Sarmīte Ķikuste ir Daugavpils cietoksnī izveidojusi medicīnas vēstures izstādi, kas šobrīd jau ir pāraugusi par Daugavpils medicīnas vēstures muzeju.

Skatieties šo interviju līdz beigām, tad Sarmīte Ķikuste rāda unikālus priekšmetus no šī muzeja kolekcijas – ventilācijas iekārtas, kardiogrāfus, veloergometrus, ārsta kabineta iekārtojumu no 20. gadsmita piecdesmitajiem gadiem.

Sarmīte Ķikuste ir ginekoloģe, savulaik mācījusies pie docentes Melānijas Orleānes, kas bija izveidojusi kontracepcijas kolekciju. Šobrīd Daugavpils medicīnas izstādē Sarmīte Ķikuste lielu istabu ir pārvērtusi par dzemdniecības un kontracepcijas izstādi, tā noteikti ir plašākā šai tēmai veltītā kolekcija Latvijā – sākot no tikumības jostām līdz ārsta Jāņa Zālīša grāmatām un pārpublicējumiem uz filmiņām.

Sarmīte Ķikuste Rīgas Medicīnas institūtā mācījusies no 1981. līdz 1987. gadam. Ar mīlestību atceras savus studiju biedrus, savus docētājus un profesorus. Protams, visvairāk ginekoloģijas katedras docentes.

Pēc Rīgas Medicīnas institūta absolvēšanas strādājusi par ginekoloģi Daugavpilī, Dzemdību nama vadītāju Daugavpilī, pedagogu Daugavpils medicīnas koledžā. Ieguvusi vēl divas augstākās izglītības pedagoģijjā un sociālajās zinībās.

No 1997.gada līdz pat šai dienai viņa ir Daugavpils Latviešu biedrības aktīviste. Sarmīte Ķikuste ir Latgales skolu atbalsta fonda „Veronika” dibinātāja un valdes locekle.

Latvijas 8. un 9. Saeimas deputāte.

Kopš 2011. gada Sarmīte Ķikuste vada Daugavpils Psihoneiroloģisko slimnīcu. Šobrīd slimnīcai tiek pievienota Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca, tiek pārņemtas Daugavpils onkoloģijas slinnīcas (dispansera) telpas, un slimnīca paplašinās.

Slimnīcā veikti kapitālie remonti, tā ir glīta, tīra un moderna.

Slimnīcā mācās Rīgas Stradiņa universitātes rezidenti.

Bet saruna ar Sarmīti Ķikusti ir par Rīgas Medicīnas institūtu – mūsu Alma mater, Saruna notiek Daugavpils cietoksnī.