Divas publikācijas pietiek.com ar parakstu PIETIEK. Virsrakstos ietverts mesidžs– sliktā ir premjeres māsa. Rakstos īsti skaidrs nav– viņa zaga (neslēdza līgumu) vai viņai nozaga (ar viņu neslēdza līgumu), bet noteikti viņa nav laba.

Īsais stāsts– Ministru kabineta 515 noteikumos teikts, ka līgumus valsts un pašvaldības ar privātiem uzņēmumiem slēdz līdz 12 gadiem. Līdz ar to kopš 2009.– 2010. gada Rīgā visām privātām medicīnas iestādēm beigušies līgumi ar „Rīgas namiem” par ēku izmantošanu. Lielākās medicīnas iestādes, tādas kā „Veselības centru apvienība” ar septiņām poliklīnikām (plašāk pazīstama kā zāļu vairum– un mazumtirgotāju „Recipe”, „Sentorfarm”, „Mēness aptiekas” vertikālā integritāte) un „Veselības centrs 4” pieņēma spēles noteikumus un rosās dažādās īstermiņa līgumattiecībās, bet mazākie tirgus spēlētāji, tādi kā „Veselības centrs 11” padevās un pievienojās lielākiem, konkrētā gadījumā MFD veselības grupai „Dziedniecība”. Šo mazītiņo medicīnas iestādi „Veselības centrs 11” līdz pērnajam gadam vadījusi ārste Daina Lustika.

 

„Veselības centrs 11” atrodas Mednieku ielā 7, un nav nekāds noslēpums, ka Rīgas dome vēlas šo ēku pārdot (Ušakova vadītā Rīgas dome regulāri pārdod Rīgas ēkas, lai cik ne cik līdzsvarā uzturētu pilsētas un savu budžetu, ja jāpērk jauni tramvaji un trolejbusi par superdārgu cenu, bet vecie jāatdod ukraiņiem lētāk par metāllūžņiem). Zināms arī ēkas kārotājs, kas visējādi centies piespiest ārstus ēku atstāt. Centusies arī Rīgas dome, norādot uz dažiem kabinetiem Rīgas pirmajā slimnīcā, bet pacienti vākuši parakstus, nelielos 800 ļaužu bariņos sūtījuši protestus Ušakovam, un mērs jebkādas poliklīnikas pārdošanas aktivitātes pārtraucis. Bet „Rīgas nami” audzinošos nolūkos gan laiku pa laikam medicīnas centram atslēdz siltumu un ūdeni.

Tā arī visas piecas ģimenes ārstes un ducis speciālistu būtu draudzīgi turpinājuši strādāt savā ilglaicīgajā darbvietā, atjaunojuši ēkas fasādi (tas tiešām par veselības centra naudiņu ir padarīts), krāsojuši telpas, iegādājušies jaunu aparatūru, ja ne vienai no šīm ģimenes ārstēm māsa matemātiķe nebūtu kļuvusi par ministri, un vēlāk par premjerministri. Un to pamanīja pētnieciskā žurnāliste, kas Latvijai atklāja šo ļaunumu: premjeres māsa par ģimenes ārsti strādā iestādē, kam nav līguma ar „Rīgas namiem”, un izdarīja divus secinājumus:

(i)            slikta ir premjere,

(ii)          slikta ir premjeres māsa

Par ģimenes ārsti un pediatri Dainu Lustiku labas atsauksmes ir gan no kolēģiem, gan pacientiem, viņa ir daudz un čakli mācījusies, viņai ir čupiņa apliecinošu  sertifikātu, viņa ir sava kolektīva līdere, vārdu sakot, vienīgais sliktums izrādās faktā, ka viņa ir premjeres māsa. Ja nu vēl sliktums ir apstāklī, ka viņa turpina strādāt Mednieku ielā 7, ēkā, kas tik ļoti vajadzīga nelatviskiem „investoriem”.

Bet es neticu, ka principiālo, godīgo pētniecisko žurnālisti uz žultainu rakstu sacerēšanu bīdītu šie iespējamie investori par kādu mazu taisnīgu samaksu. Tātad šādu rakstu iniciējis dzīvniecisks naids pret premjeri. Tik liels naids, kas paģēr– visiem premjera radiniekiem ir tūlīt jāpamet valsts vai vismaz jākļūst par bomžiem.

