Pētera Apiņa mājaslapa
Politika
Nāksies strādāt līdz 70 gadiem. Tas ir daudz labāk nekā neko nedarīt un neko nesaņemt. PDF Drukāt E-pasts

Satraucoša ir liela vienprātība, ar kādu tiek sūtītas protesta vēstules pret pensionēšanas vecuma paaugstināšanu. Jauni cilvēki izmanto elektroniskās datu pārraides sistēmas lai paziņotu, ka viņi vēlas novecot tāpat kā 19. gadsimtā – ātri un bezcerīgi.

Izpratne par cilvēka vecumu un darbaspējām mums nāk līdz no iepriekšējiem gadsimtiem. Rūdolfa Blaumaņa trīs večas Skroderdienās – Pindacīša, Tomuļmāte un Benbene patiesībā bija burvīgas otrās jaunības meitenes – Pindacīša ap četrdesmit gadus veca, bet abas pārējās– ne vecākas par piecdesmit. Pindacīšas meita taču bija padsmitgadniece. Iedomājieties Tomuļmātes, Pindacīšas un Bebenes lomā Solvitu Āboltiņu, Ilzi Viņķeli un Žaneti Jaunzemi Grendi ar viņu stila izpratni, ģērbu un frizūru. Viņām tad nu nāktos nospert Ābramam kādu lakatine, noburt rozi vai iet svešus bērnus pieņemt pirtiņā, jo ko nu citu pensionāre sadarīs. Tātad 40– 50 gadu, kas vēl 18. gadsimtā bija sirms vecums, šodien ir dzīves vidusceļš, bet nereti– labākie gadi. Arvien vairāk pasaulē sievietes dzemdē vecumā virs 45.

Lasīt tālāk...
 
Par Latvijas politikas defektu un efektu PDF Drukāt E-pasts

Neatkarīgā uz sarunu aicinājusi cilvēku, kurš pazīstams ne tikai kā Latvijas Ārstu biedrības prezidents un grāmatizdevējs, bet arī kā atraktīvs blogeris, kas aktīvi pauž savu viedokli par notiekošo Latvijā un pasaulē. Tiesa, šad tad viņš neprot paklusēt kopā ar visiem, kad to prasa konjunktūra, bet tieši tāpēc vienmēr ir interesanti uzklausīt Pētera Apiņa domas. Šoreiz saruna par Latvijas politiku, politikāņiem un latviešu pašcieņu.

– Pērnais gads bija interesants laiks, jo paaugstināja adrenalīna līmeni sabiedrībā, uzjundot gan pozitīvas, gan negatīvas emocijas. – 2011. nebija ne adrenalīna, ne emociju bagāts, bet gan bezatbildīgu lēmumu un bezatbildīgas noziedzības gads. Bezatbildība bija mēģinājums sarīkot referendumu par apmācības valodas maiņu mazākumtautības skolās; bezatbildība bija rīkojums nr. 2, kas rosināja neuzticības izteikšanu Saeimai un beidzās ar ārkārtas vēlēšanām. Noziedzīga bezatbildība bija Lindermana – Ušakova uzstādījums sagraut Latvijas valsts pamatus, iniciējot referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Rezultātā starp rīkojumu nr. 2 un ārkārtas Saeimas vēlēšanām augustā notika 38 slepkavības. Vairāk viena mēneša laikā nekad nav bijis – ne pirms, ne pēc tam.

Lasīt tālāk...
 
Как то возобновить русский язык PDF Drukāt E-pasts

Самый лучший врач среди писателей и самый великий писатель среди врачей Михаил Булгаков всерьёз встречался с Воландом. Возможно, что ранее Воланд гостил у немецкого поэта Иоганна Вольфганга Гёте, но во всей своей красе первый раз перед читателями он предстал в тридцатые годы в Москве.

В разные времена Воланд являлся в разных обличиях—кому-то он известен как доктор Теодор Воланд, другие знакомы с ним как с Иосифом Виссарионовичем Воландом, хотя в Москве многие знают его и как Владимира Ильича Воланда.

Михаил Булгаков, видимо, Воланда видел не так уж часто, раз его истинное лицо скрывает лишь в самом начале романа. Позже Мастер и сам Воланд прямо нам заявляют, что на Патриаршие точно прибыл сатана (дьявол). Воланд и его спутники подвергают москвичей массовым гипнозам, что объясняет способность и стремление советского сознания, объяснять любые необъяснимые явления окружающей жизни, вплоть до массовых репрессий и бесследных исчезновений людей.

Lasīt tālāk...
 
Sarkanbaltsarkano lentīti pie krūts nēsāsim visu februāri! PDF Drukāt E-pasts

Mums nav bail no referenduma. Mēs aiziesim uz referendumu visi un nobalsosim par savu latviešu valodu. Mēs balsosim Rīgā, Liepājā, Londonā un Dublinā. Mēs balsosim paši, ņemsim līdzi uz iecirkņiem savus bērnus un mazbērnus – lai viņi redz, ka esam lepni par savu valodu, ka nosargāsim valodu, valsti, tautu un zemi arī mazmazbērniem un nākamajām paaudzēm. Mēs sanāksim iecirkņos ar latviešu melodijām sirdī. Mēs taču atceramies "... viena saule, tas pats mēness, visiem viena mātes valodiņ...". Dziedāsim, jo tauta, kas dzied, – nemirst. Dziedāsim visi kopā iepriekšējā vakarā – lai mūsu nelabvēļi uzzina, cik liels un skanīgs ir latviešu koris. Sarkanbaltsarkano lentīti pie krūts nēsāsim visu februāri, brauksim ar mašīnām, kas rotātas Latvijas karodziņiem, visu nedēļu pirms referenduma liksim pie savām mājām valsts karogus.

Lasīt tālāk...
 
Cīņa pret pārmēra alkohola lietošanu Latvijā– realitātes un konsekvences PDF Drukāt E-pasts

Pasaulē cīņa pret dzeršanu sekmējas tikai islama valstīs, un arī ne visās. Valdības ikvienā valstī, kas ražo un eksportē alkoholu (franči – vīnu un konjaku, īri un skoti– viskiju, vācieši – alu un vīnu, krievi – šnabi, meksikāņi – tekilu, amerikāņi – burbonu utt.) atceras par eksporta ienākumiem pirms uzsākt cīņu pret alkoholismu. Tā nu lielās Eiropas valstis sekmīgi bloķē vai vismaz mīkstina ikvienu Pasaules Veselības organizācijas aktivitāti cīņā pret alkoholu. Ar nelielām vīna ražotāju subsīdijām pasaules zinātnes un parazinātnes žurnālus un informācijas kanālus pārpludina raksti, kas pierāda– dzert vīnu pa vienai glāzei dienā ir veselīgi. Savukārt, alus ražotāji ķīmiskajās analīzēs sadalījuši savu produktu, atraduši tajā vajadzīgās minerālvielas, B grupas vitamīnus un antioksidantus, cenšas šos atklājumus publicēt tekstos, kur alus gandrīz vai atzīts par zālēm.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

10 lapa no 11
Joomla templates, advanced hosting.