Jānis Gardovskis bija Rīgas Stradiņa universitātes rektors 10 gadus.
Piektais Rīgas Medicīnas institūta / Latvijas Medicīnas akadēmijas / Rīgas Stradiņa universitātes rektors.
Ķirurgs, profesors, Stradiņa slimnīcas ķirurģijas klīnikas vadītājs, šobrīd arī RSU Senāta priekšsēdētājs.
Pirmais Latvijā veicis aknu transplantāciju. Vada izcilu ķirurgu kolektīvu, tadēļ pats operējot tikai tik daudz, cik pašam patīk un kas patiesi interesējot (no malas izskatās, ka patīk operēt katru dienu).
Pirms kļūt par rektoru, bija saņēmis piedāvājumus vadīt gan Gaiļezera slimnīcu, gan Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, gan kļūt par ministru – allaž bija atteicies, bet piedāvājums kļūt par rektoru izrādījās īpašs. Neatteicās, uzrotīja piedurknes un 10 gadus smagi strādāja.
Bet saruna ir par studiju gadiem tālajos septiņdesmitajos, par to kā bija atbraukt no Liepājas, studēt anatomikumā un dzīvot kopmītnēs.
Saruna ir par izciliem pedagogiem, visvairāk jau par ķirurgiem Jāni Buni, Andri Timberu, Ēvaldu Ezerieti, Vladimiru Ulkinu, Rasmu Ceplīti, Māri Mihelsonu, Viesturu Boku, Jāni Volkolakovu un daudziem citiem, no kuriem Jānis Gardovskis mācījies, ar kuriem kopā operējis un pētījis slimības un to ārstēšanu.
Astoņdesmito gadu beigās Jānis Gardovskis un Indriķis Muižnieks tika sūtīti uz Vāciju apgūt jaunas zinības. Pirms tam viņš gada laikā apguva vācu valodu, ko šodien runā ar bagātīgu vārdu izvēli un bez akcenta.
Izstādē Maskavā 1989. gadā pirmoreiz vēroja minimāli invazīvo ķirurģiju ar laparaskopu. Jau pēc nepilniem četriem gadiem apguva šo operāciju tehniku Vācijā, un vācu kolēģi Stradiņa slimnīcai uzdāvināja pilnīgi jaunu iekārtu. Kopš tā laika sākās invazīvās ķirurģijas augšupeja Latvijā.
Saruna par docētāja un profesora darba gadiem, par Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu, kurā ienācis jau kā students, kurā nostrādājis nu jau vairāk nekā 45 gadus, par draugiem, kolēģiem, domubiedriem.
Saruna par Rīgas Stradiņa universitāti un tās tālāko attīstību, par izaugsmi. Par komandu, kas pārvērta universitāti par pelnošāko un finansiāli veiksmīgāko augstskolu Latvijā.
Par to, kāpēc studēt RSU medicīnu vēlas vācieši, zviedri un angļi.
Par ķirurģiju kā dzives mīlestību un atkarību.