Ko nozīmē būt par narkologu Latgalē?
Ko nozīmē pašam nelietot alkoholu Latgalē?
Kā ir tad, ja Tu saproti, ka slimnīcu cēluši Tavi pacienti?
Kā ir tad, ja pusmaratonā garām aizskrien nesen izārstēts pacients?
Ja narkologs strādā (remontē telpas, iekopj dārzu, stāda kokus kopā ar saviem pacientiem dzērājiem, tad pacienti ir čākli un daudz ko paveic. Ja ārsta nav klāt – salūzt gan lāpsta, gan apņemšanās nedzert.
Jāzeps Korsaks ir skolojies Kaunatā. No Kaunatas vidusskolas daudz sportisku ārstu studējuši Rīgas Medicīnas institūtā.
Jāzeps Korsaks bija labs students un labs slēpotājs. Viņa nozīmīgākā persona Rīgas Medicīnas institūtā bija Sporta katedras docents Andrejs Konrāds, kurš mācīja disciplīnu, izturību un bija neiecietīgs pret sliktām sekmēm.
Skaistākās atmiņas Rīgas Medicīnas institūtā Jāzepam Korsakam saistās ar institūta sporta un atpūtas nometnēm Taurenē.
Jāzeps Korsaks pēc augstskolas atgriezās Rēzeknē, viņu jau pēc pus gada nozīmēja par narkologu.
Viņš mācījās Harkovā, Ļeņingradā un Maskavā, bet mainījās laiki, aspirantūru slēdza un neatļāva aizstāvēt Maskavā disertāciju.
Gandrīz divdesmit gadus paralēli narkologa darbam vadīja Rēzeknes slimnīcu – gan kā galvenais ārsts, gan kā valdes loceklis.
Viņu nomainīja Saskaņai nākot pie varas. Šķiet, tā bija neveiksmīgākā slimnīcas vadības maiņā, kas jebkad notikusi Latvijā. Tad, kad pati Saskaņa aptvēra savas protežē darbību, slimnīca jau bija sapostīta.
Šobrīd Jāzepam Korsakam ir privātprakse, viņš joprojām ārstē cilvēkus no atkarībām, organizē atturības kustību, organizē pārgājienus, kalnos kāpšanu un medības.
Bet stāsts jau ir par mūsu Alma Mater – par Rīgas Medicīnas institūtu tālajos astoņdesmitajos gados.