Nav ļaunuma bez labuma. Vismaz es tagad zināšu, ka premjere diskusijās par budžetu nedrīkst izlikties, ka par medicīnu neko nav dzirdējusi. Varēšu vismaz primārai aprūpei pieprasīt cik necik cilvēcisku finansiālu atbalstu. Varēšu nekaunīgi atsaukties uz žurnālistes pētniecisko atklājumu par premjeres ģimeniskām saitēm ar medicīnu.

Nav labuma bez ļaunuma. Sagaidījusi divas naidīgās publikācijas portālā pietiek.com, „Veselības centram 11” virsū metusies Rīgas dome, nēdzdodziņā slaukot asariņas vaid, ka nāksies centram atņemt ēku. Dome vienpusēji traktē radušos situāciju– centrs nemaksājot īri, neesot līguma, 6000 cilvēku palikšot bez veselības aprūpes. Rodas iespaids, ka iespējamais ēkas privatizētājs un iespējamais pārdevējs apvienojušies vienā kopīgā dziesmā, lai beidzot izmestu veselības centru no ēkas, un stratēģija ir– publiski nomelnot medicīnas iestādi vai vismaz tās bijušo vadītāju, bet pēc tam, kad publiska pretošanās varai nav iespējama, izlauzt rokas ar juridiskiem līdzekļiem.

Jā, starp citu. Pats esmu publicējies portālā pietiek.com un esmu šī portāla lasītājs. Portālā pietiek.com lielākoties autori parakstās ar savu vārdu un uzvārdu. Kādēļ gan principiālā godīgā pētnieciskā žurnāliste Kr. Jančevska parakstījās kā PIETIEK?

 

Pēteris Apinis,

Latvijas Ārstu biedrības prezidents

 


 

Premjeres māsas uzņēmums vairāk nekā pusotru gadu nelikumīgi ieņem ēku klusajā centrā

PIETIEK

06.02.2014.

Jau kopš 2011. gada vidus Rīgas pašvaldībai piederošo namu Rīgas klusajā centrā, Mednieku ielā 7 nelikumīgi ieņem SIA Veselības centrs 11. Līdz pagājušā gada oktobra beigām uzņēmuma vienīgā īpašniece un valdes locekle bija jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas māsa Daina Lustika, un arī tagad viņa kā ģimenes ārste strādā telpas joprojām izmantojošajā uzņēmumā.

Vēsturiski Veselības centrs 11 nomāja ēku Mednieku ielā 7 no Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami, taču jau 2011. gada 30. jūnijā nomas līgums beidzās. Līdz pat šai dienai jauns līgums par ēkas izmantošanu nav noslēgts, turklāt uzņēmums par ēkas nomu kopš tā brīža nav maksājis ne santīma, parādam uzaugot līdz 64 tūkstošiem eiro. Tas gan netraucē ārstniecības iestādei turpināt atrasties šajā ēkā, pieņemt pacientus, turklāt arī iznomāt telpas apakšīrniekiem bez jebkāda likumiska un juridiska pamatojuma.

Nomas līguma izbeigšanās notikusi laikā, kad Veselības centra 11 vienīgā īpašniece un valdes locekle bija tagadējās premjeres Straujumas māsa Daina Lustika, un tieši viņa bija atbildīga par to, lai centrs noslēgtu jaunu nomas līgumu vai arī meklētu citas telpas, kur darboties un pieņemt pacientus uz oficiāla līguma pamata. Taču tā vietā viņas līdz pagājušā gada rudenim vadītais uzņēmums, kuram tagad ir jauns īpašnieks un vadītājs, ēkā mitinās nelikumīgi.

Rīgas namiem bijusi ilgstoša sarakste ar Veselības centru 11 (VC11), atzīst Rīgas pašvaldības SIA Rīgas nami sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pētersone. Taču – nesekmīgi.

„Apzinoties, ka SIA Veselības centrs 11 nodrošina sabiedrībai nozīmīgu funkciju, jau kopš 2011. gada, kad beidzās nomas līguma darbības termiņš (tas saskaņā ar normatīvos aktos noteikto regulējumu bija 12 gadi), esam vairākkārtīgi aicinājuši sakārtot nomas tiesību jautājumu.  Diemžēl visi mūsu aicinājumi tikuši ignorēti, arī no VC11 puses nekāda iniciatīva sadarboties nav izrādīta,” informē L.Pētersone.

