Viesturs Rozītis ir viens no prominentākajiem Latvijas ķirurgiem, savulaik vadījis Latvijas Ķirurgu asociāciju, Baltijas Ķirurgu asociāciju, Liepājas Reģionālās slimnīcas virsārsts un Ķirurģijas nodaļas vadītājs.

Mācījās Rīgas Medicīnas institūtā, voluntēja Jelgavā ķirurģijas nodaļā, grasījās doties strādāt uz Jelgavu, bet Valmieras slimnīcas galvenais ārsts Uldis Laucis sadales dienā pierunāja braukt strādāt uz Valmieru. Sākotnēji dzīvoja Rencēnos, tad Valmierā, ķirurģiju apguva pie izcila ķirurga Freimaņa. 1987. gadā profesors Vilis Purmalis izsauca uz Rīgu un lika pārcelties uz Liepāju par nodaļas vadītāju – tajā laikā Valmierā jau bija izcilu ķirurgu plejāde, ka visiem nepietika, ko operēt – mazai pilsētai mazs pacientu skaits.

Viesturs Rozītis pārcēlās no Valmieras uz Liepāju 1987. gadā un kopš tā laika vada slimnīcas ķirurģijas dienestu.

Leģendas stāsta, ka pēc dienas darbiem, daudzām operācijām un pārsiešanām Viesturs Rozītis uz slimnīcu skatīt smagos pacientus nācis katru vakaru gan darbdienās, gan brīvdienās, bet smagākus pēcoperācijas slimniekus paskatīt – arī naktī. Apgalvo, ka tagad katru vakaru pirms gulētiešanas vairs uz slimnīcu nenākot. Leģendas stāsta, ka agrāk arī atvaļinājumos Viesturs Rozītis nav gājis. Tafad ejot arī atvaļinājumā un rūpējoties arī par savu veselību.

Deviņdesmito gadu sākumā Liepājā valdīja mafija – gadā bija līdz 100 šautu vai durtu ievainojumu. Materiāli apkopoti par vairāk nekā 100 sirds un plaušu ievainojumiem, operācijas galvenokārt ar neticami labiem rezultātiem. Skandināvu ķirurgi, kas mūžā ne reizi nav operējuši šautus sirds ievainojumus, brīnās un apskauž.

Šobrīd tas vairs tā nav – Liepāja ir klusa un droša pilsēta. Arī cilvēku skaits Liepājā un apkārtējos novados esot samzinājies vismaz uz pusi.

Liepājā veic ļoti nopietnas operācijas gan vaļēji, gan endoskopiski.

Saruna ar Viesturu Rozīti par studijām tālajos pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados, par viņa skolotājiem – izciliem ārstiem un īpaši – ķirurgiem.

Saruna par Viestura Rozīša skolniekiem un to, kapēc Liepāja ir izcila vieta jauna ķirurga izaugsmei.