Traumatologs, ortopēds Pēteris Turkopuls, 2014.gadā sarakstījis un izdevis Turkopulu dzimtas vēsturi „Koks nezina, kad tas lūzīs. Turkopulu dzimtas vēsture un vēl mazliet….”
Ludzas ģimnāzijas direktora, Latgales kultūras darbinieka Jāņa Turkopula dēls. Jāņa Turkopula skolā Latvijas brīvvalsts laikā mācījās gan Alfons Noviks, gan citi lielnieku aktīvisti, viņi tika izslēgti no skolas, apcietināti, bet pēc okupācijas 1940. gadā atriebās saviem skolotājiem.
Saruna ar Peteri Turkopulu ir ekskursija pa pēckara Latvijas dzīvi, par mēģinājumiem mācīties, par mācībām medicīnas skolā Rīgā, tālu no vecāku mājām.
Par medicīnas skolas absolvēšanu un feldšera diplomu 17 gadu vecumā, par divkārtēju stāšanos Rīgas Medicīnas institūtā.
Par Kazahijas stepēm un dzemdību pieņemšanu jurtās.
Par darbu Rīgas ātrajā palīdzībā tālajos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados.
Pēteris Turkopuls dežūrēja Ātrās palīdzības dežūrdaļā un pieņēma izsaukumu, ka no Jūrmalas vilciena Babītes stacijā izcelts kāds vecāks mirstošs vīrs. Tas bija Pauls Stradiņš, kura lekcijas Pēteris Turkopuls bija klausījies.
Par studijām sešdesmitajos gados un to kā kļūt par ķirurgu, par to – kā ir pēc studijām latgales puisim doties strādāt uz Lejaskurzemi.
Par to kā Baseina slimnīcā atbraucis strādāt par ķirurgu, bet nācies veidot un organizēt traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļu, apgūt traumatoloģiju un kļūt pašam par atzītu speciālistu.
Saruna par mūsu Alma Mater – Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas šogad atzīmē 70. gadskārtu.
Pētera Turkopula meita ir RSU Ārvalstu studentu nodaļas dekāne un Cilvēka fizioloģijas un bioķīmijas katedras docētāja.
Pēteris Turkopuls joprojām aktīvi seko norisēm pasaules medicīnā, ortopēdijā un Rīgas Stradiņa universitātē