Bērnu ķirurgs, pediatrs, veselības aprūpes vadības ārsts un sabiedrības veselības speciālists, profesors Dzintars Mozgis.
Rīgas Medicīnas institūtā studēja Pediatrijas fakultātē no 1976. līdz 1982. gadam.
Studiju gados (un arī pēc tam) kā pianists vadīja Ogres kultūras nama estrādes ansambli un strādāja Ogres slimnīcā.
Viņam bijusi labākā grupa institūtā, kas vēl joprojām katru gadu satiekas.
Pats sevi uzskata par Pediatrijas fakultātes dekāna Romualda Visocka un docentes, anatomes Ainas Visockas skolnieku.
Strādājis Jumpravas ambulancē par pediatru, dežūrējis par ķirurgu Ogres slimnīcā.
Profesora Jāņa Gaujēna 1985. gadā aicināts uz klīnisko ordinatūtru Bērnu klīniskajā slimnīcā. Kopš tā laika – bērnu ķirurgs.
Ķirurga prasmes gadu gadiem uzlabo vairākas stundas dienā spēlējot klavieres. Izcils pianists. Ar pietāti piemin citu izcilu pianistu, bērnu slimību katedras vadītāju, profesoru Ivaru Ebelu, kas Maskavā vieskoncertos kopā ar Latvijas siimfonisko orķestri spēlējis Lista klavierkoncertu un Rahmaņinova klavierkoncertu.
Pusgadu ķirurģiju mācījies Vācijā, Hamburgā Eppendorfas klīnikā pie viena no pasaules dižākajiem bērnu ķirurgiem profesora Volfganga Lambrehta. Vēl joprojām saglabājis draudzību ar savu profesoru, un vairākkārt atvedis uz Rīgu.
Bija uzaicinājums palikt Hamburgā strādāt un veidot akadēmisku karjeru Hamburgas universitātē, Dzintars Mozgis atgriezās Rīgā.
Dzintars Mozgis vāciski runā, lasa, diskutē (un lekcijas lasa) brīvi, tiesa, paši vācieši paši saka, ka mūsdienām pārāk skaisti un pārāk akadēmiski.
Disertāciju par resnās zarnas patoloģiju rakstīja Rīgā un Hamburgā, disertācija Vācijā tika ļoti augsti novērtēta. Dzintars Mozgis vēlreiz saņēma piedāvājumu strādāt par docētāju Vācijā, un vēlreiz atteicās.
Ilggadējs Bērnu slimnīcas galvenais ārsts un valdes priekšsēdētājs.
Uzbūvējis slimnīcai ārstu māju, uzbūvējis uzņemšanu un neatliekamās palīdzības korpusu.
Slimnīcu no itin nolaista padomju ēku kompleksa (kur sešstāvu korpus tā arī nebija no būvinspekcijas pieņemts, kaut bērnus tur ārstēja) pārvērta par modernu Eiropas līmeņa slimnīcu. Apvienoja abas Bērnu slimnīcas.
Kopš 2012. gada Slimību profilakses un kontroles centra direktora vietnieks attīstības un epidemioloģiskās drošības jautājumos.
Eiropas slimību kontroles un profilakses centra (European Centre for Disease Prevention and Control) un Eiropas narkotiku un atkarību centra (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction) valdes loceklis.
Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis.
Studentiem māca menedžmentu un epidemioloģiju.
Vairākas reizes nedēļā Katastrofu medicīnas centrā dežūrē kā bērnu ķirurgs, ir gatavs braukt uz Latvijas slimnīcām operēt bērnus. Un izaukumos joprojām operē.
Saruna par mūsu Alma Mater / Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas šogad atzīmē 70. gadskārtu.