurš ir saņēmis vai joprojām saņem „draudzību” (tautā biežāk sauktu par „otkatu”) par Stradiņa slimnīcas celtniecību. Nelabvēļi runā, ka šī "draudzības" summa varētu svārstīties robežās no 6 līdz 10 miljoniem eiro, un šajā „draudzībā” ir ietvertas daudzas citas būtiskas nostādnes, kas saistītas ar Stradiņiem. Tiesa, konkrētu atbildi neviens nesniedz, bet publiskās aktivitātes liek aizdomāties, ka jautājums bijis intriģējošs.

Lasīt tālāk...
 
Tirgus pārdale ienāk Baltijas farmācijas tirgū PDF Drukāt E-pasts

Otrdienas pēcpusdienā Lietuvu pāršalca galvenā ziņa – KNĀBim līdzīgs Īpašās izmeklēšanas dienests (Specialiųjų tyrimų tarnybos) aizturējis 11 zāļu ražošanas firmas „Valentis” medicīniskos pārstāvjus (medical representative, žargonā „reps”), bet 100 ārstus tur aizdomās par nelegāla labuma saņemšanu.

Lasīt tālāk...
 
Stradiņa slimnīca - rosības imitācija. Sāgas otrā daļa❀ PDF Drukāt E-pasts

Lai saprastu, kas notiek Stradiņa slimnīcā, sākotnēji vajadzētu atbildēt uz dažiem jautājumiem. Pirmais un būtiskais ir - kas saņem "otkatu" no celtniecības? Uzrakstīju šo teikumu un nokaunināju sevi - "otkati" ir Rīgas domē, valdībā tādu nav. Sauksim šo nelielo darījumu par "draudzību". Bet celtnieki šo "draudzību" uzskata par "apdrošināšanu pret neparedzētiem gadījumiem". Guntis Belēvičs publiski norādīja, ka celtniecībā 1800 eiro par kvadrātmetru ir nepārprotams sadārdzinājums, ka slimnīcas būvniecības kvadrātmetrs ir ievērojami lētāks - aptuveni 1300 eiro par kvadrātmetru. Pieņemsim, ka šādu atšķirību ministrs nosauca savā jūtu maksimālismā, bet, vērojot notiekošo, rodas iespaids, ka "draudzība" ir lielāka par 10% un to kāds jau ir saņēmis avansā.

Lasīt tālāk...
 
Stradiņa slimnīca❀– būt vai nebūt. Vai RSU menedžments Stradiņa slimnīcu ved pretī kraham? PDF Drukāt E-pasts

Iedomājieties Stradiņa slimnīcas teritoriju, kas piekļaujas Ventspils un Atpūtas ielai, kā milzīgu veikalu Plaza Pizza Riga vai ar līdzīgu nosaukumu, kurā ārvalstu firmu filiāles tirgo Ķīnā ražotu preci. Jā, es domāju Stradiņa slimnīcas jaunceltni, kur nule faktiski apstādināta celtniecība, kur sastiķētas konstrukcijas, bet ūdensvadam un kanalizācijai nav pat projekta un nav zināms, kā šos kolektorus izbūvēt zem Jūrmalas dzelzceļa. Tā ir tā pati jaunceltne, kurai nauda ņemta no ERAF līdzekļiem un valsts galvotiem kredītiem (ko nule būs jāsāk atdot), bet nauda daļēji iztērēta dažādiem iepirkumiem un atstāta kredītbankā.

Lasīt tālāk...
 
Pozitīvisma pilns stāsts par Bērnu slimnīcas finansiālo attīstību PDF Drukāt E-pasts

Meitene no rajona ar augstāko izglītību un diviem bērniem, no kuriem vienam ir pārmantota slimība (sauksim viņu par Jānīti - vārds ir apzināti mainīts). Jānīša slimības dēļ alimentu nemaksātājs pazudis Anglijas tālēs zilajās. Slimības ārstēšanu lielā mērā apmaksā valsts, zāles jāšpricē katru otro dienu vēnā, un to parasti dara rajona slimnīcas bērnu nodaļas procedūru māsa. Nav jau viegli atrast bērna vēnas, kuras gadiem krustu šķērsu durstītas. Reizi trijos mēnešos vai biežāk jābrauc uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā pie speciālistiem.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

9 lapa no 25
Joomla templates, advanced hosting.