Nekad neesmu bijis tik pagodināts, kā vakar, kad Ministru kabinets nolēma man pasniegt savu Atzinības rakstu. Nu varbūt neesmu bijis tik pagodināts kopš iepriekšējās reizes, kad man piešķīra līdzīgu papīru. Ministru kabinets šoreiz radis iespēju tērēt savu diplomu man „par aktīvu un sekmīgu sabiedrības veselības jautājumu risināšanu un Latvijas Ārstu biedrības darbības profesionālu stiprināšanu”.

Sirds pildās prieka, kad izlasu, ko Veselības ministrija vārsmojusi, man šo papīru piešķirot. Ļoti nozīmīgs esot P.Apiņa ieguldījums tabakas kontroles likumdošanas Latvijā veidošanas procesā, aktīvi aizstāvot nesmēķētāju intereses, tādejādi cīnoties par Latvijas iedzīvotāju tiesībām nepakļaut sevi slimību un priekšlaicīgas nāves riskam (interesanti– kā šo neliterāro tukšvārdību spēja izlasīt profesore Ina Druviete?). Un vēl es ar savu piemēru popularizējot aktīvu dzīvesveidu, aktīvi nodarbojoties ar orientēšanos un virzot šo masu sporta veidu sabiedrībā. Pateicoties manai aktīvai darbībai, orientēšanās sports esot kļuvis par masveida tautas sportu, un 2005.–2007. gadā atzīts par populārāko sporta veidu valstī.

Tad nu man atliek aicināt Ministru kabinetu pasniegt savu Atzinības rakstu visiem, kas atbilst šiem diviem kritērijiem– nesmēķētājs, kas orientējies no 2005. līdz 2007. gadam. Domāju, ka šādu cilvēku ir kādi 8000. Lai viņus visus godinātu, aicinu Ministru kabinetu noīrēt arēnu „Rīga”. Es labprāt ar viņiem kopā Ministru kabineta rakstu saņemšu, atsevišķi gan ne.

Sirsnībā, Pēteris Apinis