Šobrīd esot nosūtīta kārtējā vēstule VC11, lūdzot līdz 1. februārim labprātīgi atstāt telpas Mednieku ielā 7, ņemot vērā, ka VC11 jau ilgstoši tās izmanto bez tiesiska pamata, turklāt no 2011.gada vasaras izveidojies 64 tūkstošu eiro liels parāds. „Diemžēl arī šī brīdinājuma vēstule tika ignorēta,” atzīst Rīgas namu pārstāve.

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, janvāra beigās Rīgas nami nosūtījuši Valsts policijai iesniegumu par kriminālprocesa uzsākšanu pret Veselības centru 11 par to, ka uzņēmuma valde ir apgājusi normatīvajos aktos noteikto kārtību, kādā persona var iegūt tiesības uzturēties publiskas personas īpašumā un lietot to, un patvarīgi, bez jebkāda tiesiska pamata ilgstoši turpinājusi normatīvajiem aktiem neatbilstošu – prettiesisku un Rīgas pilsētas pašvaldībai kaitniecisku darbību.

Tikmēr pats VC11 tiesā pieteicis tiesiskās aizsardzības procesu, jo uzņēmumam uzkrājušies kopumā 166 834 eiro lieli parādi. Tiesiskās aizsardzības procesu gan pieteicis jau cits VC11vadītājs, jo Daina Lustika pērnā gada 24.oktobrī šo amatu atstāja un tagad to ieņem Aleksandrs Točiļenko, kurš, kā rāda Lursoft dati, netieši ir arī SIA lielākais īpašnieks Lustikas vietā. Lustika tagad Mednieku ielas namā darbojas kā ģimenes ārste.

Pati Lustika sarunā ar Pietiek ceturtdien nenoliedza, ka VC11 nav līguma ar izmantotās ēkas īpašnieku, taču neko dramatisku tajā nesaskata. „Tas jau ir ar daudzām medicīnas iestādēm šobrīd. Painteresējieties, kas ar visām medicīnas iestādēm notiek un Rīgas namiem,” ieteica Lustika.

Uz jautājumu, kādēļ viņa nav risinājusi jautājumu par nomu vai par pārcelšanos uz citām telpām, Lustika neatbildēja, visu laiku apgalvojot, ka visām medicīnas iestādēm šobrīd neesot līgumu ar Rīgas namiem un tā neesot tikai viņas iepriekš vadītās iestādes problēma.

Nomas līguma neesamība, pēc Lustikas teiktā, arī esot iemesls, kādēļ VC11 nepieciešama tiesiskā aizsardzība. „Nespējam tikt galā ar parādiem, jo nav īres līgums un nevaram normāli funkcionēt biznesā,” uzsvēra Lustika. Nomas līguma neesamība neļaujot slēgt līgumus ar apakšīrniekiem, bet saviem spēkiem uzturēt ēku VC11 nespējot.

Taču, kā zināms Pietiek, arī pēc nomas līguma beigām VC11 turpinājis īres līgumus ar apakšnomniekiem un iekasējis par to samaksu. Arī ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem Lustika vienojusies, apejot oficiālo ēkas īpašnieku.

Turklāt maldināts arī Nacionālais veselības dienests: saskaņā ar normatīvo regulējumu ārstniecības iestādes pienākums ir desmit darbadienu laikā informēt Nacionālo veselības dienestu, ja notikušas kādas izmaiņas saistībā ar telpu nomas līgumu.

Ārstniecības iestādei, lai tā varētu pretendēt uz valsts finansējumu, jāiesniedz Nacionālajam veselības dienestam derīgs īres līgums, taču īres līguma neesamība nav traucējusi turpināt maldināt Nacionālo veselības dienestu un saņemt valsts finansējumu. Tiesa, patlaban VC11neesot līguma ar Nacionālo veselības dienestu, atzina Lustika, gan piebilstot, ka pašreiz ir gada sākums un notiek pārrunas.

Veselības aprūpes darba devēju asociācijas vadītājs Māris Rēvalds nenoliedz, ka vairākām veselības aprūpes iestādēm ir problēmas ar nomas līgumiem ar Rīgas namiem, taču tiem problēmas sākušās tikai 2012. gada nogalē.

