Invazīvais radiologs, profesors Kārlis Kupčs parasti dežūrē 24 stundas, un brīdī, kad kādam jebkurā diennakts laikā ir tromba izraisīts insults smadzenēs, brauc uz slimnīcu un velk šo trombu laukā.

Dara viņš to digitālās angiogrāfijas kontrolē. Pēta un attīsta metodes kā endovaskulāri ārstēt ishēmisku insultu.

Rīgas Medicīnas institūtā sācis studēt pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, laikā, kad PSRS mēdza iesaukt armijā jebkuras fakultātes stdentus. Tā nu arī Kārlis Kupčs iesaukts armijā un dienējis Bolderājā, līdz īpašs Gorbačova dekrēts ļāva medicīnas studentiem no armijas atgriezties mācībās.

Sāka studēt Rīgas Medicīnas institūtā Padomju Latvijā, beidza jau Latvijas Medicīnas akadēmijā brīvā Latvijā.

Kārļa Kupča māte ir izcila psihiatre, profesore Biruta Kupča.

Kārļa tēvs ir jau taisaulē aizgājušais neiroķirurgs, profesors Jānis Kupčs, kurš Latvijā ievilka mikroķirurģiju, pirmais piešuva nogrieztu roku, veica daudzas unikālas neiroķirurģiskas operācijas un sapņoja par smadzeņu operācijām no iekšpuses – no asinsvada. Padomju savienībā jau astoņdesmitajos gados invazīva angiogrāfija tika veikta, darbs bija ļoti skrupulozs, un grūti saprast – kā ar tā laika tehniku varēja sasniegt itin nopietnus rezultātus.

Tieši to šobrīd dara Jāņa Kupča dēls Kārlis Kupčs, bet invazīvā kardioloģija ir attīstījusies fantastiski.

Saruna par to – kā Arnolds Veinbergs ievilināja Kārli invazīvajā radioloģijā.

Saruna par izciliem latviešu radiologiem, par invazivās radioloģijas attīstību, par galvas smadzenēm un galvas smadzeņu asinsvadiem.

Saruna arī par jauno speciālistu apmācību un nākotnes vīziju.