Pētera Apiņa mājaslapa
Politika


16.martā atmiņās par sarkanbaltsarkano karogu PDF Drukāt E-pasts

16. martā mēs ar noliektu galvu godinām savu sarkanbaltsarkano karogu. Mēs mīlam un lepojamies ar savu valsti, tās patriotiem, tās karogu, himnu un ģerboni. 16. martā katrs, kam nav slinkums, raksta labas vai sliktas vēstis Latvijai. Tā kā manā dzimtā vīri bijuši iesaukti kā 201. Latvijas Strēlnieku divīzijā, gan 19. SS grenadieru divīzijā, citi nonāvēti, citi ievainoti, es ar cieņu liecu galvu savas tautas tragēdijas priekšā zem sarkanbaltsarkanā karoga katra gada 16. martā.

Un tomēr – ja šodien visi raksta politiskus gabaliņus, tad es vēlos atcerēties pirmo reizi savā mūžā, kad plīvojam redzēju sarkanbaltsarkano karogu. Un es pieļauju – tam nav nekādas saistības ar politisko retoriku, ko ikdienas martā saklausu.

Lasīt tālāk...
 
Izdzīvošanas iespēja, bizness, kontrabanda vai vienkārši noziegums? PDF Drukāt E-pasts

Vairākkārt esmu braucis ar mašīnu pāri Latvijas robežai austrumu virzienā. Atceļā vienmēr esmu maksājis lielāku vai mazāku naudas summu kādam, kas stāv garās automašīnu rindas priekšpusē un laipni atvēl man savu vietu. Nācies arī parunāties ar cilvēkiem, kas šajā rindā stāv, lādē slinkos robežsargus un muitniekus, un visai labprāt izstāsta par saviem ikdienas braucieniem. Savukārt muitnieki brīnas, ka es mašīnā neesmu lējis lēto Baltkrievijas benzīnu, bet cenšos tikt līdz tuvākajam benzīntankam Krāslavā vai Pededzē.

Brīdī, kad Latvijā samilzis jautājums par aizliegumiem ikdienas vadāt no Krievijas vai Baltkrievijas šnabi un cigaretes, aktuāls kļūst jautājums – kas tad īsti ir šie braucēji, kas ikdienā stāv uz Latvijas austrumu robežas? Kas ir šo cilvēku ikdienas braucieni– bizness vai izdzīvošanas iespēja?

Pāri robežai parasti ved akcīzes preces – degvielu, alkoholu un cigaretes, kas Krievijā un Baltkrievijā ievērojami lētākas. Daļu no pāri vestā lieto paši, pārdod draugiem un paziņām, daļu– pārdod turpat pie robežas uzpircējiem, kas tad nu visu optimizē un ved uz Rīgas Centrāltirgu pārdošanai. Tiesa, daļa šīs produkcijas vēlāk nonāk citās ES valstīs, kurp tās gādā ar automašīnām.

Lasīt tālāk...
 
Nāksies strādāt līdz 70 gadiem. Tas ir daudz labāk nekā neko nedarīt un neko nesaņemt. PDF Drukāt E-pasts

Satraucoša ir liela vienprātība, ar kādu tiek sūtītas protesta vēstules pret pensionēšanas vecuma paaugstināšanu. Jauni cilvēki izmanto elektroniskās datu pārraides sistēmas lai paziņotu, ka viņi vēlas novecot tāpat kā 19. gadsimtā – ātri un bezcerīgi.

Izpratne par cilvēka vecumu un darbaspējām mums nāk līdz no iepriekšējiem gadsimtiem. Rūdolfa Blaumaņa trīs večas Skroderdienās – Pindacīša, Tomuļmāte un Benbene patiesībā bija burvīgas otrās jaunības meitenes – Pindacīša ap četrdesmit gadus veca, bet abas pārējās– ne vecākas par piecdesmit. Pindacīšas meita taču bija padsmitgadniece. Iedomājieties Tomuļmātes, Pindacīšas un Bebenes lomā Solvitu Āboltiņu, Ilzi Viņķeli un Žaneti Jaunzemi Grendi ar viņu stila izpratni, ģērbu un frizūru. Viņām tad nu nāktos nospert Ābramam kādu lakatine, noburt rozi vai iet svešus bērnus pieņemt pirtiņā, jo ko nu citu pensionāre sadarīs. Tātad 40– 50 gadu, kas vēl 18. gadsimtā bija sirms vecums, šodien ir dzīves vidusceļš, bet nereti– labākie gadi. Arvien vairāk pasaulē sievietes dzemdē vecumā virs 45.

Lasīt tālāk...
 
Par Latvijas politikas defektu un efektu PDF Drukāt E-pasts

Neatkarīgā uz sarunu aicinājusi cilvēku, kurš pazīstams ne tikai kā Latvijas Ārstu biedrības prezidents un grāmatizdevējs, bet arī kā atraktīvs blogeris, kas aktīvi pauž savu viedokli par notiekošo Latvijā un pasaulē. Tiesa, šad tad viņš neprot paklusēt kopā ar visiem, kad to prasa konjunktūra, bet tieši tāpēc vienmēr ir interesanti uzklausīt Pētera Apiņa domas. Šoreiz saruna par Latvijas politiku, politikāņiem un latviešu pašcieņu.

– Pērnais gads bija interesants laiks, jo paaugstināja adrenalīna līmeni sabiedrībā, uzjundot gan pozitīvas, gan negatīvas emocijas. – 2011. nebija ne adrenalīna, ne emociju bagāts, bet gan bezatbildīgu lēmumu un bezatbildīgas noziedzības gads. Bezatbildība bija mēģinājums sarīkot referendumu par apmācības valodas maiņu mazākumtautības skolās; bezatbildība bija rīkojums nr. 2, kas rosināja neuzticības izteikšanu Saeimai un beidzās ar ārkārtas vēlēšanām. Noziedzīga bezatbildība bija Lindermana – Ušakova uzstādījums sagraut Latvijas valsts pamatus, iniciējot referendumu par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai. Rezultātā starp rīkojumu nr. 2 un ārkārtas Saeimas vēlēšanām augustā notika 38 slepkavības. Vairāk viena mēneša laikā nekad nav bijis – ne pirms, ne pēc tam.

Lasīt tālāk...
 
Как то возобновить русский язык PDF Drukāt E-pasts

Самый лучший врач среди писателей и самый великий писатель среди врачей Михаил Булгаков всерьёз встречался с Воландом. Возможно, что ранее Воланд гостил у немецкого поэта Иоганна Вольфганга Гёте, но во всей своей красе первый раз перед читателями он предстал в тридцатые годы в Москве.

В разные времена Воланд являлся в разных обличиях—кому-то он известен как доктор Теодор Воланд, другие знакомы с ним как с Иосифом Виссарионовичем Воландом, хотя в Москве многие знают его и как Владимира Ильича Воланда.

Михаил Булгаков, видимо, Воланда видел не так уж часто, раз его истинное лицо скрывает лишь в самом начале романа. Позже Мастер и сам Воланд прямо нам заявляют, что на Патриаршие точно прибыл сатана (дьявол). Воланд и его спутники подвергают москвичей массовым гипнозам, что объясняет способность и стремление советского сознания, объяснять любые необъяснимые явления окружающей жизни, вплоть до массовых репрессий и бесследных исчезновений людей.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas»

10 lapa no 12
Joomla templates, advanced hosting.