Divkārši Veselības valsts ministrs un vienreiz – labklājības ministrs Viktors Jaksons
Narkologs un psihiatrs.
Šobrīd Latvijas Sarkanā krusta prezidents, kurš tur rūpi par maznodrošinātiem, slimiem, vārgiem, nepaēdušiem cilvēkiem: „Cilvēki ir orientēti uz palīdzības sniegšanu. Jūtams, ka Sarkanais krusts un visi, kas iesaistās ar savu atbalstu, vadās pēc principa „Think globally, act locally”. Tiem, kas iesaistās Sarkanā Krusta aktivitātēs, tiešām ir kā ģimenes sajūta, jo katrs no viņiem darbojas savā lokālajā kopienā, kur labi viens otru pazīst. Tas arī nodrošina darba kvalitāti.”
Viktors Jaksons 1970. gadā beidzis Rīgas Medicīnas institūtu, 1971. gadā internatūru psihiatrijā.
Strādājis par ārstu, vēlāk nodaļas vadītāju Republikāniskajā psihiatriskajā slimnīcā, bet 1980. gadā pilnībā pievērsies narkoloģijai – kļuvis par galvenā ārsta vietnieku Rīgas pilsētas narkoloģiskajā dispanserā, 1993. gadā – par galveno ārstu Valsts Rīgas narkoloģiskajā slimnīcā un direktoru Valsts narkoloģiskās aprūpes un veselības centrā
Kopš deviņdesmitajiem gadiem bijis atbildīgā Latvijas amatpersona Eiropas komisijās un Pasaules Veselības organizācijas struktūrās par atkarībām un alkoholisma mazināšanu.
Ieņēmis visus iespējamos veselības organizatora amatus (departamenta direktors, valsts sekretāra vietnieks, ministra padomnieks utt.)
Saruna ar Viktoru Jaksonu ir stāsts par izciliem Latvijas psihiatriem un narkologiem šajos 50 gados, kopš Viktors Jaksons strādā medicīnā.
Stāsts arī par docentu Valentīnu Būmeistaru
Par intensīvo terapiju narkoloģijā un par to – kā narkoloģijas nodaļas slimnieki būvēja „Gaiļezera” slimnīcu
Saruna par mūsu Alma Mater – Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas šogad atzīmē 70. gadskārtu