Bērnu ķirurgs Edvīns Platkājis ir Latvijas ārstu vidū atzītākais un populārākais veselības aizsardzības organizators. To pierādīja pērnā gada balsojums par Ilmāra Lazovska balvu. Šo balvu nesniedz žūrija vai draugu pulciņš – šīs balvas laureātu ievēl simtiem Latvijas ārsti Starpdisciplinārās konferencēs.
Edvīns Platkājis ir bijis Aleksandra Bieziņa skolnieks, daudz metram asistējis. Vēlāk asistējis un strādājis kopā ar profesoru Jāni Volkolakovu, kura vadībā izstrādājis un aizstāvējis disertāciju.
Pēc profesora Volkolakova pāriešanas no Bērnu klīniskās slimnīcas uz Paula Stradiņa klīnisko slimnīcu, Edvīns Platkājis organizēja bērnu torakālās ķirurģijas dienestu, līdz viņu aicināja uz Veselības ministriju – sākumā par galveno pediatru, tad Veselības ministra vietnieku mātes un bērna veselības aizsardzības, kā arī celtniecības jautājumos.
Edvīna Platkāja vadībā pabeigta Gaiļezera slimnīcas celtniecība, uzbūvēts Onkoloģijas centrs un daudzas rajonu slimnīcas.
Paraleli darbam augstos posteņos Edvīns Platkājis turpināja ķirurga darbu Bērnu slimnīcā un docēja bērnu ķirurģiju Rīgas Medicīnas institūtā profesora Jāņa Gaujēna vadītajā bērnu ķirurģijas katedrā, tieši tolaik katedrā ienāca arī jauns bērnu ķirurgs Aigars Pētersons, šobrīd – RSU rektors.
1989. gadā Edvīna Breša valdībā notika ministru maiņa – Vilhelmu Kaņepu nomainīja Edvīns Platkājis.
Edvīns Platkājis strādājja par Veselības aizsardzības ministru arī Ivara Godmaņa pirmajā valdībā.
Man bija gods un iespēja strādāt kopā ar Edvīnu Platkāju šajā laikā. Augusta puča laikā Edvīns Platkājis atlaida mājās visus ministrijas darbiniekus, bet pats palika savā kabinetā. Mēs sēdējām divatā, izdzērām vismaz desmit kafijas krūzes un gaidījām – vai krievu militāristi neatbrauks mūs savākt. Edvīns pa telefonu laiku pa laikam sazvanījās ar Ivaru Godmani un citiem ministriem. Ciemos no Ministru kabineta uz brīdi atnāca Edvīns Inkēns ar viedokli, ka pučs drīz beigsies un Latvija būs brīva.
Tas bija grūtākais laiks ekonomikā un veselības aprūpes organizācijā – nepietika naudas, medikamentu, aparatūras, instrumentu.
Šajā laikā Rīgas Medicīnas institūts pārtapa par Latvijas Medicīnas akadēmiju, atvērās māszinību fakultāte, tika uzsākta sanitāro ārstu un rehabilitologu apmācība.
Pēc ministra gaitu noslēguma Edvīns Platkājis vadīja „Gaiļezera” slimnīcu.
Saruna par studiju un darba gadiem Rīgas Medicīnas institūtā.
Saruna par izciliem profesoriem, docetājiem un ķirurgiem, par slimnīcu vadītājiem, par ministru Vilhelmu Kaņepu, viņa vietnieku Gunāru Orleānu un rektoru Vladislavu Korzānu.
Saruna par Platkāja laiku Latvijas veselības aprūpē.
Rīgas Medicīnas institūtam/Rīgas Stradiņa universitātei 70 gadi.