Ja sievietes noticēs PRINCESEI un APOLLO, kas pārpublicē sexžurnāla murgus, sievietes regulāra seksa vietā vienkārši regulāri saņems hemodialīzi jeb mākslīgās nieres procedūras. Tādu dezinformāciju kā ieteikumu seksualitātes uzlabošanai lietot 30 gramus sāls dienā, es latviešu presē lasīju pirmo reizi (šis raksts ir atsauce uz publikāciju „Pārsteidzoši, kā sāls ietekmē seksuālo dzīvi”).

Ikdienā cilvēkam nepieciešams 1–2 grami vārāmās sāls (NaCl). Šādu daudzumu var uzņemt ar gaļu, zivīm, citiem uzturproduktiem, kas nav speciāli sālīti. Latvieši sāli uzņem 10–12 gramus dienā (PVD pētījuma dati) vai 12–15 gramus dienā (ēšanas paradumu pētījumu dati). Pārmērīga vārāmās sāls lietošana Latvijā lielā mērā ir arteriālās hipertenzijas iemesls un mūsu valsts iedzīvotāja vidējo dzīves ilgumu samazina par 2–3 gadiem salīdzinot ar skandināvu, bet 3–4 gadus, salīdzinot ar japāni vai dienvidkorejieti. Sekas šādai hipertonijai (paaugstinātam asinsspiedienam) ir nieru mazspēja, insults un infarkts.

 

Par daudz sāli Latvijas iedzīvotāji saņem galvenokārt ar rūpnieciski gatavotiem pārtikas produktiem. Lai mūsu maizīte iznāktu mīksta un kraukšķīga, tai ir par daudz vārāmās sāls. Daudz par daudz sāls ir čipšiem, desu izstrādājumiem, sieram un citiem produktiem. Pat ja vienam produktam šis nātrija hlorīds nepārsniedz pieļaujamās devas, kopumā ikdienas iedzīvotājs, kas pārtiku pērk lielveikalā, sāli saņem daudz par daudz.

Šobrīd ārsti un Veselības ministrija strādā ar pārtikas ražotājiem un cenšas panākt, ka produktos Latvijā nebūtu vairāk kā 1,25 grami sāls uz simts gramiem produktu. Protams, marinētās siļķēs un gurķos šis skaitlis nemainīgi būs daudz augstāks. Toties, piemēram, Rēzeknes gaļas kombināts apņēmies ražot desas un cīsiņus ar pazeminātu sāls sastāvu, lai tos varētu lietot bērni skolās un bērnudārzos.

Sexžurnāla ieteiktie 30 grami NaCl dienā ir ceļš uz kapiem nevis mīlestības gultu. Latvijas Ārstu biedrība iesaka: ierobežojiet sāls daudzumu uzturā!

• nelieciet sāli klāt jau gatavam ēdienam!

• samaziniet sāls daudzumu gatavojot!

• izvairieties no sāļiem ēdieniem!

Neticiet „Princesei”, kas par ideālu iesaka tējkaroti (6g), bet seksam 30g NaCl. Kapos nekāda seksa nebūs.

 (06.02.2012)

Pārsteidzoši, kā sāls ietekmē seksuālo dzīvi «Princese» Trešdiena, 1. februāris (2012)

Dzimumdziņa atkarīga no patērētā sāls daudzuma. y crayonbeam Foto: CC Licence Vācu zinātnieki pierādījuši, ka uzturā lietotā pārtika ietekmē kā auguma aprises, tā veselības stāvokli un libido. Par afrodiziakiem šinī gadījumā nerunā. Aptaujājot 790 sievietes 25 līdz 35 gadu vecumam, tika secināts, ka sāļa pārtika pozitīvi ietekmē sieviešu seksuālo iekāri. Tās daiļā dzimuma pārstāves, kas mīl našķoties ar sāļumiņiem, apēdot līdz 30 g sāls, mīlējās no divām līdz piecām reizēm nedēļā. Tās, kas ierobežo sāls patēriņu ļaujas seksam divas līdz piecas reizes… mēnesī. Kā tad nātrija hlorīds (sāls) ietekmē libido? Zinātnieki apgalvo, ka sāls veicina testosterona izdalīšanos. Jāatzīmē, ka 30 g sāls rada lielu slodzi nierēm, gremošanas orgāniem un asinsritei. Liekais sāls organismā aiztur šķidrumu un paaugstina asinsspiedienu. Hipertonijas slimnieki nekādā gadījumā nedrīkst aizrauties ar pastiprinātu sāls lietošanu. Iznākums var būt letāls. Par ideālo sāls daudzumu diennaktī var uzskatīt nepilnu tējkaroti. Dietologi jau labu laiku ir pierādījuši, ka sāls ir jebkurā gatavā pārtikas izstrādājumā – cīsiņos, desās, picas gabalā, hamburgerā, čipšos, krekeros, utt. Nekaitīgākie sieviešu libido celšanas paņēmieni būtu ikdienas pastaigas svaigā gaisā, miegs ne mazāk par astoņām stundām diennaktī, romantisku komēdiju skatīšanās un pārtika ar lielu B vitamīna daudzumu.