Jaunjelgavas domes priekšsēdētājs (apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK) Guntis Libeks ir mans kursabiedrs.

Studiju gados vinš dejoja Rīgas Medicīnas institūta Tautas deju ansamblī „Ačkups” un uzstājās Maskavas olimpisko spēļu atklāšanā. Ja viņš būtu pievērsies augstlēkšanai, viņš būtu bijis Latvijas rekordists, bet dejojot viņš lēca augstāk par citiem. Dejo vidēja vecuma ļaužu kopā vēl šobaltdien.

Jau studiju gados vinš bija nacionāls un nekad nerunāja krievu valodā, pat tajā mēnesī ne, kad kopā dienējām Padomju armijā Sovetskā, Kaļiņingradas apgabalā. Manuprāt, šīs īpašības dēļ viņš saņēma papildus dežūras ar lāpstu (grāvja rakšana no sētas līdz pusdienām) vai virtuvē.

Guntis Libeks izvēlējās kļūt par onkologu, aizbrauca strādāt uz Aizkraukli, kas tolaik saucās Stučka, bet tur viņam nācās galvenokārt dežūrēt par traumatologu.

1987. gadā mēs kopā ar Gunti Libeku pārkvalificējāmies par anesteziologiem, tiesa, es jau šajā specialitātē Krievijā biju strādājis jau ilgāku laiku pirms tam, bet bez specializācijas kursiem.

Aizkraulē, kas tolaik bija Stučka, Gunti Libeku ievēlēja par Tautas frontes līderi, un, kas būtiski – ievēlēja arī par rajona slimnīcas galvenā ārsta vietnieku, bet galvenais ārsts bija Andrejs Požarnovs.

Kad Andrejs Požarnovs pārcēlās uz Rīgu, Guntis Libeks tika ievēlēts (nevis iecelts) par rajona slimnīcas galveno ārstu.

Kā galveno ārstu Gunti Libeku ievēlēja par Aizkraukles rajona deputātu, bet deputāti viņu nekavējoties ievēlēja par rajona padomes priekšsēdētāju.

Tā nu Guntis Libeks tikai reizēm deva kādu narkozi, bet jau vairāk nekā 25 gadis vada vienu vai otru novadu, pilsētu vai rajonu.

Rīgas Medicīnas institūta izglītība nozīmē ne tikai zināšanas medicīnā, bet arī politisku stāju un pasaules skatījumu.

Saruna anatomikuma sētā par medicīnas studijām tālajos septiņdesmitajos un par studijām šobrīd Latvijā.

Nepateiktais – Guntis Libeks nebūt nav pametis medicīnu – Latviajs Pašvaldību savienībā viņš ir ne tikai priekšsēdētāja vietnieks, bet arī Veselības un sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs.

Rīgas Medicīnas institūtam/Rīgas Stradiņa universitātei 70 gadi.