Dr. Ritai Putniņai rit 97. mūža gads, un viņa pati saka – atmiņa kļūstot vājāka.
Pēc kara, 1945. gada rudenī viņa ieradusies Rīgā lai studētu medicīnu Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, bet uzņemšana jau bija noslēgusies.
Toties uzņemšana Veterinārmedicīnas fakultātē vēl nebija sakusies – Jelgavā fakultāte bija sabombardēta, bet Rīgā tika veidota no jauna, un mācības sākās tikai novembrī. Tā nu dr. Rita Putniņa sāka studēt veterinārmedicīnu. Tajā laikā veterinārmedicīnas pamatus pirmos divus gadus studējuši anatomikuma „ratu mājā”, kas tagad kļuvis par Anatomijas muzeju.
Ķīmiju, bioķīmiju, fizioloģiju, histoloģiju tajā laikā topošajiem ārstiem un topošajiem veterinārārstiem mācījuši vieni un tie paši docētāji, pie kam daļa bijusi vecāko kursu studenti.

 1. kursā Rita Putniņa pārdomāja un pārnāca uz Medicīnas fakultāti. Daļa priekšmetu tika ieskaitīta, visu anatomiju viņa nokārtoja semestra laikā, jo lopu anatomija esot bijusi daudz sarežģītāka, pie kam lopu bijis daudz.
  Tā nu medicīnu mācījusies nevis 6, bet tikai 5 gadus, bet mīlestību pret veterinārmedicinu arī nav zaudējusi.
  Stāsts par ļoti interesantiem darba gadiem Daugavpilī pagāhušā gadsimta piecdesmitajos gados, kur terapijas nodaļu vadījis leģendārs ārsts Šapiro.
  Par darbu Ādažu slimnīcā, kur dr. Ritai Putniņai vienai nācies gan slimnīcā nodaļu vadīt un visus slimniekus ārstēt, gan Ādažu, Baltezera, Carnikavas un Garkalnes iedzīvotājiem visa veida medicīnisko palīdzību sniegt.
  Rīgas pilsētas 6. slimnīca tika dibināta 1961. gadā, slēgta 1997. gadā. Visus šos gadus ārste Rita Putniņa vadīja šīs slimnīcas terapijas nodaļu.
  Latvijas Ārstu biedrības Goda biedre.
  Saruna par mūsu Alma Mater – Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas šogad atzīmē 70. gadskārtu.