Profesore Dace Gardovska vada klīniku Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Pediatrijas katedru Rīgas Stradiņa universitātē. Mana saruna ar profesori par Rīgas Medicīnas institūtu, Rīgas Stradiņa universitāti, Bērnu slimnīcu un pediatriju.
Viņa ir bijusi mana pediatrijas skolotāja, kad mācījos 5. kursā! Šķiet, ka mēs bijām viņas pirmie audzēkņi.
Dace Gardovska ir bijusi absolūta teicamniece, kursa vecākā, pārstāvējusi lielās republikas sanāksmēs Rīgas Medicīnas institūtu kā studente kopā ar rektoru Vladislavu Korzānu.
Viņas skolotāji pediatrijā bija profesori Ivars Ebels, Jeļizaveta Livšica, docentes Irma Grote, Tatjana Medne un citi izcili ārsti, viņa sāka strādāt intensīvajā terapijā, bet pēc tam specializējās bērnu infektoloģijā.
Bērnu slimnīca vienmēr bijusi izcila ārstniecības un izglītības iestāde.
Valsts prezidenta Gunta Ulmaņa kundzes Ainas rīkotās pusdienās kopā ar Hilariju Klintoni bija uzaicinātas 20 ietekmīgas Latvijas sievietes. Dace Gardovska cēlās kājās un stāstīja par Bērnu slimnīcas vajadzībām. Tika rasts atbalsts no ASV puses.
Daces Gardovskas vadībā aizstāvētas daudzas disertācijas, un profesores Ilze Grope, Jana Pavāre un Dace Zavadska ir viņas audzēknes. Izcila pediatru skola.
Saruna notiek profesores kabinetā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Ārstu mājā.