Rector Magnificus

Aigars Pētersons ir sestais Rīgas Medicīnas institūta / Latvijas Medicīnas akadēmijas / Rīgas Stradiņa universitātes rektors.

Pirms viņa augstskolu vadīja Ernests Burtnieks, Vasilijs Kalbergs, Vladislavs Korzāns, Jānis Vētra un Jānis Gardovskis.

Profesors Aigars Pētersons ir Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis.

Profesors Aigars Pētersons ir bērnu ķirurgs, sācis bērnu slimnīcā strādāt par sanitāru jau skolas gados, strādājis par māsu un feldšeri, kā arī voluntējis studiju gados.

Vērojis operāciju zālē Aleksandru Bieziņu, mācījies no Jāņa Gaujēna, Edvīna Platkāja, Jāņa Dobeļa un no citiem izciliem bērnu ķirurgiem.

Ivara Ebela aicināts uz Pediatrijas katedru, bet pieņēmis Jāņā Gaujēna piedāvājumu palikt Bērnu ķīrurģijas katedrā.

Aizstāvējis divas disertācijas, rakstījis daudz zinātniskus rakstus, mācījies Vācijā, Austrijā, Zviedrijā un daudzās citās Eiropas valstīs.

Sadarbojas ar lielāko Eiropas klīniku bērnu ķirurgiem.

Saruna ar Aigaru Pētersonu par studiju gadiem, par studentu celtnieku vienibām.

Saruna par docētāja un profesora darba gadiem, par Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, par draugiem, kolēģiem, domubiedriem.

Saruna par Rīgas Stradiņa universitāti un tās tālāko attīstību, par izaugsmi, kā arī par iespējamajām izmaiņām Augstskolu likumā, kas izsaugsmi noteikti kavēs.

Par to, kāpēc abiturienti laužas studēt RSU, kāpēc vācieši, zviedri un holandieši medicīnu izvēlas studēt Rīgā.

Tas, kas palika neizrunāts – Aigars Pētersons ir izcils lektors, kura lekcijās viss ir izstrādāts līdz sīkumiem, bet galvenais ir balss modulācijas un emocijas.

Tas, kas palika neizrunāts – Aigars Pētersons izcili sarunājas ar ļoti satrauktām slimu bērnu mātēm un vecmāmiņām, kolēģi Bērnu slimnīcā viņu izsauc par konsultantu vienmēr, kad ārstējošie ārsti nespēj pārliecināt māmiņu vai vecmāmiņu par kādas ārstniecības metodes nepieciešamību.