 

 


 

Straujumas māsa: neskatieties uz mums, skatieties uz citiem

PIETIEK

 

Jau otro gadu SIA Veselības centrs 11 nelikumīgi ieņem pašvaldībai piederošu ēku Rīgas klusajā centrā, Mednieku ielā 7, un līdz pagājušā gada rudenim uzņēmuma īpašniece un valdes locekle bija jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas māsa Daina Lustika. Intervijā viņa sniedz savu skaidrojumu – kāpēc vajag interesēties nevis par viņas uzņēmumu, bet gan par citiem.

– Veselības centram 11, kam jūs līdz pagājušā gada rudenim bijāt valdes locekle, savulaik bija īres līgums par telpu nomu Mednieku ielā 7. Bet līgums beidzās jau 2011.gadā.

– Jā.

– Tad, kad jūs bijāt direktore šajā centrā, līgums tā arī netika pagarināts. Kāpēc?

– Tas jau ir ar daudzām medicīnas iestādēm šobrīd. Painteresējieties, kas ar visām medicīnas iestādēm notiek un Rīgas namiem. To jūs varat paprasīt Rīgas namiem. Tur viņi ievēro Ministru kabineta noteikumus, kas paredz – [vienu īres līgumu] ne ilgāk par 12 gadiem. Bet šobrīd varat griezties ne tikai pie manis, kas jums nezin kāpēc ļoti interesē, jo ir tik daudz medicīnas iestāžu, kur ir Rīgas nami, un noskaidrojiet, tas būtu tiešām varbūt Pietiek. Noskaidrojiet, kas ir citām medicīnas iestādēm ar Rīgas namiem.

– Bet konkrēti jūsu uzņēmums šajā ēkā jau otro gadu turpina atrasties, neskatoties uz to, ka jums nav īres līguma. Tas nozīmē – nelikumīgi.

– Bet visās medicīnas iestādēs šobrīd nav Rīgas namu līgumu. Visiem nav Rīgas namu līgumu. Tad viņi kaut kādus pagaidu, bet principā nav. Ne jums jāspiež uz to, ka mēs esam nelikumīgi, bet uz to, kas notiek ar Rīgas namiem un medicīnas iestādēm Rīgā un rīdzinieku medicīnas aprūpi. Uz to jums jāspiež, nevis uz to, ka mēs nelegāli, bet tiešām painteresējieties par visām medicīnas iestādēm, kam ir Rīgas namu līgumi, būtu bijis jābūt.

– Pēc jūsu domām, tas ir normāli, ka jūsu medicīnas iestāde faktiski darbojas nelikumīgi?

– Tas vispār nav normāli. Tad es gribētu to jautājumu pacelt par rīdzinieku medicīnas aprūpi un par stabilitāti, par pamatu, par ambulatoro aprūpi rīdziniekiem. Tas tiešām ir svarīgs jautājums. Un visām medicīnas aprūpes iestādēm, kam ir Rīgas namu līgums vajadzīgs. Ir jau tur kaut kādi Valsts nekustamie īpašumi varbūt kādam vai varbūt privatizēts, bet pārsvarā irRīgas namu līgums medicīnas iestādēm, to jūs varat paši painteresēties.

– Kāpēc jūs divus gadus nemeklējat citas telpas, kur jūs atrastos likumīgi? Vai arī kāpēc jūs nemeklējat kādu risinājumu ar Rīgas namiem?

– Tāpēc, ka mums ir ļoti daudz ieguldījumu gadu gadiem, medicīnas aprūpes vietas ir gadu gadiem tur bijušas, un mēs esam gan kapitālieguldījumus veikuši, gan fasādi [remontējuši], gan iekārtojuši medicīnas kabinetus, kur ir nepieciešamas ginekologiem, ķirurgiem atsevišķas telpas. Ir ļoti daudz ieguldījumu. Un tā pēkšņi grib izmest ārā. No divām iestādēm jau ir izmetuši mediķus.

– Nemaz tik pēkšņi nav – jūs taču neviens nav izmetis jau kopš 2011.gada.

– Nu, bet arī daudzām citām. Mums vienkārši pirmajiem beidzās, pēc tam beidzās pārējām medicīnas iestādēm, un tad mēs nevaram atrast kopējo risinājumu valstiskā līmenī, kādā veidā Rīgas dome garantēs medicīnisko aprūpi rīdziniekiem.

– Bet ko jūs konkrēti esat darījuši, lai noslēgtu līgumu vai risinātu šo situāciju?

