Rīgas Medicīnas institūts/Rīgas Stradiņa universitāte šogad svin savu 70. gadskārtu, bet Stomatoloģijas institūtam (1921. gadā profesora Kārļa Barona dibinātajam Zobārstniecības institūtam) – nākamgad 100 gadu.

Rīgā 1901. gadā zobārstniecības skolu nodibināja Leo Dolins, un tās audzēkņi gala eksāmenu brauca kārtot uz Tērbatas universitāti. Tā Latvijā sākās augstākā medicīniskā izglītība.

Saruna ar Stomatoloģijas institūta valdes priekšsēdētāju, profesori Ilgu Urtāni.

Profesore Ilga Urtāne ir Rīgas Stradiņa universitātes Ortodontijas katedras profesore. RSU Stomatoloģijas institūta Ortodontijas klīnikas vadītāja. Latvijas Ortodontu asociācijas, Latvijas Zobārstu asociācijas, Baltijas Ortodontu asociācijas, Eiropas Ortodontu asociācijas, Pasaules Ortodontu asociācijas un Amerikas Ortodontu asociācijas biedre. Profesionāli sadarbojas ar Lielbritānijas, Somijas un Bostonas universitāšu klīnikām.

Profesore Ilga Urtāne ir Royal College of Surgeons of Edinburgh un University of Wales College of Medicine goda biedre.

Rīgas Medicīnas institūtu beigusi ar izcilību, disertāciju izstrādājusi aizstāvējusi trīs gadus pēc institūta beigšanas profesora Viktora Kalnbērza vadītajā traumatoloģijas un ortopēdijas katedrā, pēc aspirantūras beigšanas strādājusi tikai un vienīgi Zobārstniecības fakultātē/Zobārstniecības institūtā, vismaz 12 gadus bijusi arī fakultātes dekāne.

Atmiņas par profesoriem Kalveli, Pakalnu, Lināri, Treimani, Bākuli un citiem izciliem zobārstiem un pedagogiem.

Saruna par to kā Zobārstniecības fakultāte no PSRS mantojuma– Volgogradas urbjmašīnām un padomju plombējamā materiāla kļuva par vienu no pasaulē modernākajām studentu apmācības vietām.

Stāsts par sadarbību ar tehnisko universitāti un daudzām ārvalstu augstskolām jaunu biomateriālu izstrādē.

Quo vadis, Latvijas zobārstniecība?

Par Rīgas Medicīnas institūta/Rīgas Stradiņa universitātes 70 gadiem.