Ivars Eglītis ir vienigais Veselības ministrs, kurš ir atkāpies no amata, protestējot pret finansējuma samazinājumu medicīnai. Viņš strādāja par Veselības ministru Godmaņa un Dombrovska valdībās, bet demisionēja 2009. gada 17. jūnijā, atkāpšanās rakstā uzsverot, ka „nevar uzņemties atbildību par veselības aprūpes nozari situācijā, kad pēkšņi un būtiski samazinot budžetu, valsts vairs nespēs nodrošināt medicīnas pakalpojumu pieejamību lielai daļai Latvijas iedzīvotāju”.

Ivars Eglītis ir sabiedrības veselības profesionālis, kurš papildus ārsta diplomam Zviedrijā apguvis sabiedrības veselības un organizatora maģistra programmu.

Vidusskolu beidzis Stučkā, Rīgas Medicīnas institūtā mācījies septiņdesmito gadu beigās un astoņdesmito gadu sākumā, kļuvis par terapeitu, nosūtīts strādāt uz Kuldīgu, bet pēc tam plašajā Padomju savienībā apguvis manuālo terapiju, kinezioloģiju, adatu terapiju un citas metodes. Kuldīgā atvēris medicīnas kooperatīvu un apguvis organizatora darba pamatus.

Kuldīgas slimnīcu, kā arī veselības aprūpi Kuldīgā, Kuldīgas rajonā un novadā vadījis kopš 1992. gada līdz 2018. gada sākumam, tiesa, laiku pa laikam vadot Veselības departamentu Labklājības ministrijā vai Veselības ministriju. Viņš uzbūvēja Kuldīgas jauno slimnīcu, un tā bija pirmā pilnībā uzbūvētā medicīnas iestāde Latvijas brīvvalsts laikā. Kuldīgas slimnīca ir paraugs slimnieku loģistikai, kā arī ārstu un pacientu ērtībai.

Kā ministrs ievērojami samazināja birokrātiju, īpaši nejēdzīgas veidlapas.

Tieši Ivara Eglīša kā ministra laikā izdevās ierobežot tabakas tirdzniecību un smēķēšanu sabiedriskās vietās.

Ļoti daudz strādāja sabiedrības veselības un profilakses laukā.

Ivars Eglītis ir paraugs attieksmei pret veselību, pats kā Veselības ministrs veica maratonskrējienu 3 stundās 8 minūtēs, uzstādot Latvijas rekordu vecuma grupā V50+.

Pats bijjis iniciators maratonu un pusmaratonu kustībai pašvaldībās Latvijā.