– Visiem tāds ir stāvoklis. Pārējām medicīnas iestādēm ar Rīgas namiem tāds pats stāvoklis.

– Bet ko jūs konkrēti esat darījuši, lai noslēgtu ar viņiem līgumu?

– Nu, viņi mums raksta daudzkārt un atkārtoti vēstules par to, kas notiek Ministru kabineta līmenī, un nekas nenotiek.

– Kāds tam sakars ar Ministru kabineta līmeni?

– Tāpēc, ka viņi nezina, kā garantēt pašvaldības funkcijas un uz kādiem noteikumiem. Meklē likuma grozījumus vai variantu, kādā veidā dot līgumus medicīnas iestādēm. Tas ir procesā. Jūs varat Rīgas namos paskatīties vēstules, cik viņi daudz sūta, ka viņi vēl domā. Ar Veselības ministriju, ar Finanšu ministriju, ar Reģionālo [Vides aizsardzības un reģionālās attīstības] ministriju. Iespējams, ka mainīs kaut kādus likumus. Tas ir tādā stāvoklī. To Rīgas nami visu laiku sūta.

– Bet kāpēc ministrijas tiek iejauktas, tās taču jūsu divpusējās attiecības…

– Tās nav mūsu divpusējās. Tas ir visām medicīnas iestādēm, jo to vienkārši jautājiet Rīgas namiem, kāpēc viņi grib mainīt nomas noteikumus visām medicīnas iestādēm.

– Tātad viņi grib mainīt nomas noteikumus?

– Jā.

– Un jūs tam nepiekrītat?

– Tas nav tikai ar manu iestādi, tas ir ar visām medicīnas iestādēm, kur šobrīd tiek meklēti varianti vai pat grozījumi likumdošanā. Tas ir tāds periods, kad ārsti ir stresā.

– Jā, bet ko jūs, jūsu uzņēmums ir darījis, lai novērstu šo nelikumīgo situāciju?

– Bet tas ir arī visām iestādēm. Mēs visi kopīgi ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju meklējam risinājumu. Ne jau es viena pati. Mēs visi kopā esam rakstījuši visādas vēstules. Es neesmu viena pati. Mēs esam Veselības aprūpes darba devēju asociācija, kopā sarakstāmies ar Rīgas namiem.

– Ja es pareizi saprotu, Veselības centrs 11 ir iesniedzis tiesiskās aizsardzības plānu.

– Jā. Nespējam tikt galā ar parādiem, jo nav īres līguma un nevaram normāli funkcionēt biznesā.

– Kādā ziņā īres līguma neesamība ietekmē jūsu ienākumus un spēju maksāt?

– Nu tāda situācija, es jums netaisos pa telefonu visu stāstīt. Mums ir apakšnomnieki, ir bijuši, bet tagad ir problēmas ar īres līgumu, un mēs nevaram vieni paši uzturēt šo māju.

– Tātad, neskatoties uz to, ka jums nav īres līguma, jums bija apakšnomnieki…

– Mums bija, bet tagad ir tukšas telpas sakarā ar visu to.

– Es tomēr nesaprotu, kādēļ jūs divos gados neesat nodrošinājuši normālu situācijas regulējumu.

– Es jums teicu, ka mēs visi kopā ar Veselības aprūpes darba devēju asociāciju meklējam risinājumus un sarakstāmies ar Rīgas namiem jau ilgstoši. Bet tas ir arī citas medicīnas iestādes.

– Un kāpēc Rīgas nami tā rīkojas?

– Tas tad ir jāprasa Rīgas domei. Kādi plāni, kam ir vajadzīgas tās centra mājas, kādi projekti, to es nevaru pateikt.

– Jūs domājat, ka tur ir Rīgas domes ieinteresētība namos un tāpēc viņi negrib līgumus pagarināt?

– Es negribu savas subjektīvās domas. Es jau saprotu, ar ko nodarbojas žurnālisti. Es tā nevaru pateikt, bet tā ir Rīgas medicīnas iestāžu kopējā lieta un problēma.

– Bet pēc likuma, ja medicīnas iestādei nav līgumu par telpu nomu ar ēkas īpašnieku, tā nevar pretendēt uz valsts finansējumu un līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Jums ir līgums?

