Farmaceite, Aptieku biedrības vadītāja Agnese Ritene šogad tika atzīta par 2019. gada farmaceitu. Dzimusi, augusi, mācījusies Tukumā, šobrīd dzīvo un strādā Tukumā, ir savas pilsētas sirdsapziņa un seja.

Agnese Ritene pēc aicinājuma ir farmaceite, vada vairākas aptiekas Tukumā un Liepājā, rūpējas arī par mazākām lauku aptiekām un aptieku filiālēm, kas darbojas novadu centros.

Viņas māte ir farmaceite, viņas māsa ir farmaceite, jau skolas gados viņa bija savas mātes atbalsts un aptiekas sanitāre, tagad viņa ir aptiekas vadītāja un Latvijas aptiekāru līdere.

Agnese pati vāc un audzē ārstniecības augus, bet viņas mīlestība ir aptiekā pagatavojamie medikamenti, kad medikaments tiek gatavots konkrētam pacientam, konkrētā devā. Agnese Ritene ir izdevusi pamācību grāmatu ārstiem – kā labāk izrakstīt aptiekā pagatavojamās zāles.

Agnese Ritene radīja zīmolu „Mana aptieka”.

“Mana Aptieka” ir zīmols, kas pieder Latvijas aptiekāriem (patiesībā jau aptiekārēm). Aptiekāres ir apvienojušās, lai sniegtu Latvijas iedzīvotajiem farmaceitisko aprūpi atbilstoši mūsdienu sasniegumiem un strādātu pacientu interesēs. To, kas nepieciešams viņa pacientam, vienmēr labāk zin tieši vietējais aptiekārs, bet, lai to panāktu, nereti ir nepieciešamas organizācijas iespējas. Aptiekās, kuru fasādes apzīmētas ar „Mana aptieka” izkārtni, darbu vada aptiekas īpašniece – speciāliste ar augstāko izglītību farmācijā – sertificēta farmaceite.

Tukuma „Centra aptieka”, kas arī strādā ar „Mana aptieka” zīmolu, ir viena no dažām Latvijas pilsētās strādājošajām diennakts aptiekām, un Agnese Ritene ir apņēmības pilna saglabāt aptiekai šo statusu, kaut nakts darbs finansiāli nes tikai zaudējumus.

Latvijas Medicīnas akadēmijā viņa studēja deviņdesmitajos gados, bet savus pasniedzējus, docētājus un profsorus joprojām mīl un pie viņiem konsultējas.

Latvijas Farmaceitu asociācijā viņa ir valdes locekle, Veselības ministrijā – konsultatīvās padomes locekle, Tukuma domē – deputāte, bet vēl ir arī trīs bērnu māmiņa. Es nesaprotu – kā viņa to visu pagūst, bet viņa pagūst visu darīt ļoti, ļoti labi un godprātīgi.

Saruna par farmaceita vietu veselības aprūpē, par mūsdienīgu farmaceitisko aprūpi, par aptiekas nozīmi, par aptiekas kolektīvu.

Sarna ar īstu Latvijas lepnumu, aptiekāri Agnesi Riteni.