Jānis Petronis 39 gadus bijis Rīgas 2. slimnīcas galvenais ārsts/direktors/valdes priekšsēdētājs + 5 gadus galvenā ārsta vietnieks.

Tātad kopā 44 gadus vadījis Rīgas 2. slimnīcu.

Jānis Petronis joprojām ir slimnīcas ortopēdijas nodaļas ordinators, joprojām operē.

Rīgas 2. slimnīca par sava laika ekselences centru kļuva jau Berklava atkušņa laikos piecdesmito gadu beigās, kopš tā laika bijusi latviska slimnīca. Jāņa Petroņa vadībā 2. slimnīcā slimības vēstures tika rakstītas latviski, un mediķu sarunu valoda bija tikai latviešu valoda pat tad, kad ministrija spieda pāriet uz krievu valodu.

Slimnīcā savulaik strādāja Ārstu kvalifikācijas celšanas katedras, kuras vadīja izcilais ķirurgs, profesors Vilis Purmalis, leģendārais traumatologs ortopēds, profesors Eduards Žeidurs, fantastiskā terapeite, profesore Elza Preimāte.

Jānis Petronis jau studiju gados bija pamanījies patstāvīgi veikt daudz vairāk par 100 operācijām, tika nosūtīts par ķirurgu un traumatologu uz Gulbeni, bet no turienes profesors Žeidurs viņu aicināja uz Rīgas 2. slimnīcu. Tagad Jānis Petronis Rīgas 2. slimnīcā nostrādājis jau vairāk nekā 50 gadus, paspējot ļoti daudz operēt, ārstēt slimniekus un vienlaikus vadīt slimnīcu.

Izaudzinājis izcilu traumatologu ortopēdu paaudzi. Tiesa, labākie viņa audzēkņi Zigmunds Kovaļčuks un Valdis Zatlers kļuva par administratoriem un politiķiem.

Valdi Zatleru par nodaļas vadītāju Jānis Petronis iecēla 2 gadus pēc tam, kad Valdis bija beidzis augstskolu. Ar vai bez Jāņa Petroņa svētības Valdis Zatlers kļuva par Tautas frontes valdes locekli un pirmais pieprasīja Tautas frontei stādīt mērķi – Latvijas neatkarību, taču nepārtrauca daudz operēt un vadīt slimnīcas nodaļu.

Šis ir arī stāsts par ārējo fiksāciju ar Iļizarova un Kalnbērza ārējās fiksācijas aparātiem.

Šīs ir atmiņas par to par to, kā astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito sākumā ar Kristapa Kegi atbalstu Rīgas 2. slimnīcā ienāca endoprotezēšana, bet ar Bertrama Zariņā atbalstu – artroskopija.

Kopš 2003. gada Rīgas 2. slimnīcā endoprotezēšanas operācijās tiek izmantota navigācijas sistēma, tolaik tā bija modernākā operāciju metode Austrumeiropā.

Par to, ka endoprotezēšana indikāciju gadījumā jāveic jebkura vecuma cilvēkam, cilvēks jāceļ kājās un jāliek viņam iet pat tad, ja gūžas kakliņa lūzums noticis pēc 100 gadu vecuma.

Par to – kā un kurp attīstas ortopēdija.

Rīgas Medicīnas institūtam/Rīgas Stradiņa universitātei 70 gadi.