– Pašreiz nav. Jūs zvanāt tādā brīdī, kad notiek pārrunas ar visām instancēm. Šobrīd ir janvāris, visiem notiek pārrunas gan ar Nacionālo veselības dienestu, gan Rīgas namiem.

– Bet ir bažas par to, ka cilvēki nevarēs saņemt valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus, ņemot vērā, ka Veselības centram 11 nav nomas līguma.

– Nu, bet par to visu mēs taču vienosimies ar Rīgas namiem, gan Nacionālo veselības dienestu.

– Divus gadus neesat vienojušies, ēkā esat nelikumīgi, bet jums ir pārliecība, ka vienosieties?

– Es domāju, ka jā, jo tā ir visu mediķu problēma, ne tikai mana.

 


 

“Rīgas nami” lūdz sākt kriminālprocesu par Straujumas māsas uzņēmuma rīcību

PIETIEK

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas nami vērsusies Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu par SIA Veselības centrs 11 amatpersonu rīcību. Jau kopš 2011. gada vidus uzņēmums nelikumīgi ieņem Rīgas pašvaldībai piederošo namu Rīgas klusajā centrā, Mednieku ielā 7. Līdz pagājušā gada oktobra beigām uzņēmuma vienīgā īpašniece un valdes locekle bija jaunās Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas māsa Daina Lustika, un arī tagad viņa kā ģimenes ārste strādā šīs telpas joprojām izmantojošajā uzņēmumā.

 

Pietiek jau informēja, ka vēsturiski Veselības centrs 11 nomāja ēku Mednieku ielā 7 no Rīgas pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami, taču jau 2011. gada 30. jūnijā nomas līgums beidzās. Līdz pat šai dienai jauns līgums par ēkas izmantošanu nav noslēgts, turklāt uzņēmums par ēkas nomu kopš tā brīža nav maksājis, parādam uzaugot līdz 64 tūkstošiem eiro. Tas gan netraucē ārstniecības iestādei turpināt atrasties šajā ēkā, pieņemt pacientus, turklāt arī iznomāt telpas apakšīrniekiem bez jebkāda likumiska un juridiska pamatojuma.

Nomas līguma izbeigšanās notikusi laikā, kad Veselības centra 11 vienīgā īpašniece un valdes locekle bija tagadējās premjeres Straujumas māsa Daina Lustika, un tieši viņa bija atbildīga par to, lai centrs noslēgtu jaunu nomas līgumu vai arī meklētu citas telpas, kur darboties un pieņemt pacientus uz oficiāla līguma pamata. Taču tā vietā viņas līdz pagājušā gada rudenim vadītais uzņēmums, kuram tagad ir jauns īpašnieks un vadītājs, ēkā mitinās nelikumīgi.

Nomas līguma neesamība, pēc Lustikas teiktā Pietiek, arī esot iemesls, kādēļ VC11nepieciešama tiesiskā aizsardzība. „Nespējam tikt galā ar parādiem, jo nav īres līgums un nevaram normāli funkcionēt biznesā,” uzsvēra Lustika. Nomas līguma neesamība neļaujot slēgt līgumus ar apakšīrniekiem, bet saviem spēkiem uzturēt ēku VC11 nespējot. Taču, kā zināmsPietiek, arī pēc nomas līguma beigām VC11 turpinājis īres līgumus ar apakšnomniekiem un iekasējis par to samaksu. Arī ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem Lustika vienojusies, apejot oficiālo ēkas īpašnieku.

Turklāt maldināts arī Nacionālais veselības dienests: saskaņā ar normatīvo regulējumu ārstniecības iestādes pienākums ir desmit darbadienu laikā informēt Nacionālo veselības dienestu, ja notikušas kādas izmaiņas saistībā ar telpu nomas līgumu. Ārstniecības iestādei, lai tā varētu pretendēt uz valsts finansējumu, jāiesniedz Nacionālajam veselības dienestam derīgs īres līgums, taču īres līguma neesamība nav traucējusi turpināt maldināt Nacionālo veselības dienestu un saņemt valsts finansējumu. Tiesa, patlaban VC11 neesot līguma ar Nacionālo veselības dienestu, atzina Lustika, gan piebilstot, ka pašreiz ir gada sākums un notiek pārrunas.

Pietiek šodien publicē Rīgas namu pārstāvja iesniegumu Valsts policijai, ar kuru saistībā ar notikušo lūgts sākt kriminālprocesu