Tas ir viens no nozīmīgākajiem atvērumiem pēdējā desmitgadē, medicīnā jau nu noteikti. Atrodas Pārdaugavā, pavisam netālu no Stradiņa slimnīcas, gandrīz vai Mārupītes krastā. Jauna ēka, moderna atomiekārta, kas ražos medicīniskus radioaktīvus preparātus ar īsu pussabrukšanas periodu. Iekārtas uzstādīšanas iniciators un pasākuma organizators Vitālijs Skrīvelis.

Ministrs Guntis Belēvičs teica garu runu (esmu dzirdējis garākas un labākas viņa runas), bet aizmuka no oficiālās atklāšanas lentes griešanas– viņš nevēlējās dot artavu manai atziņai, ko savulaik publicēju, un ko Guntis nav prasījis tiesās atsaukt: „ Guntim Belēvičam kabatā vienmēr līdzi ir šķēres un lentīte, lai pārgrieztu lentīti īstajā brīdī pie jebkurām durvīm – proti, tad, kad tuvumā ir televīzijas kamera. Guntis ir pozitīvs cilvēks, kuram nepiemīt neviena negatīva īpašība, un vislabāk to zina viņš pats”. Tieši pirms lentītes griešanas Guntis Belēvičs sajuta citu valsts darbu steidzamību un atklāšanu atstāja.

 

Man gāja vēl sliktāk– atklāšanu kuplināja ļoti labas knapē maizītes un vīns. Brīdī, kad biju paņēmis divas knapē maizītes, pie manis steidza meitene ar vīna paplāti rokās, bet vienlaikus pacēlās vairāki fotoaparātu stobri. Man ir pieredze ar Andreja Ērgļa „Sirds grāmatas” atklāšanu, kad visiem tika ieteikts pacelt ārstniecisko sarkanvīna glāzi, mani nofotografēja „Kas jauns” fotogrāfs, un visos „Rīgas viļņi” izdevniecības žurnālos kopš tā laika esmu izvietots ar vīna glāzi rokās. Mani kompleksi ir vēl nopietnāki kā Guntim– es ciklotrona atklāšanu atzīmēju bez vīna– tikai ar knapmaizītēm.

 

Pēteris Apinis