Gundars Daudze ir bijis Saeimas priekšsēdētājs, gan priekšsēdētājas biedrs vairākkārt Gundars Daudze ir godprātīgs anesteziologs, kurš pamanījies slodzi vai pusslodzi anestezioloģijā un reanimatoloģijā veikt nedēļas nogalēs un naktsdežūrās, neskatoties uz valstiskiem amatiem.

Viņš ir mans skolnieks anestezioloģijā, un es lepojos, ka viņš anestezioloģijā mani ievērojami pāraudzis. Savukārt man ir bijis gods mācīties pie izcila anesteziologa Romualda Daudzes – Gundara tēva, kurš vēl joprojām 79 gadu vecumā strādā savā profesijā Mūsu saruna ir par mūsu Alma mater – Rīgas Medicīnas institūta/Rīgas Stradiņa universitātes 70 gadiem.

Sarunā nav ne vārda par politiku, bet tajā ir cildināti izcili anesteziologi – Georgs Andrejevs, Aivars Zirnis, Antoņina Sondore, Egons Daugulis, Vija Cera, Andris Apsītis, Viktors Saksons, Jānis Birks, Mārtiņš Šics un citi mūsu laikabiedri.

Saruna ir arī par Ventspils slimnīcu, kuru Gundars Daudze vadīja ilgus gadus, viņš uzbūvēja jauno korpusu, izremontēja visas nodaļas, bet „piemirsa” izremontēt administrācijas telpas. Drīzāk jau nepaspēja– viņu ievēlēja Saeimā Katrā pilsētā, kur vien viņam nācies pabūt, viņš apmeklējis slimnīcu Rīgas Medicīnas institūts/Rīgas Stradiņa universitāte (bet augstskolai šogad 70. gadskārta) – tas nozīmē vispusīgu izglītību, šīs augstskolas absolvents var kļūt ārsts, vadītājs, politiķis un valstsvīrs.