Politika
Pētera Apiņa mājaslapa
Politika
Jaunā viļņa diskotēkas laikā notiks Ušakova kausa izcīņa vanšu kāpšanā PDF Drukāt E-pasts

Rīgas dome pirms nākamgada pašvaldību vēlēšanām lūkojas pēc jaunas publicitātes. Jau tuvāko dienu laikā, Jaunā viļņa diskotēkas laikā tiks slēgta visu veidu satiksme, lai sarīkotu Ušakova kausa izcīņu vanšu kāpšanā tiltā, ko Saskaņas centrs joprojām godina par Vosa ģitāru.

Nākotnes plāni Rīgas domei ir lieli – Eiropas čempionāts vanšu kāpšanā. Savus pirmos soļus Rīgas dome jau spērusi – pielikusi sargu pie vantīm, kurš ieraudzījis kārtējo vanšu kāpēju, uzreiz zvana Pirmajam Baltijas kanālam, TV5, laikrakstam Čas un Telegraf, lai šo masu mēdiju operatori un fotogrāfi pirmie paspētu nofotografēt jauno vanšu kāpēju. Tiklīdz Rīgas dome šādu sargu – zvanītāju uz tilta nostādījusi, tā kāpēji cits aiz cita vantīs sākuši kāpt.

Lasīt tālāk...
 
Neatņemiet Nilam kalnu! * PDF Drukāt E-pasts

Ušakova smilšukalns pie Vanšu tilta varbūt nav tik liels kā Lemberga hūte Ventspilī, toties to var labi saskatīt no pils. Ventspils kalnu no Prezidenta pils nevar saskatīt nekad, bet no Ventspils pils – tikai skaidros laika apstākļos. Un tas vēļ nav viss – Nils Ušakovs kā liels latviešu valodas un folkloras cienītājs godā cēlis senaizmirsto tautas dziesmu:

„Sen to Rīgu daudzināju,

Nu to Rīgu ieraudzīju,

Visapkārt smilšu kalni,

Pati Rīga ūdenī”

Lasīt tālāk...
 
Ministru modinātājam Bojāram - zvaniņš PDF Drukāt E-pasts

 

Mani patiesi uzrunāja Gunta Bojāra raksts par sociālās palīdzības neefektivitāti. Latvijā strādā simtiem viesstrādnieku, bet latviešus ar varu nepiedabūsi strādāt pat par visai labu algu. Pasaulē ir daži labi piemēri – kā šādos gadījumos valstij rīkoties. Izvēlēšos Brazīliju.

Mums ir pieņēmums, ka Brazīlija nudien ir nabago zeme, kurā milzīgos graustu kvartālos reti ieiet policisti, kur nu vēl nodokļu iekasētāji un citi baltie cilvēki. Pērn rudenī, kad Pasaules Veselības organizācijas konference notika Riodežaneiro, nolēmu pats par šo ziņu pārliecināties. Uz nabago rajonu devos skriešus, tērpies īsajā treniņtērpā, arī skrienamās kurpes man bija ievērojami prastākas (vismaz pēc krāsojuma) nekā vidējam brazīlietim. Aizskrēju uz šo rajonu, kurā tiešām mājām logi ar papi aizsisti, bet dažas mājas no kastēm būvētas. Pie šīm mājām stāvēja mašīnas, motocikli un sēdēja veči. Redzamības robežās lēni defilēja divi labi noauguši policisti melnos tērpos, katru roku uz pistoles turēdami. Noskrēju pa šo rajonu dažu kilometru, sastapu vēl dažu skrējēju, nekādu apdraudējumu nesajutu.

Lasīt tālāk...
 
Vēlies problēmas – izvēlies Turkish Airlines! PDF Drukāt E-pasts

Raudu žanrs ir man jauns literārais apvārsnis. Ko tik neesmu rakstījis internetā, bet nu man jāapraud dzīves netaisnība.

Stāsts jau ir vienkāršs kā pieckapeika. Komandējums – vienā naktī uz Dubaju, otrā mājup. Izvēlos Turkish Airlines, kaut ellīgi dārgi.

Ar Turkish Airlines viss ir kārtībā, ja Tu esi lidmašīnā – visai laba barība, brīvi dzērieni, smaidīgas stjuardeses un lidmašīnas nekrīt zemē.

Lasīt tālāk...
 
16.martā atmiņās par sarkanbaltsarkano karogu PDF Drukāt E-pasts

16. martā mēs ar noliektu galvu godinām savu sarkanbaltsarkano karogu. Mēs mīlam un lepojamies ar savu valsti, tās patriotiem, tās karogu, himnu un ģerboni. 16. martā katrs, kam nav slinkums, raksta labas vai sliktas vēstis Latvijai. Tā kā manā dzimtā vīri bijuši iesaukti kā 201. Latvijas Strēlnieku divīzijā, gan 19. SS grenadieru divīzijā, citi nonāvēti, citi ievainoti, es ar cieņu liecu galvu savas tautas tragēdijas priekšā zem sarkanbaltsarkanā karoga katra gada 16. martā.

Un tomēr – ja šodien visi raksta politiskus gabaliņus, tad es vēlos atcerēties pirmo reizi savā mūžā, kad plīvojam redzēju sarkanbaltsarkano karogu. Un es pieļauju – tam nav nekādas saistības ar politisko retoriku, ko ikdienas martā saklausu.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

9 lapa no 12
Joomla templates, advanced hosting.