Pētera Apiņa mājaslapa
Politika
Apinis: Dombrovska darbs vērtējams ar devītnieku PDF Drukāt E-pasts


LETA Svētdiena, 2014. gada 12. janvāris
Vērtējot demisionējušā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) darbu desmit baļļu sistēmā, Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents Pēteris Apinis liktu deviņas balles, bet, vērtējot bijušās valdības darbu kopumā, viņš liktu četras balles.

Lasīt tālāk...
 
Stradiņu sāga vai vienkārši uzbrukums ministrei? PDF Drukāt E-pasts

 

Rūtu Valteri es nepazīstu. Vienkārši tā ir sanācis – ne reizi neesmu sarokojies, ne reizi neesmu runājis, ne reizi neesmu viņai pat oficiālu vēstuli rakstījis. Esmu sēdējis pie viena galda dažādās sēdēs. Iespējams man būtu bijis patīkami, ja ministre Ingrīda Circene mūs iepazīstinātu, piemēram, šādi:

Lasīt tālāk...
 
Ziedi ir augu dzimumlocekļi. Pārdomas ministres Ingrīdas Circenes dzimšanas dienā PDF Drukāt E-pasts

Ja Tevi aprunā– tātad Tu esi personība. Atceries– nekad neaprunā un neapskauž tukšus, neinteresantus cilvēkus! Aprunā labākos. Apskauž labākos. Valdība ir kritusi (karalis ir miris), lai dzīvo valdība (karalis)!

Piektdien Ingrīdai Circenei bija dzimšanas diena. Meitenēm vecumu nekad nenosauc, pat ja Tev tas ir zināms, proti, Tu viņas vecumu zini kopš savas bērnības. Dāvanai paņemu dažas medicīnas grāmatas (piemēram, profesores Ināras Loginas „Sāpes”), jo zinu, ka Ingrīdai noteikti nav bijis laika tās nopirkt, bet derētu gan izlasīt, kaut vai lidojot uz Briseli. Sievietes pie ginekologa taču būtu pelnījušas atsāpināšanu. Piektdiena ir izcila diena svinībām, es no darba paspēju izrauties pussešos, un esmu viens no pēdējiem viesiem. Kabinets pilns ar ziediem, vaicāju, kāpēc visiem šiem ziediem bija jāmirst (nu nogrieza taču tos). Patiesībā jau ziedus pļauj ap jāņiem, apgriež, ārda, krauj gubās, un kā sienu ved uz gubeni. No šī siena nāk piens un gaļa, bet tālāk– kā nu olbaltumu ķēdē pienākas.

Lasīt tālāk...
 
Būt kopā ar savu zemeslodi PDF Drukāt E-pasts

Tajā pašā ceturtdienā, kad Latviju salieca Zolitūdes traģēdija, Varšavas klimata konferenci pameta 800 nevalstisko organizāciju un pilsoniskās sabiedrības locekļu.

Kaut latviešiem šobrīd ļoti daudz savu– nacionālo jautājumu un problēmu, reizi pa reizei mums jāpadomā un jābūt atbildīgiem arī par nelielo planētu, uz kuras mēs dzīvojam un kuru lielo kompāniju alkatība drīz padarīs cilvēkiem neapdzīvojamu. Lielākie pasaules piesārņotāji ir piecas kompānijas – Chevron , ExxonMobil , Shell , BP un ConocoPhilips – kuru ieguldījums oglekļa dioksīda un metāna emisijā ir 12,5 % no kumulatīvās vēsturiskās globālās rūpnieciskās emisijas. Šīs kompānijas globālo klimatu ir izmainījušas vairāk nekā visi pasaules vulkāni cilvēces pastāvēšanas laikā.

Lasīt tālāk...
 
Par diviem tēliem Zolitūdes traģēdijas pēcvārdā– par Rihardu Kozlovski un Mārtiņu Šicu PDF Drukāt E-pasts

Zolitūdes traģēdija bija tik neciešami sāpīga, ka par to vēlējos nerunāt un nerakstīt ne vārda. Un tomēr agri vai vēlu visi, kam ir formulējams viedoklis, to pauž. Ar cerību, ka traģēdija tādā formā vairs neatkārtosies ne Latvijā, ne citur uz zemeslodes.

Viena no īpatnībām Zolitūdes traģēdijā bija Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska lēmums nepubliskot cietušo un bojāgājušo personu vārdus, aizbildinoties ar viņam vien zināmiem likumu un normatīvo aktu pantiem. Lēmumu- "ka tik kaut kas nenotiek ar maniem tīrajiem papīriem" pieņēma cilvēks NULLE. Līdz šim vienīgo reizi ministrs publiskajā telpā bija nokļuvis ar savu slēpšanos tumšstiklu busiņā 16. martā, kad ar skaļu mūziku krieviskie politiķi centās piesmiet leģionāru gājienu, bet Kozlovskis nespēja kaut ko iebilst.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

5 lapa no 11
Joomla templates, advanced hosting.