Pētera Apiņa mājaslapa
Raksti
Ir meli, lieli meli un Jura Bārzdiņa viedoklis PDF Drukāt E-pasts

Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas paziņojums presei :
"Juris Bārzdiņš: Necaurspīdīgā atlaižu sistēma medikamentiem ir izdevīga visiem, izņemot pacientus” ir melīgs pēc būtības. Ministru kabineta grozījumu projekts sastāv no trīs atsevišķām tiesiskā regulējuma jomām:

1) grozījumi, kas nepieciešami saistībā ar Veselības ekonomikas centra un Veselības norēķinu centra reorganizāciju un apvienošanu jaunizveidotā valsts iestādē Nacionālais veselības dienests;

2) grozījumi, kas nepieciešami, lai nodrošinātu medikamentu pieejamību ieslodzījuma vietās;

3) grozījumi, kas attiecas uz references zāļu sistēmas būtiskām izmaiņām (izrakstīšanas kārtība, pacientu tiesības iegādāties medikamentus, zāļu piegāžu un pieejamības nodrošināšana, u.c.).

Farmācijas jomas konsultatīvās padome vienbalsīgi atbalstīja pirmās un otrās Grozījumu jomas virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā, taču kategoriski lēma neatbalstīt trešās Grozījumu jomas virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Lasīt tālāk...
 
Nodzīvot līdz 90 vai 100 gadiem. PDF Drukāt E-pasts

Tie, kam šodien 50 vai 60 gadi, piedzīvos 2050. gadu– par to nav jautājums.

Jautājums ir – vai to sagaidīs aktīvi rosoties vai sociālās palīdzības nama gultā?

Tiem, kas šodien sadzīvojuši 50 vai 60 gadus, ar lielāko varbūtību var apgalvot– nāksies nodzīvot līdz 90 vai 100 gadiem. Lai cik tas dīvaini neizklausītos– nāksies lasīt ziņas, vēlēt par jaunu reformu partiju, gausties par valdību, iebilst pret jaunatnes tikumiem, ēst, dzert, spēlēt kārtis, nodarboties ar vingrošanu, slēpošanu, velobraukšanu, seksu, jaunu apģērbu iegādi, vīriem– bārdas skūšanu, bet kundzēm– lielāka daudzuma kosmētikas lietošanu.
Tātad ar lielu daļu no Jums mēs tiksimies 2050. gadā. Gan tamdēļ, ka cilvēku ģenētiskais materiāls nosaka garāku dzīvi, gan tamdēļ, ka tāda nu vienkārši ir pasaules attīstība– cilvēki dzīvo ilgāk. Tātad 50 gadu, kas vēl 18. gadsimtā bija sirms vecums, šodien ir dzīves vidusceļš. Un tā kā nav ne mazākās cerības, ka valsts, bērni, mazbērni varēs uzturēt pensionāru no 62 līdz 100 gadiem, tad jāsamierinas, ka nāksies vēl ilgi strādāt.

Lasīt tālāk...
 
Sveicināti. PDF Drukāt E-pasts

1855. gada 2. decembrī, savā trīsdesmitajā dzimšanas dienā Krišjānis Valdemārs pie savas studenta istabiņas durvīm pielika vizītkarti:
“Krišjānis Valdemārs, kamerāliju students, latvietis”. Krišjānis Valdemārs ar šo zīmīti parādīja – latvietis nozīmē labu izglītību, spējas tautsaimniecībā. Valdemārs netieši pateica – latvietis var būt kungs savā zemē un var lepoties ar savu latvietību. Kopš tās dienas mēs saucam sevi par latviešiem un lepojamies ar to.
Savu mājaslapu esmu radījis galvenokārt tamdēļ, lai apkopotu ziņas par tautas veselību. Nezinu nevienu svarīgāku uzdevumu savai valstij un tās pilsoņiem kā rūpēties par savu un savu tautiešu veselību, lai latvieši dzīvotu ilgi un dzīve būtu kvalitatīva. Manos rakstos Jūs lielākoties radīsiet ziņas par nepieciešamību kustēties un sportot, veselīgi ēst, dzert daudz šķidruma, izvairīties no alkohola, sāls un cukura, un kas būtiski – nekad nesmēķēt un nekad neatrasties smēķētāju tuvumā.
Latvietim nav svarīgākas dzīvesziņas kā rūpes par savu un savas tautas garīgo veselību – smaidu, labestību un labvēlību vienam pret otru un pašam pret sevi, vēlmi mācīties un palīdzēt zināšanas apgūt citiem.
Lūdzu atvainot un tūlīt no šīs mājaslapas pa virtuālo ceļu iet prom tos, kam latvietība, sava valsts, zeme un latviešu tauta, kā arī savas tautas veselība nav būtiskas.

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents,
Pasaules Ārstu asociācijas žurnāla World Medical Journal galvenais redaktors,
16 grāmatu un vairāk nekā 2000 publikāciju autors

 

 
«SākumsIepriekšējā41424344454647NākamāBeigas»

47 lapa no 47
Joomla templates, advanced hosting.