Pētera Apiņa mājaslapa
Politika


Vēlreiz par VIENOTĪBU un VESELĪBAS MINISTRU PDF Drukāt E-pasts

Latvijā valda pieņēmums, ka Veselības ministrija pienākas partijai, kurai ir gan premjerministra, gan finanšu ministra portfelis. Pēdējie trīs gadi pierādījuši pretējo - šāda kombinācija ir bezjēdzīga, ja ne noziedzīga. Ingrīda Circene rāvās melnās miesās, lai palīdzētu finanšu ministrijai iekasēt nodokļus, bet finanšu ministrija ar lielajām šķērēm apgraizīja veselības budžetu. Rezultātus vieglāk parādīt krītošā grafikā, bet nolasāma ir arī skaitļu līkne: 2010. gadā veselības joma saņēma budžetu, kas bija 3.8% no IKP. 2011. gadā - 3.4%, 2012. gadā - 3.2%, pērn - 3.0%. Šī gada plāns nosaka, ka veselība saņems 2.9% no IKP, 2015. gada plāns - 2.7%, bet 2016. gadā - 2.5%. Šos skaitļus katrs var itin viegli aprēķināt, lasot likumu „Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2014., 2015. un 2016. gadam."

Lasīt tālāk...
 
Fotošopēta sudraba brokule pāri Latvijai PDF Drukāt E-pasts

Latvijai pāri veļas jauna griguliāna Ingunas Sudrabas kampaņas veidā. Fotošopēta skaistule ar Vairas Vīķes Freibergas, Baibas Brokas un Sandras Kalnietes vaibstu atblāzmu, ar 2000 latu vērtām acenēm uz deguma raugās no plakātiem. Grigules vienīgās atziņas „Cilvēks ir galvenais” vietā tagad tikpat unikāla Sudrabas atziņa „Laiks pārmaiņām”. Latvijas skaistule un gudriniece Inguna Sudraba nule nule mūs aplūkos no katra autobusa pakaļas, no personiskajām sudraba avīzēm, no kartiņām. Katram mums atverot personisko avīžkastīti piecreiz nedēļā kļūs skaidrs, ka „laiks pārmaiņām”. Uz mums no taksometriem, māju sienām un tiltiem, krējuma bundžiņām un konfekšu papīrīšiem raudzīsies fotošopēta gudriniece. Variet būt pilnīgi droši– tuvāko nedēļu laikā mēs redzēsim Sudrabu deviņstāvu mājas augumā.

Lasīt tālāk...
 
Būsim godīgi– aicinājums atjaunot Ceļu fondu nozīmē aicinājumu celt akcīzes nodokli degvielai PDF Drukāt E-pasts

 

Tik daudz spekulāciju ap un par nodokļiem nav bijis kopš 1993. gada, kad Latvijas nodokļu sistēma tikai veidojās. Ilggadējs Latvijas premjerministrs, ļoti konservatīvs politiķis Andris Bērziņš (nejaukt ar valsts prezidentu A.B, Saeimas deputātu A.B. un aktieri A.B.!) nācis klajā ar aicinājumu visām partijām– atjaunot ceļu fondu un ieguldīt Latvijas ceļos 4 miljardus eiro, ko valsts neesot ceļos ieguldījusi kopš 2002. gada. Nav grūti ielūkoties šā tālā gada preses slejās, kad ceļinieki ultimatīvā formā naudu prasīja tieši šim Andrim Bērziņam. Bet Andris Bērziņš vairāk naudu nedeva, jo augstu turēja valsts budžeta stabilitātes karogu.

Lasīt tālāk...
 
Diskusija par PVN samazināšanu pārtikas produktiem ir meli un priekšvēlēšanu populistika PDF Drukāt E-pasts

Vēl aprīlī un maijā politiķi varēja viens caur otru cīnīties pret Krievijas agresijas plāniem Ukrainā un Baltijā. Pēdējo nedēļu politiskā retorika Latvijā kļuvusi iekšpolitiskāka– visi politikāņi cīnas pret nodokļu paaugstināšanu un par nodokļu pazemināšanu uzturlīdzekļiem jeb vienkāršāk sakot pārtikai.

Visiem, kas nevēlas lasīt rakstu līdz galam: Latvijā jāpazemina nodokļu masa tikai ekoloģiski ražotai un veselīgai pārtikai, bet jāpalielina neveselīgiem produktiem, alkoholam un tabakai.

Lasīt tālāk...
 
Nepopulārs viedoklis par valsts prezidentu PDF Drukāt E-pasts

 

Manas tautas zīme ir rīkoties vienoti un pieticīgi. Neizlēkt. Latvietis labprāt pieņem vairākuma viedokli. Latvietis ar gavilēm pieņem Rīkojumu Nr.2, atlaiž Saeimu, bet tieši ar tādām pašām gavilēm aizslauka šā rīkojuma autoru Valdi Zatleru un rīkojuma rezultātu – Reformu partiju – vēstures mēslainē. Tie, kas publiski iebilda pret rīkojumu, trīs gadus atpakaļ tika noķengāti, gluži tāpat kā šobrīd tiek noķengāts rīkojums.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

4 lapa no 12
Joomla templates, advanced hosting.