Godātā Jūrmalas dome! Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupai bija iespēja iepazīties ar Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma grozījumu pilnveidoto projektu. Mēs kategoriski iebilstam pret radikālajiem priekšlikumiem dabas teritoriju pārveidošanā apbūvējamās teritorijās, apbūves augstuma ievērojamu palielināšanu un zonējuma maiņu no sabiedriskās apbūves uz dzīvokļu un rindu māju apbūvi, kas parādījušies Teritorijas plānojuma grozījumos. Nesaprotamas ir atsauces, ka Buļļuciemā 1724 (kadastra Nr. 13000021724) un Dzintaros 2103 (kadastra Nr. 13000082103) Dabas pamatņu teritoriju pārvēršana nepieciešama, lai būvētu jaunas medicīnas iestādes, ir pilnīgi meli un cilvēku dezinformācija. Latvijā šobrīd nav nepieciešamības pēc jauniem stacionāriem, ir pilnīgi skaidrs, ka tuvākajos 20 gados slimnīcu skaits tiks ievērojami samazināts. Latvijas Ārstu biedrība par šīm manipulācijām mainīt kāpu zonu pret apbūves zonu, pamatojoties ar pseidomedicīniskiem argumentiem, informēs Saeimu, Ministru kabinetu, kā arī Vides un reģionālo ministriju.

Latvijas Ārstu biedrības vides veselības darba grupa kategoriski iebilst pret zonējuma maiņu Lašu 31 un Lašu 34 (kadastra Nr. 13000020114, 13000020115), kur paredzēta apbūve līdz 42 m augstumam. Šī teritorija atrodas pavisam netālu no Lielupes ietekas jūrā, vienas no nozīmīgākajām Jūrmalas dabas daudzveidības vietām. Lielupes ieteka jūrā ir putnu migrācijas nozīmīga vieta, nozīmīgs zivju ceļš, teritorija no Stirnu raga līdz ietekai ir ļoti nozīmīga tieši ar floras unikalitāti.

 

Latvijas Ārstu biedrība aicina Jūrmalas deputātus: ieklausieties Jūrmalas aizsardzības biedrības pamatotajos argumentos par saudzīgu attieksmi pret Jūrmalas dabas bagātībām!

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents