Aivars Zdanovskis Daugavpilī veic ultrasonogrāfijas izmeklējumus un strādā pilsētas domē.

Bitenieks no bērnības. Vairākās vietās Latgalē izvietojis savus bišu stropus, pastāvīgi karo ar pesticīdu kaisītājiem, brīvdienas pavada bišu dravās.

12 gadus bijis Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs – amats saucies dažādi – galvenais ārsts, direktors, valdes priekšsēdētājs.

Cēlies no Aglonas, latgalietis.

Studējis Rīgas Medicīnas institūta Pediatrijas fakultātē septiņdesmito gadu beigās – astoņdesmito gadu sākumā.

Alaž vēlējies kļūt par bērnu ķirurgu, asistējis ne tikai profesoram Jānim Gaujēnam, bet visiem Bērnu slimnīcas ķirurgiem. Dežūrējis 1. (ķirurģijas) nodaļā naktīs par medicīnas māsu un rāvies uz katru operāciju. Parasti jau ārsti bija gatavi studentam atļaut daudz darīt pie operācijas vai pat pašam operēt, ja vien students čakli aizpidīs dokumentāciju un slimības vēsturi.

Par savu skolotāju sauc docenti Tamāru Čēmu.

Nonācis Daugavpilī, bērnu ķirurģijas nodaļā vietu nav dabūjis, strādājis Grīvā par iecirkņa ķirurgu, ātrās palīdzības ārstu un dežūrķirurgu.

Dažos gados kļuvis par Grīvas slimnīcas vadītāju. Kad Grīvas slimnīcu apvienoja ar Daugavpils Dzelzceļa slimnīcu, kļuva par šīs apvienotās slimnīcas vadītāju, bet tad, kad šo apvienoto Dzelzceļa/Daugavpils rajona slimnīcu pievienoja Daugavpils slimnīcai – kļuva par šīs apvienotās slimnīcas vadītāju.

Cilvēks, kas slimnīcai pievienoja 15 Daugavpils medicīnas iestādes.

Šobrīd Daugavpils Domes deputāts, nereti pabijis Daugavpils vicemēra amatā, bet Daugavpilī, kā zināms, mēri un vicemēri mainās kā maiņas hokeja komandā spēles laikā.

Daugavpilī mīlēts un cienīts, Latvijas slimnīcu vadītāju vidū – ieredzēts un respektēts.

Bet saruna ar Aivaru Zdanovski ir par Rīgas Medicīnas institūtu – mūsu Alma mater.

Saruna notiek Daugavpils VCA Veselības centrā Olvi.