Pētera Apiņa mājaslapa
Politika


Veselības aprūpes globalizācija un ārstu profesionālo organizāciju loma PDF Drukāt E-pasts

Šaurākā nozīmē par globalizāciju mēs saucam starptautiskus kontaktus, kā arī cilvēku un cilvēku grupu atkarību no starptautiskām aktivitātēm. Starptautiski kontakti pasaules vēsturē nav nekas jauns. Jau no senseniem laikiem tirdzniecība, migrācija un kari saveda kopā cilvēkus no dažādām vietām. Jēdziens “pasaules pilsonis” pieder grieķu filosofam Diogēnam 4. gadsimtā pirms mūsu ēras.
Termins “globalizācija” un koncepcija par globālu attīstību parādījās astoņdesmitajos gados, un šo terminu pirmais plašāk 1981. gadā lietoja J.Mcleen, bet šo terminu izvērsa R.Robertson 1983.gadā. Plašāki pētījumi par globalizāciju kā par procesu vai parādību parādījās deviņdesmitajos gados. 1992. gadā iznāca R.Robertsona grāmata “Globalization”, bet 1995. gadā iznāca fundamentālā M. Votersa grāmata “Globalization”.
Galvenie 20. gadsimta sasniegumi– dators un kosmosa izpēte, globalizācija un saskarsme, antibiotikas un hormonālie preparāti medicīnā.

 

Lasīt tālāk...
 
Ir meli, lieli meli un Jura Bārzdiņa viedoklis PDF Drukāt E-pasts

Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas paziņojums presei :
"Juris Bārzdiņš: Necaurspīdīgā atlaižu sistēma medikamentiem ir izdevīga visiem, izņemot pacientus” ir melīgs pēc būtības. Ministru kabineta grozījumu projekts sastāv no trīs atsevišķām tiesiskā regulējuma jomām:

1) grozījumi, kas nepieciešami saistībā ar Veselības ekonomikas centra un Veselības norēķinu centra reorganizāciju un apvienošanu jaunizveidotā valsts iestādē Nacionālais veselības dienests;

2) grozījumi, kas nepieciešami, lai nodrošinātu medikamentu pieejamību ieslodzījuma vietās;

3) grozījumi, kas attiecas uz references zāļu sistēmas būtiskām izmaiņām (izrakstīšanas kārtība, pacientu tiesības iegādāties medikamentus, zāļu piegāžu un pieejamības nodrošināšana, u.c.).

Farmācijas jomas konsultatīvās padome vienbalsīgi atbalstīja pirmās un otrās Grozījumu jomas virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā, taču kategoriski lēma neatbalstīt trešās Grozījumu jomas virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Lasīt tālāk...
 
«SākumsIepriekšējā1112NākamāBeigas»

12 lapa no 12
Joomla templates, advanced hosting.