Pētera Apiņa mājaslapa
Politika
Neatņemiet Nilam kalnu! * PDF Drukāt E-pasts

Ušakova smilšukalns pie Vanšu tilta varbūt nav tik liels kā Lemberga hūte Ventspilī, toties to var labi saskatīt no pils. Ventspils kalnu no Prezidenta pils nevar saskatīt nekad, bet no Ventspils pils – tikai skaidros laika apstākļos. Un tas vēļ nav viss – Nils Ušakovs kā liels latviešu valodas un folkloras cienītājs godā cēlis senaizmirsto tautas dziesmu:

„Sen to Rīgu daudzināju,

Nu to Rīgu ieraudzīju,

Visapkārt smilšu kalni,

Pati Rīga ūdenī”

Lasīt tālāk...
 
Ministru modinātājam Bojāram - zvaniņš PDF Drukāt E-pasts

 

Mani patiesi uzrunāja Gunta Bojāra raksts par sociālās palīdzības neefektivitāti. Latvijā strādā simtiem viesstrādnieku, bet latviešus ar varu nepiedabūsi strādāt pat par visai labu algu. Pasaulē ir daži labi piemēri – kā šādos gadījumos valstij rīkoties. Izvēlēšos Brazīliju.

Mums ir pieņēmums, ka Brazīlija nudien ir nabago zeme, kurā milzīgos graustu kvartālos reti ieiet policisti, kur nu vēl nodokļu iekasētāji un citi baltie cilvēki. Pērn rudenī, kad Pasaules Veselības organizācijas konference notika Riodežaneiro, nolēmu pats par šo ziņu pārliecināties. Uz nabago rajonu devos skriešus, tērpies īsajā treniņtērpā, arī skrienamās kurpes man bija ievērojami prastākas (vismaz pēc krāsojuma) nekā vidējam brazīlietim. Aizskrēju uz šo rajonu, kurā tiešām mājām logi ar papi aizsisti, bet dažas mājas no kastēm būvētas. Pie šīm mājām stāvēja mašīnas, motocikli un sēdēja veči. Redzamības robežās lēni defilēja divi labi noauguši policisti melnos tērpos, katru roku uz pistoles turēdami. Noskrēju pa šo rajonu dažu kilometru, sastapu vēl dažu skrējēju, nekādu apdraudējumu nesajutu.

Lasīt tālāk...
 
Vēlies problēmas – izvēlies Turkish Airlines! PDF Drukāt E-pasts

Raudu žanrs ir man jauns literārais apvārsnis. Ko tik neesmu rakstījis internetā, bet nu man jāapraud dzīves netaisnība.

Stāsts jau ir vienkāršs kā pieckapeika. Komandējums – vienā naktī uz Dubaju, otrā mājup. Izvēlos Turkish Airlines, kaut ellīgi dārgi.

Ar Turkish Airlines viss ir kārtībā, ja Tu esi lidmašīnā – visai laba barība, brīvi dzērieni, smaidīgas stjuardeses un lidmašīnas nekrīt zemē.

Lasīt tālāk...
 
16.martā atmiņās par sarkanbaltsarkano karogu PDF Drukāt E-pasts

16. martā mēs ar noliektu galvu godinām savu sarkanbaltsarkano karogu. Mēs mīlam un lepojamies ar savu valsti, tās patriotiem, tās karogu, himnu un ģerboni. 16. martā katrs, kam nav slinkums, raksta labas vai sliktas vēstis Latvijai. Tā kā manā dzimtā vīri bijuši iesaukti kā 201. Latvijas Strēlnieku divīzijā, gan 19. SS grenadieru divīzijā, citi nonāvēti, citi ievainoti, es ar cieņu liecu galvu savas tautas tragēdijas priekšā zem sarkanbaltsarkanā karoga katra gada 16. martā.

Un tomēr – ja šodien visi raksta politiskus gabaliņus, tad es vēlos atcerēties pirmo reizi savā mūžā, kad plīvojam redzēju sarkanbaltsarkano karogu. Un es pieļauju – tam nav nekādas saistības ar politisko retoriku, ko ikdienas martā saklausu.

Lasīt tālāk...
 
Izdzīvošanas iespēja, bizness, kontrabanda vai vienkārši noziegums? PDF Drukāt E-pasts

Vairākkārt esmu braucis ar mašīnu pāri Latvijas robežai austrumu virzienā. Atceļā vienmēr esmu maksājis lielāku vai mazāku naudas summu kādam, kas stāv garās automašīnu rindas priekšpusē un laipni atvēl man savu vietu. Nācies arī parunāties ar cilvēkiem, kas šajā rindā stāv, lādē slinkos robežsargus un muitniekus, un visai labprāt izstāsta par saviem ikdienas braucieniem. Savukārt muitnieki brīnas, ka es mašīnā neesmu lējis lēto Baltkrievijas benzīnu, bet cenšos tikt līdz tuvākajam benzīntankam Krāslavā vai Pededzē.

Brīdī, kad Latvijā samilzis jautājums par aizliegumiem ikdienas vadāt no Krievijas vai Baltkrievijas šnabi un cigaretes, aktuāls kļūst jautājums – kas tad īsti ir šie braucēji, kas ikdienā stāv uz Latvijas austrumu robežas? Kas ir šo cilvēku ikdienas braucieni– bizness vai izdzīvošanas iespēja?

Pāri robežai parasti ved akcīzes preces – degvielu, alkoholu un cigaretes, kas Krievijā un Baltkrievijā ievērojami lētākas. Daļu no pāri vestā lieto paši, pārdod draugiem un paziņām, daļu– pārdod turpat pie robežas uzpircējiem, kas tad nu visu optimizē un ved uz Rīgas Centrāltirgu pārdošanai. Tiesa, daļa šīs produkcijas vēlāk nonāk citās ES valstīs, kurp tās gādā ar automašīnām.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

9 lapa no 11
Joomla templates, advanced hosting.