Latvijas Arstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis – cilvēks, kas nebaidās runāt atklāti.
Jauns ārsts – līderis.
Anesteziologs, reanimatologs, neatliekamās palīdzības ārsts.
NMPD (savulaik ātrajā palīdzībā) strādā kopš skolas gadiem, sākotnēji par sanitāru, feldšeri, ārstu, šobrīd par specializētās brigādes ārstu, bet ir arī nācies pašam kā šoferim vadīt NMPD mašīnu izsaukumā.
Vadīja Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas evakuāciju, kad slimnīcā it kā bija ievietota bumba.
Roberta tēvs bija pazīstams NMPD speciālists, un gatavība sniegt cilvēkiem palīdzību 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā Robertam Fūrmanim ir mantota gēnos.
Viņš cer, ka arī viņa dēli mācīsies Stradiņa universitātē.
Roberts Fūrmanis apmāca ārstus, zobārstus, ārstu palīgus, māsas un vienkārši interesentus neatliekamajā palīdzībā, kardiopulmonālajā reanimācijā.
Viņš vēlas, lai katrs Latvijas iedzīvotājs kaut reizi gadā atkārto šīs zināšanas.
Viņām ir neticami daudz veiksmīgas reanimācijas gadījumu.
Viņš ir ļoti pateicīgs tiem cilvēkiem, kas nav pagājuši garām cietušajam – savlaicīgi izsaukuši NMPD brigādi un snieguši maksimāli iespējamo palīdzību – vismaz masējuši sirdi.
Roberts Fūrnanis cīnās par to, lai Latvijas cilvēki mācētu rīkoties ar defibrilatoru, bet defibrilatori atrastos lidostā, stacijās, lielveikalos, sporta zālēs – tas glābtu daudzas cilvēku dzīvības.
Manuprāt, Roberts strādā pārlieku daudz un izdeg, bet viņš vēl jūtas jauns un enerģijas pārpilns.
Saruna ar Robertu Fūrmani par studijām Rīgas Stradiņa universitātē šā gadsmita sākumā, par izciliem pedagogiem, bet īpaši – par anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedru, kurā Roberts mācījies rezidentūras laikā.
Saruna par un ap mūsu Alma mater – Rīgas Medicīnas institūtu / Rīgas Stradiņa universitāti, kas šogad atzīmē 70 gadus.